První ročník konference Siemens it@innovation.day odstartoval na výbornou

V úterý 7. června se v pražském hotelu Dorint Novotel Don Giovanni uskutečnil první ročník odborné konference it@innovation.day, který představil společnosti skupiny Siemens jako dodavatele komplexních a inovativních ICT řešení pro všechny druhy podniků. Na celodenní konferenci byly prezentovány produkty a řešení firem Siemens, divizí Komunikace a Technologie budov, Fujitsu Siemens Computers a Siemens Business Services. Mediálního partnerství akce se ujaly odborné časopisy Computerworld, Business World, Sdělovací technika a Convergence.
První ročník konference Siemens it@innovation.day odstartoval na výbornou

Konference byla rozdělena do dvou na sebe navazujících částí. Dopolední blok byl věnován představení vizí a trendů na poli ICT, svůj příspěvek na toto téma přednesl Ondřej Felix, ředitel Sdružení pro informační společnost. Po jeho přednášce následoval přehled klíčových témat jednotlivých subjektů skupiny Siemens. Účastníci akce se dozvěděli o možnostech pokrytí IT potřeb organizace z pohledu systémového integrátora, byla jim představena koncepce HiPath Total Business Communications a získali také informace o zajištění bezpečného IT provozu v inteligentních budovách nebo o archivaci e-mailů pomocí systému easyXchange.

Odpolední část konference byla zaměřena na detailnější představení jednotlivých řešení pro různé druhy podniků. Tematicky oddělené přednášky se konaly v jednotlivých saloncích a byly doplněny o praktické ukázky představovaných produktů či systémových řešení. Přednášky byly věnovány následujícím tématům: digitální domov, Information Lifecycle Management, mobilní produktivita, konsolidace datových center, služby Siemens Business Services v oblasti systémů pro ukládání dat, Document Management, dlouhodobý elektronický podpis, řešení výrobního podniku z hlediska IT, protipožární zabezpečení budov, nové trendy v oblasti průmyslové televize (CCTV), bezpečnost komunikačních sítí, HiPath IP telefonie, Identity & Access Management, MetaDirectory, bezdrátová komunikace pro hlas a data, OpenScape – nová inteligence v komunikacích, Wireless Modules – GSM řešení pro M2M (machine-to-machine). Jednotlivé prezentace budou od pondělí 13.6. k dispozici ke stažení na internetové adrese http://www.siemens.cz/konference.

Siemens patří mezi největší globální elektrotechnické koncerny. Jako jediná firma na světě pokrývá prakticky celou oblast elektrotechniky a elektroniky. Působí ve více než 190 zemích a zaměstnává 430.000 odborníků, kteří vyvíjejí a vyrábějí produkty, navrhují a instalují komplexní řešení na míru dle požadavků zákazníků a nabízejí širokou paletu služeb dle individuálních potřeb zákazníků. V obchodním roce 2003/2004 (skončil 30. září 2004) firma Siemens dosáhla obratu přes 75,2 miliard EUR (US GAAP).

Zastoupení společnosti Siemens AG v České republice bylo obnoveno v roce 1990. V současné době patří Siemens s více než 12.000 zaměstnanci mezi největší zaměstnavatele v ČR. V obchodním roce 2003/2004 vykázala skupina podniků Siemens v České republice obrat 46 miliard Kč. Siemens v České republice působí v těchto hlavních oblastech: automatizace a řízení, doprava, energetika, informace a komunikace, osvětlení a zdravotnictví. Více informací najdete na internetových adresách http://www.siemens.com a http://www.siemens.cz.

Váš názor Další článek: Internet Explorer s velmi omezenými právy bude pouze v Longhornu

Témata článku: Bezpečnost, Jednotlivé řešení, Siemens, Jednotlivá adresa, Praktická elektronika 2016, CCTV, Felix, Praktická elektronika


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky