Průvodce světem povolání

Díky podpoře evropského programu Leonardo da Vinci a tříleté práci mezinárodního projektového týmu, si nyní každý zájemce může otevřít internetové stránky www.gwo.cz a vstoupit do multimediálního prostředí nazvaného Průvodce světem povolání.
Průvodce světem povolání

Jedná se o komplexní prostředek pro všechny, kteří se rozhodují o své budoucí profesní dráze i pro ty, kteří už v tom mají jasno, ale chtějí se dozvědět co nejvíce informací.

Průvodce světem povolání poskytuje informace o více než 600 povoláních formou přehledných popisů doplněných několika tisíci fotografiemi a v některých případech i zvukovými dialogy. K tomu nabízí řadu způsobů, jak si nejvhodnější povolání vybírat – podle svých zájmů či dovedností, podle oblíbených vyučovacích předmětů, podle druhů vykonávaných činností, podle pracovního prostředí, dokonce i podle oblečení. Jsou zde i tipy na profesní uplatnění pro různé druhy zdravotních postižení.

Při výběru povolání je možné si zadat i různé omezující podmínky (např. nechci pracovat v hlučném prostředí, ve výškách apod.). Ke každému vybranému povolání lze dále vyhledávat povolání příbuzná s uvedením vzájemných rozdílů.

Průvodce světem povolání neposkytuje jen podporu při volbě a poznávání povolání, ale nabízí i pomoc v různých situacích souvisejících s uplatněním na trhu práce. Jsou tu návody a doporučení k vyplňování profesního životopisu, k psaní žádosti o zaměstnání, k přípravě na přijímací pohovor, k zahájení soukromého podnikání. Významnou součástí programu je modul pro nezaměstnané.

Pro uživatele hledající informace o konkrétní nabídce zaměstnání, o vzdělávací nabídce, případně další důležité informace ze sféry práce a vzdělávání, je k dispozici portál Career navigator. Tento portál, stejně jako samotný Průvodce světem povolání je zde přístupný nejen v české verzi, ale i ve verzích dalších osmi zemí a dále v angličtině.

Českými partnery v projektu byly firmy 5D software spol. s r.o. a DHV CR spol. s r.o.

Váš názor Další článek: Microsoft mění jméno Windows bez Media Playeru

Témata článku: Přehledný průvodce, Přehledné prostředí, Různé druhy, Vzájemná dráha


Určitě si přečtěte

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 25

Týden Živě: Zapomeňte na širokoúhlý televizor. Budoucnost patří vertikálním

Týden Živě: Zapomeňte na širokoúhlý televizor. Budoucnost patří vertikálním

** Vertikální televizory do každé rodiny ** Desítky budou mít problém s počítači s malými disky ** Facebook se chlubil novinkami na F8

David Polesný, Jakub Čížek | 24

Co je to 5G a proč technický šéf T-Mobile US varuje před přílišným optimismem

Co je to 5G a proč technický šéf T-Mobile US varuje před přílišným optimismem

** Občas to vypadá, že 5G vyřeší úplně všechny problémy světa ** Zrychlí internet, pokryje venkov, umožní svět IoT ** Technický šéf amerického T-Mobilu před tímto pohledem varuje

Jakub Čížek | 29

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

** Typické žluté obálky z Číny už před lety zavalily nejen Českou poštu ** Pokud ale něco stojí dolar, často tomu odpovídá i kvalita ** Jak vypadají příklady těch nejbizarnější šmejdů?

Jakub Čížek | 150Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch