První sada kancelářských aplikací na palubě letadel je od Sun Microsystems

SANTA CLARA, Kalifornie – 29. května 2007, PRAHA – 1. června 2007 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: SUNW) oznámila, že Singapore Airlines začaly ve svých nových letadlech Boeing 777-300ER nabízet sadu kancelářských aplikací StarOffice.
První sada kancelářských aplikací na palubě letadel je od Sun Microsystems

Singapurské aerolinky jako první a jediné na světě nainstalovaly do svého palubního systému sadu kancelářských aplikací, takže jejich pasažéři mohou nyní při letu pokračovat v práci, aniž by museli zapínat své notebooky. Kromě nejširších sedadel v první a byznys třídě a technologicky vyspělých sedadel v ekonomické třídě, zavedly Singapore Airlines aplikace StarOffice jako součást nové generace palubního zábavního systému KrisWorld. Tímto způsobem reagují na stále dynamičtější potřeby současných cestujících. Pasažéři tak budou moci na palubě Singapore Airlines používat textový editor, tabulkový procesor a prezentační nástroje sady StarOffice.

Vzhledem k vysokým nárokům cestujících, kteří využívají nadstandardní služby, je pro aerolinky nezbytné nacházet způsoby, jak se odlišit od konkurence. Přesto se zatím žádné jiné aerolinie nepřiblížily technologickým službám, které Singapore Airlines nabízejí svým zákazníkům v podobě zábavního systému KrisWorld. První nová letadla Boeing 777-300ER byla aerolinkám dodána v listopadu a do komerčního provozu na lince Singapur–Paříž byla nasazena počátkem prosince 2006. Společnost Singapore Airlines v současné době používá letadla 777-300ER pro lety do Paříže, Curychu, Soulu, San Francisca, Milána, Barcelony a Hongkongu.

„Z bezpečnostních důvodů může být v průběhu letu někdy omezeno používání notebooků. Dostupnost sady StarOffice v rámci systému KrisWorld nabízí zákazníkům Singapore Airlines možnost v průběhu letu pracovat a přistupovat k jejich informacím bez překážek, bezpečně a nezávisle na dodavateli softwaru nebo formátu souborů,“ řekl Wong Heng Chew, ředitel singapurské pobočky společnosti Sun Microsystems. „Sun je hrdý, že je preferovaným dodavatelem softwaru pro singapurského leteckého přepravce. Protože StarOffice podporuje stále více formátů souborů včetně formátů ODF (Open Document Format) a Microsoft Office, mohou cestující pracovat se svými soubory na USB úložném zařízení prostřednictvím jediné aplikace a dokonce je mohou exportovat do formátu PDF.“

StarOffice je ucelený, bohatě vybavený produkt pro kancelářskou práci, který obsahuje výkonný textový editor, tabulkový procesor, prezentační program, databázi, grafickou a kreslicí aplikaci, nástroje pro úpravy fotografií a publikování webových stránek. Je uživatelsky přívětivý a kompatibilní se sadou Microsoft Office.

Témata článku: Jediná aplikace, Boeing 767, Open Office, Kancelářské potřeby, Palubní systém, Singapore, Jediný způsob, Boeing 777, Format, Boeing 737, Barcelona, Paříž, Kancelářská práce, Soul, Kancelářské aplikace, Hongkong

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje