První český ENUM Day byl úspěšný

První český ENUM Day byl úspěšný

Praha, Česká republika – 13. září 2007 – První český ENUM Day, konferenci o moderní technologii ENUM, rozšiřující možnosti telefonování po internetu, navštívilo celkem 105 posluchačů. Největší zájem projevili návštěvníci o panelovou diskusi a prezentace Jana Růžičky ze sdružení CESNET a Milana Stehlíka ze společnosti Annex Net, po kterých se rozpoutala živá debata mezi posluchači a přednášejícími. Premiérový ročník konference ENUM Day uspořádalo sdružení CZ.NIC, správce české národní domény CZ a domény ENUM.

Na konferenci ENUM Day, která proběhla 12. září v pražské Galerii Louvre, vystoupili zástupci sdružení CZ.NIC, regulačních úřadů, telekomunikačních operátorů využívajících ENUM, výrobců hardwaru podporujícího tento systém, akademických institucí a také správci domén a systému ENUM v Rakousku a Německu. Všechny prezentace z konference ENUM Day budou od 14. září k dispozici na internetových stránkách.

„Těší nás, že je o ENUM takový zájem a to jak mezi operátory a dodavateli telekomunikačních řešení, tak u koncových uživatelů. Čím více firem a jednotlivců se do systému ENUM zapojí, tím větší přínos pocítí všichni zúčastnění. Na všechny, kteří se k využití technologie ENUM přidají, čeká skutečně revoluční změna v telefonování – volání bez minutových poplatků,“ řekl Pavel Tůma, manažer projektu ENUM ve sdružení CZ.NIC.

„Úroveň samotné konference i její organizace mne příjemně překvapila. Oceňuji i výběr témat jednotlivých přednášek. Posluchač si z nich mohl udělat ucelený obrázek o problematice ENUM jak po stránce technického řešení, tak po stránce organizační i legislativní,“ uvedl Milan Stehlík ze společnosti Annex Net. „Každá konference, která má za cíl přinášet uživatelům něco nového a prospěšného, má smysl. Výjimkou není ani ENUM Day.“

„Děkujeme všem návštěvníkům konference a samozřejmě i přednášejícím z České republiky i ze zahraničí za jejich účast a těšíme se na shledanou na dalším ENUM Day,“ uzavřel úspěšný premiérový ročník konference Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Váš názor | MediaDefenderu unikly e-maily odkrývající roušku nad nastrčeným trackerem

Témata článku: Milano, Největší smysl, Louvre, Milan, Ondřej Filip

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší