První externí pevný disk se spotřebou energie sníženou v pohotovostním režimu o 95 procent – Samsung STORY Station

18. října 2009
Ke stažení: Virtuálně na PC
První externí pevný disk se spotřebou energie sníženou v pohotovostním režimu o 95 procent – Samsung STORY Station

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., světová jednička v oblasti digitální spotřební elektroniky a informačních technologií, dnes oznámila, že její nový 3,5palcový externí pevný disk STORY Station, který bude na trh uveden v listopadu, je prvním externím diskem, jehož spotřeba v pohotovostním režimu je nižší než jeden watt. Snížená spotřeba v pohotovostním režimu tak snadno vyhoví požadavkům chystané směrnice Evropské unie ohledně regulace pohotovostního režimu energetických spotřebičů, jež nabude účinnosti v lednu příštího roku.

Společnost Samsung snížila spotřebu energie v pohotovostním režimu z běžných 2,5 W na 0,09 W, tj. o více než 95 procent. To samozřejmě nepřímo povede i ke snížení emisí CO2. Firma tak drží prvenství v nízké spotřebě energie 3,5palcových externích pevných disků v pohotovostním režimu.

„K požadavkům uživatelů na externí pevné disky nyní kromě výkonu, spolehlivosti a zajímavého designu patří i šetrnost k životnímu prostředí a nižší spotřeba energie,“ uvedl viceprezident společnosti Samsung Electronics pro prodej a marketing úložných systémů C.H. Lee. „Externí pevný disk STORY Station společnosti Samsung, který sklízí poklony i za přitažlivý design, je velkým krokem vpřed v oblasti technologie pevných disků, jež je ohleduplná k životnímu prostředí.“

Snížení spotřeby energie v pohotovostním režimu bylo dosaženo novým řešením obvodů, díky kterému se disk vypne, když je připojen do sítě, ale je odpojen USB kabel.

Produktová řada 3,5palcových externích pevných disků Samsung STORY Station se prodává po celém světě a nabízí kapacity od 500 GB do 2 TB. Disky obsahují i funkci Samsung Auto Backup pro trvalou ochranu dat, software SecretZoneTM pro šifrování osobních dat a SafetyKey™ pro zajištění heslem.

Sníženou spotřebu energie v pohotovostním režimu budou mít všechny disky STORY Station dodávané na trh od začátku listopadu letošního roku.

Témata článku: Externí disk, Story, Režim, Electronics, Spotřeba

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje