První Full HD webkamera Microsoftu je LifeCam Studio

První Full HD webkamera Microsoftu je LifeCam Studio

Microsoft představil svou novou webkameru LifeCam Studio s Full HD rozlišením, 360° rozsahem a možností připevnění na klasický stativ

Společnost Microsoft představila novou webkameru LifeCam Studio, která jako první z řady LifeCam nabízí plnohodnotný Full HD senzor1. Ten je schopen zaznamenat video ve vysokém rozlišení 1080p (1920x1080) s filmovým poměrem stran 16:9. LifeCam Studio je tak ideálním doplňkem ke Skypenebo Windows Live Messenger 2011. Další generace komunikačního softwaru od Microsoftu nabízí jako hlavní novinku podporu videotelefonie ve vysokém rozlišení.

Společně s novým Windows Live Messengerem mohou uživatelé oživit své konverzace s přáteli o výměnu fotografií, hraní her nebo videohovory ve vysokém rozlišení,“ říká David Klepetko, manažer divize Entertainment & Devices společnosti Microsoft a dodává: „A právě LifeCam Studio umožňuje naplno využít hlavní přednosti nového Messengeru, kterým je podpora HD rozlišení.

Prvotřídní zpracování a technologie

Zpracování nové webkamery od Microsoftu je inspirované industriálním designem i profesionální filmařskou technikou, na které má každá část svůj jedinečný význam. Vedle pevného těla z leštěného hliníku nabídne LifeCam Studio například otočnou hlavu v rozsahu 360 stupňů nebo možnost přišroubovat tělo webkamery na stativ namísto fotoaparátu nebo videokamery. Uživatelé si tak mohou natočit vlastní film ve vysokém HD rozlišení s minimálními vstupními náklady.

LifeCam Studio také disponuje funkcí Auto Focus, která zaručuje stále ostrý obraz bez ohledu na vzdálenost lidí nebo předmětů2. Věrný obraz s přirozeným podáním barev zajišťují:

  • Technologie TrueColor neustále vyhodnocuje světelné podmínky v místnosti a upravuje video tak, aby nebyl celkový obraz a především obličej uživatele pod- nebo naopak přeexponován,
  • ClearFrame je pokročilá technologie odstraňující šum z videa při nízkém osvětlení.

Cena a dostupnost

Webkamera LifeCam Studio bude v České republice k dispozici začátkem února tohoto roku za odhadovanou maloobchodní cenu 2 490 Kč. Na produkt se vztahuje tříletá celosvětová záruka.

Více informací o všech produktech Microsoft Hardware naleznete na www.microsoft.com/cze/hardware.

Specifikace

  • Full HD senzor s nativním rozlišením 1920x1080 (1080p), poměrem stran 16:9 a 30 fps (obrázků za vteřinu)
  • Všesměrový mikrofon s pokročilou redukcí šumu
  • Flexibilní základna umožňující umístění webkamery na hranu LCD displeje, víka notebooku nebo na rovnou plochu stolu včetně možnosti přišroubovat webkameru na standardní stativ fotoaparátu
  • Funkce Auto Focus poskytuje stále ostrý obraz již od 10 cm od čočky webkamery
  • LifeCam Studio snímá obraz v 360° rozmezí bez nutnosti ji přemisťovat díky otočné konstrukci
  • TrueColor technologie vylepšuje barevnou kvalitu obrazu při zhoršených světelných podmínkách
  • ClearFrame technologie odstraňuje z videa nadbytečný šum vznikající při nízkém osvětlení
  • Podpora Windows Live Messenger, Skype nebo Windows Live Movie Maker s možností nahrání videa přímo na YouTube

1 Populární a zdarma dostupné aplikace pro videohovory podporují maximální rozlišení 720p a nižší, nikoli 1080p. Nahrávání ve vysokém rozlišení 1080p vyžaduje placený software (není zahrnuto v balení), 3 GHz procesor Intel Quad Core (případně podobně výkonný od jiných výrobců) a 4 GB paměti RAM. Doporučuje se monitor s nativním HD rozlišením.
2 Od vzdálenosti 10 cm dále.

Další článek: Webové video ČT brzy přejde na Flash, H.264, telefony a tablety

Témata článku: Messenger, Vysoké rozlišení, Vysoký rozsah, Nové auto, YouTube Live, Full HD, Full, Movie Maker, Webkamery zdarma, Stativy, Webkamery, Focus, Nízké rozlišení, Rozlišení, Pokročilá technologie, Windows Movie Maker, Nativní rozlišení, Pokročilý uživatel, Studio

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší