První konference se zaměřením na dodavatelské řetězce byla úspěšná

Na zámku Nelahozeves se v polovině června konala první konference svého druhu zaměřená na téma obchodních řetězců v České republice.
První konference se zaměřením na dodavatelské řetězce byla úspěšná
Na zámku Nelahozeves se v polovině června konala první konference svého druhu zaměřená na téma obchodních řetězců v České republice. Prostory krásného zámku z 16.století se zaplnily více jak 100 delegáty, představiteli různých společností působících v oblasti zásobování potravinami a nápoji. Přítomni byli také zástupci obchodních řetězců Delvita, Euronova, Makro a Tesco.

Program dvoudenní konference byl připraven anglickou společností Ryder Strategies Limited ve spolupráci s ECR ČR a společnostmi, které aktivně působí na různých úrovních zásobovacích řetězců v ČR. Program byl zaměřen na problémy, které se v dodavatelských řetězcích v ČR nejčastěji vyskytují a jejichž řešení považují největší české obchodní řetězce za klíčové.

Společnost JBA International Plc, která patří k předním dodavatelům ERP řešení, zaměřeného na nápojářský a potravinářský průmysl byla vybrána společností Ryder Strategies, aby připravila a předvedla prezentaci na téma “ Informační systémy a EDI v zásobovacím řetězci”. Společnost JBA je známa mnoha úspěšnými instalacemi svého komplexního informačního systému JBA System 21 Drinks a JBA System 21 Food nejen ve světě, ale také v České republice, kde mezi významné zákazníky patří Plzeňský Prazdroj, Pražské pivovary, Radegast, Toma a Vitana.

S využitím multimediálních prostředků zástupci společnosti JBA prezentovali na příkladu svých zákazníků Hygrade Foods a Centura Foods, jak využití informačních technologií výrazně zlepšilo efektivitu jejich činností.

Andy Hyman, ředitel projektů u Ryder Strategies vysvětluje:

“Při přípravě tohoto programu jsme dostali od obchodních řetězců za úkol předvést prezentace, které by seznámily účastníky s funkčností a propojením informačních technologií s dalšími technologickými oblastmi jako jsou využití čárových kódů, EDI, kontrola dodavatelského řetězce a zákaznických služeb. Se znalostí funkcí existujících SW řešení jsme si nebyli jisti, zda bude možné tento úkol splnit až do chvíle, kdy JBA představila na trhu svůj nástroj @ctive Modeler.

Najednou se zde objevila metoda, jak rychle a bezbolestně implementovat koncept Business Intelligence a získávat důležité informace v reálném čase. Vše , co je životně důležité pro řízení efektivního dodavatelského řetězce”

Prvního dne konference se zúčastnilo více jak 100 delegátů, představitelů dodavatelských firem pro velké obchodní řetězce v ČR. Agenda konference byla zaměřena na potřeby a problémy výrobců, dodavatelů a distributorů. Prezentace se týkaly IT a EDI, moderní logistiky, obalové techniky, využití čárových kódů a problematiky přepravy zboží.

Druhý den byli delegáti podle vlastního zájmu rozděleni do čtyř pracovních skupin. 43 delegátů se zúčastnilo interaktivního semináře společnosti JBA, spol. s r.o., který společně s Andy Haymanem vedl ing. Václav Jakoubek, výkonný ředitel JBA v České republice. Téma semináře bylo “ Role informačních technologií v dodavatelských řetězcích” a jak dokazuje počet účastníků, je jasné, že téma informačních technologií je pro dodavatelské a obchodní řetězce tématem aktuálním a velice důležitým. Bez informačních technologií a EDI nelze v současných náročných podmínkách zajistit kvalitu a množství požadovaných dat, vhodný výběr produktů, splnění vysokých požadavků na výrobu, vyřízení objednávek v požadovaném čase a kvalitě, efektivní zásobování. V moderním zásobovacím řetězci se tak stává využití dokonalejších technologií základem pro jejich konkurenceschopnost a přežití na trhu vůbec.

Další semináře tohoto druhu bude společnost Ryder Strategies pořádat na podzim v Polsku a Maďarsku.

Společnost JBA International PLC je celosvětovým dodavatelem integrovaných podnikových informačních systémů známých pod názvem Enterprise resource planning (ERP). Typický zákazník JBA má od 10 do 1000 koncových uživatelů a získává svoji konkurenceschopnost pomocí prvotřídní funkcionality produktů JBA, spojených s JBA @ctive Enterprise Strategy. Tato strategie maximálně optimalizuje podnikové procesy, snižuje náklady a pomáhá zvyšovat zisky bez programových změn a úprav.

JBA System 21 pokrývá potřeby výrobních i nevýrobních organizací a nabízí uživatelům funkčnost a komfort systémů příštího století. JBA System 21 patří mezi celosvětově vedoucí řešení zejména pro oblasti potravinářského a nápojářského průmyslu, oděvního a obuvnického průmyslu, automobilového a elektrotechnického průmyslu.

V roce 1998 JBA International PLC zaznamenala 18 let stálého růstu s obratem 480 milionů USD. Celosvětově JBA zaměstnává 3 000 zaměstnanců a podporuje 4000 zákazníků v 53 zemích.

JBA spol. s r.o. zaujímá na českém trhu jedno z předních míst mezi dodavateli komplexních integrovaných informačních systémů pro řízení podniků v různých průmyslových oblastech a vlastní veškerá potřebná práva k prodeji a úpravám programového produktu JBA System 21.

Váš názor Další článek: Siemens Gigaset 2000: kouzlo příslušenství

Témata článku: Různé druhy, Moderní oblast, Century, Moderní technologie, Průmysl, Tesco, Využití, Důležitá oblast, Efektivní využití, Dodavatel technologií, Typický zástupce, Food, Automobilový průmysl


Určitě si přečtěte

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 24

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

** Otestovali jsme TP-Link Archer AX10, nejdostupnější router s Wi-Fi 6 ** Šetřilo se, ale zatím ty ústupky tolik nebolí ** Pro domácí síťování pohodlná volba, do firmy ale chcete něco lepšího

Tomáš Holčík | 45

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 66

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 53Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor