První komplexní řešení zabezpečení online transakcí na světě je nyní možno získat od společnosti Symantec

Aplikace Norton Confidential chrání před podvody při provádění online transakcí
První komplexní řešení zabezpečení online transakcí na světě je nyní možno získat od společnosti Symantec

CUPERTINO, Kalifornie – 9. října 2006 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) oznámila dostupnost aplikace Norton Confidential, která je prvním komplexním řešením zabezpečení online transakcí na světě. Aplikace Norton Confidential poskytuje zákazníkům bezpříkladnou dvouúrovňovou ochranu před nejnebezpečnějšími nástroji útočníků: podvodnými phishingovými weby a vyzvědačským crimewarem. Aby dále posílila důvěru spotřebitelů při provádění transakcí online, aplikace Norton Confidential zvyšuje ochranu v okamžiku, kdy jsou spotřebitelé nejvíce ohroženi – když předávají své citlivé důvěrné osobní údaje, jako jsou hesla a čísla účtů. Co je ještě důležitější, aplikace Norton Confidential zbavuje zabezpečení obvyklého tápání prostřednictvím srozumitelných vizuálních indikátorů, ze kterých mohou spotřebitelé vyčíst, jestli je provedení online transakce bezpečné.

Podle studie, kterou pro společnost Symantec zpracovala v říjnu 2005 společnost Harris Interactive, říká 71 % spotřebitelů, že „nemají dobrý pocit“, když předávají osobní údaje online, a 53 % uvádí, že se „velice obávají“ krádeže identity online. Existuje závažný důvod, proč by spotřebitelé měli být obezřetní ve vztahu k zabezpečení online. Rostoucí hrozbu vůči spotřebitelům provádějícím online transakce představuje crimeware, což je podmnožina škodlivého kódu zaměřená na zcizování informací a identity. V nejnovější zprávě Internet Security Threat Report společnosti Symantec se uvádí, že v období od ledna do června 2006 ohrozilo 30 z 50 nejčastěji předaných vzorků nebezpečného kódu důvěrné informace uživatele.

Aplikace Norton Confidential je jediné řešení zabezpečení transakcí, které chrání jak před phishingem, tak před crimewarem. Nejen, že je spotřebitelům znemožněn přístup na phishingový web, nebo jsou před ním varováni, ale ochrana před crimewarem poskytovaná aplikací Norton Confidential se zaměřuje na blokování pokusů vyzvědačského softwaru o zaznamenávání stisků kláves a snímání obrazovek při samotné online transakci.

„Komplexní řešení zabezpečení transakcí potírající podvody online na úrovni phishingu a crimewaru je to, co současní internetoví spotřebitelé potřebují,“ řekl Jonathan Singer, analytik společnosti Yankee Group. „Uživatelé počítačů mají menší důvěru v Internet a transakce prováděné online. Produkt jako Norton Confidential je reakcí na rostoucí potřebu trhu a pomáhá zajistit a posílit důvěru spotřebitelů ve svět online.“

„Na domácí uživatele počítačů útočí počítačoví zločinci, jejichž cílem je obohatit se podváděním spotřebitelů. Tato prostá realita přivedla společnost Symantec k vytvoření aplikace Norton Confidential,“ řekl Enrique Salem, group president, Consumer Business Unit, společnost Symantec Corp. „Aplikace Norton Confidential pomáhá chránit spotřebitele před počítačovými zločinci a hackery a spotřebitelům také dodává klid a jistotu při nakupování online, správě bankovních účtů online a při provádění jiných citlivých transakcí prostřednictvím Internetu.“

Aplikace Norton Confidential poskytuje spotřebitelům komplexní zabezpečení online transakcí, které chrání před krádeží identity a podvody online; blokuje známé a neznámé útoky, jejichž cílem je zcizení hesel, čísel účtů a jiných osobních údajů, ověřuje oblíbené bankovní a nákupní weby a minimalizuje rizika spojená s online transakcemi.

Aplikace Norton Confidential poskytuje snadno pochopitelné zabezpečení online transakcí, které spotřebitelům umožňuje jednoduše chránit jejich identitu a data při připojení online. Panel nástrojů aplikace Norton Confidential je umístěn vedle panelu nástrojů internetového prohlížeče, takže spotřebitelé jsou neustále ujišťováni o bezpečnosti svých online transakcí. Aplikace Norton Confidential má jeden výrazný a jednoduchý indikátor, který informuje o míře rizika podvodu pokud je uživatel na bezpečném webu, zobrazuje se zelený indikátor se slovy „No fraud detected“. Druhá úroveň ochrany je znázorňována vizuálními ikonami v podobě osobního počítače a zeměkoule, které uživateli sdělují, že jak počítač, tak web jsou bezpečné.

Hlavní funkce aplikace Norton Confidential:

·         Ochrana před phishingem – Znemožňuje spotřebitelům přístup ke známým nebo potenciálním phishingovým webům, nebo před ním varuje.

·         Ověřování webových serverů – Potvrzuje pravost oblíbených nákupních, bankovních a jiných webů, které vyžadují finanční nebo jiné osobní údaje.

·         Ochrana před crimewarem – Chrání uživatele před známým a neznámým crimewarem v době, kdy je to nejdůležitější – před online transakcemi.

·         Zabezpečení hesel – Zabezpečuje a spravuje přihlašovací informace a hesla.

·         Blokování hesel – Znemožňuje předání přihlašovacích informací neoprávněným webovým serverům bez souhlasu uživatele.

 

Aplikace Norton Confidential je určena pro uživatele operačních systémů Windows® XP Home/XP Pro a opravňuje k získání aktualizace zdarma pro kompatibilitu se systémem Windows Vista™.*

Cena a dostupnost na trhu

Aplikaci Norton Confidential bude možno podle plánu zakoupit v říjnu 2006 prostřednictvím obchodu Symantec online na adrese www.symantecstore.com a různých maloobchodů a obchodů online.

Doporučená maloobchodní cena aplikace Norton Confidential je 49,99 USD (obsahuje jednoroční přihlášení k odběru služby zahrnující použití produktu a získávání aktualizací ochrany společnosti Symantec prostřednictvím aplikace LiveUpdate a nových funkcí produktu tak, jak budou k dispozici).

 

O společnosti Symantec

Společnost Symantec je světová jednička v poskytování řešení, která pomáhají jednotlivcům a podnikům zajistit bezpečnost, dostupnost a integritu informací. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.cz.

Témata článku: Internet, Enrique, Bezpečná aplikace, Osobní údaj, Norton, Transakce, Spotřebitel, Singer, Lines, Neznámá aplikace, Online

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje