První ročník setkání Autodesk Forum proběhl úspěšně

Autodesk Forum 2004 přineslo nejaktuálnější informace o novinkách a trendech v oblasti CAD a GIS technologií
První ročník setkání Autodesk Forum proběhl úspěšně

Praha, Česká republika, 16. června – Autodesk, vedoucí světový dodavatel softwaru pro navrhování a tvorbu digitálního obsahu, včera uspořádal v prostorách Kongresového centra České zemědělské univerzity v Praze první ročník setkání uživatelů, příznivců a přátel produktů Autodesku - Autodesk Forum 2004.

Autodesk Forum 2004 přineslo bezmála 150 návštěvníkům nejaktuálnější informace o novinkách a trendech v oblasti CAD a GIS technologií, ve výstavní části zúčastněné firmy představily své produkty, řešení a nabízené služby. Cíl akce - umožnit setkání uživatelů a prodejců produktů Autodesk na jednom místě a nabídnout jim možnost předat si své zkušenosti s produkty, které denně používají při své práci – byl beze zbytku naplněn.

Co zaznělo na Autodesk Forum 2004

V úvodu akce David PALAS, Country Sales Manager Autodesk pro Českou republiku, Slovenskou republiku a země jihovýchodní Evropy, seznámil přítomné se aktuální nabídkou produktů Autodesku na trhu, strategií společnosti a očekávanou budoucností v oblasti CAx aplikací.

Petr PAVLÍČEK, marketingový ředitel Tech Data Distribution, představil Autodesk Club, program pro uživatele produktů Autodesk, kterým by měl vedle aktuálních a důležitých informací přinést i řadu klubových výhod. Autodesk Club bude spuštěn v řádu několika příštích týdnů.

John GOODMAN, Platform Technologies Division Manager společnosti Autodesk, představil AutoCAD 2005 a jeho novou koncepci práce s rozsáhlými sadami výkresů. AutoCAD 2005 společně s rodinou nových produktů 2005 přináší novou dimenzi v oblasti využití digitálních dat návrhu v procesech komunikace a sdílení informací uživatele se spolupracujícími kolegy, investory, subdodavateli a dalšími členy řetězce spolupracujících týmů.

Za oblast strojírenství vystoupil za Autodesk Wolfgang LYNEN, Manfacturing Solutions Division Marketing Manager, který prezentoval informace o směrech vývoje funkčnosti programů Autodesk Inventor Series, Autodesk Inventor Professional a o integraci technologie MechSoft do řešení nabízených společností Autodesk. Větší část prezentace představovala novinky aplikace Autodesk Inventor Series.

Francisco HERRERA, Revit Sales Execution Manger ze společnosti Autodesk a Tomáš KÁCHA, CAD Sales Specialist Tech Data Distribution představili dva produkty určené pro oblast stavebnictví a architektury: Architectural Desktop 2005 poskytuje jak tradiční kreslicí metody, tak vyšší efektivitu modelování prostřednictvím inteligentních stavebních objektů. Autodesk Revit pak představuje nový přístup k projektování. Zajišťuje automatickou koordinaci libovolně provedených změn - v pohledech na model, na výkresech, ve výkazech, v řezech, v půdorysech nebo renderech.

Lionel HENRY, Infrastructure Solutions Division Manager Autodesk, představil novinky v oblasti GIS a případové studie implementace rozsáhlých geografických informačních systémů. Mezi předpoklady úspěchu implementace geografických informačních systémů patří technologická otevřenost, podpora standardů a vysoká provozní spolehlivost v síťovém prostředí.

Pomyslným bonbónkem na závěr dne byla ukázka filmových efektů, zpracovaných za pomoci programu Discreet, který také vyrábí společnost Autodesk. Návštěvníci Autodesk Forum 2004 měli možnost odhalit pozadí triků ve filmech Troja, Johanka z Arku, Pán prstenů, Kill Bill nebo Matrix.

 

Workshop

Workshop, pořádaný v rámci Autodesk Forum 2004, byl zaměřen na praktické seznámení s novinkami programu AutoCAD 2005. Účastníci workshopu obdrželi Autodesk FORUM certifikát + Trial verzi AutoCAD 2005.

 

Fotografie

Na přiložených fotografiích najdete:

Meeting Point – Francisco HERRERA (uprostřed zády k oknu) ví o aplikaci REVIT naprosto vše.

Workshop – Workshop seznámil účastníky Autodesk Forum s novinkami programu AutoCAD 2005.

Přednáška – Autodesk Forum 2004 slušně zaplnilo Kongresové centrum České zemědělské univerzity v Praze

Stánek – Velký zájem byl i nabídku jednotlivých firem, které se na Autodesk Forum 2004 měly příležitost prezentovat

Wolfgang Lynen – Odborník na oblast strojírenství popřál před zápasem Česko – Německo na ME 2004 vítězství tomu lepšímu. Večer pak zvítězili Češi.

Francisco Herrera – Odborník na Revit

 

O společnosti Autodesk

Autodesk je vedoucí světový dodavatel softwaru pro navrhování a tvorbu digitálního obsahu. Nabízí zákazníkům progresivní podniková řešení tvořená výkonnými technologickými produkty a službami. Autodesk pomáhá zákazníkům v oblasti stavebnictví, výroby, infrastruktury, digitálních médií a bezdrátových datových služeb zvyšovat hodnotu jejich digitálních návrhových dat a dosahovat vyšší účinnosti při řízení projektových cyklů.

# # #

 

Autodesk, AutoCAD, Buzzsaw, Discreet, Revit a 3ds max jsou registrované ochranné známky společnosti Autodesk, Inc., ve Spojených státech a některých dalších zemích.

 

Všechna ostatní jména značek, produktů nebo ochranných známek náleží příslušným majitelům.

ã Copyright 2004 Autodesk, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Váš názor Další článek: Microsoft končí s licenčním plánem Upgrade Advantage

Témata článku: Workshop, Tradiční trik, Kill Bill, Division, Marketingový trik, Inventor, Autodesk


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 56

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 30

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 136

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky