První české firmy již používají nové Windows a Microsoft Office

Praha – 6. prosince 2006 - České firmy již používají novinky od společnosti Microsoft v testovacím provozu. Nový operační systém Windows Vista, Office systém 2007 a Exchange Server testují přední tuzemské společnosti a instituce, jako jsou například ČSOB, Česká pojišťovna, Mostecká uhelná, Fujifilm a Ministerstvo financí. V současnosti tak běží Windows Vista a Office systém 2007 na stovkách počítačů, výhod Exchange Server 2007 pak mohou využívat tisíce uživatelů.
První české firmy již používají nové Windows a Microsoft Office

Nový operační systém Windows Vista, Microsoft Office systém 2007 a Exchange Server 2007 již běží na stovkách počítačů v českých firmách.

 

 

Naše banka používá tisíce osobních počítačů. Jejich uživatelé potřebují bezproblémově komunikovat, od svého stolu o z míst, kam zajíždějí za klienty. Potřebují rychle najít potřebné dokumenty a informace. To vše očekáváme od Windows Vista a test ukazuje, že software to je schopen nabídnout,“ uvádí Jiří Nosek z ČSOB. „Navíc nasazení tohoto operačního systému sníží časové i finanční náklady na správu IT prostředků,“ dodává Jiří Nosek.

 

„Od Windows Vista jsme si slibovali zefektivnění práce našich koncových uživatelů a podporu práce s informacemi. Požadovali jsme také podporu mobilních scénářů práce a samozřejmě vysokou bezpečnost. Všechny tyto požadavky nový operační systém Windows Vista splňuje,  říká Jiří Fridrich, vrchní ředitel skupiny informatiky Ministerstva financí. Ministerstvo financí stejně jako další firmy a instituce testovalo Windows Vista ve složité počítačové síti s mnoha geograficky oddělenými pracoviště a se spoustou specializovaných aplikací, které bude používat i v budoucnu a na jejichž bezchybném fungování je založena práce celého instituce.

 

 

 

Na základě výstupů testovacího projektu vidíme funkcí pro plánování času a pracovních úkolů a především mobilní přístup k e-mailům nebo kalendáři je mnohem efektivnější,“ říká Pavel Chyla, Head of the IT Strategy Management v Mostecké Uhelné, která v pilotním provozu používá Office systém 2007 a Exchange Server 2007.

 

„Společnost HP dlouhodobě spolupracuje se společností Microsoft na vývoji nových produktů a nový operační systém Windows Vista je toho příkladem. Téměř všechny notebooky, desktopy a pracovní stanice jsou již dnes k dostání v konfiguracích ‚Windows Vista Premium Ready‘. Společnost HP byla vůbec prvním výrobcem, který začal  dodávat počítače s logem Windows Vista Premium – konkrétně šlo o pracovní stanici HP xw9400. Díky speciální nabídce mají všichni uživatelé, kteří si nyní koupí počítač s operačním systém Windows XP, možnost jej později výhodně upgradovat na Windows Vista,“ uvádí ředitel divize osobních systémů HP Česká republika Miloslav Doubrava.

 

 

Windows Vista a Office systém 2007 jsou nejmodernější softwarové platformy, které přináší tyto hlavní výhody pro uživatele:

·         Zjednodušují práci v týmu. Všechny platformy výrazně zjednodušují komunikaci a oběh dokumentů uvnitř firmy i s externími spolupracovníky a vylepšují synchronizaci a sdílení dokumentů a informací.

·         Zlepšují ochranu a správu dokumentů. Platformy nové generace dokáží ochránit dokumenty a informace, přizpůsobí se procesům a požadavkům firem na správu dokumentů.

·         Zkvalitňují vyhledání informací. Vylepšené hledání umožňuje uživatelům rychlejší a jednodušší přístup k informacím a dokumentům.

·         Snižují náklady na IT a vylepšují bezpečnost. Nové platformy přispívají ke snížení nákladů na správu a zavádění IT. Platformy obsahují nástroje, které pomáhají IT profesionálům s efektivnější správou IT. Vysoká bezpečnost produktů pak snižuje případná bezpečnostní rizika.

            Exchange Server 2007, komunikační řešení pro firmy, má zásadně vylepšenou bezpečnost a ochranu informací, snižuje náklady na správu informačních technologií a zvyšuje efektivitu jejich využívání a podporuje mobilitu a vzdálený přístup zaměstnanců k informacím, ke kterým byli dosud zvyklí přistupovat prostřednictvím klienta Outlook především na pracovišti.

 

V anglických verzích je nyní dostupný operační systém Windows Vista, kancelářský systém Office 2007 a komunikační platforma Exchange Server 2007,“ říká Michal Čupa, generální ředitel společnosti Microsoft v České republice. „České verze budou dostupné pro firemní zákazníky v polovině ledna,“ dodává Michal Čupa. Koncoví zákazníci z řad domácností si budou moci pořídit české verze Windows Vista a Office 2007 od 1. března 2007.

 


O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem
v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

 

 

Tento dokument je určen pouze pro informační účely. Společnost Microsoft se zříká jakékoliv odpovědnosti za vzniklé situace týkající se užití tohoto dokumentu pro jiné účely. Společnost Microsoft nebude nikdy odpovědná za jakékoliv mimořádné, přímé, nepřímé či vyplývající škody, ať již vzejdou z účinnosti smlouvy, zanedbání nebo jiné skutečnosti vzniklé následkem užití či interpretace tohoto dokumentu či v souvislosti s ním.

 

Microsoft je registrovaná obchodní značka společnosti Microsoft Corp. ve Spojených státech amerických a/nebo v jiných zemích. Jména společností a produktů zde uvedených mohou být obchodní značky jejich příslušných vlastníků.

 

Kontakty pro styk s médii a veřejností

 

Jiří Grund, tiskový mluvčí, Microsoft v České republice

Telefon: + 420 261 197 111

Mobil: + 420 602 206 744

E-mail: jirig@microsoft.com

 

Rostislav Kocman, agentura CoLin

Telefon: + 420 283 890 139

Mobil: + 420 736 477 726

E-mail: rostislav.kocman@colin.cz

Váš názor Další článek: IT byznys: Amerika spouští obdobu českého projektu IZIP

Témata článku: Microsoft, Line

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší