Průvodce světem povolání

Díky podpoře evropského programu Leonardo da Vinci a tříleté práci mezinárodního projektového týmu, si nyní každý zájemce může otevřít internetové stránky www.gwo.cz a vstoupit do multimediálního prostředí nazvaného Průvodce světem povolání.
Průvodce světem povolání

Jedná se o komplexní prostředek pro všechny, kteří se rozhodují o své budoucí profesní dráze i pro ty, kteří už v tom mají jasno, ale chtějí se dozvědět co nejvíce informací.

Průvodce světem povolání poskytuje informace o více než 600 povoláních formou přehledných popisů doplněných několika tisíci fotografiemi a v některých případech i zvukovými dialogy. K tomu nabízí řadu způsobů, jak si nejvhodnější povolání vybírat – podle svých zájmů či dovedností, podle oblíbených vyučovacích předmětů, podle druhů vykonávaných činností, podle pracovního prostředí, dokonce i podle oblečení. Jsou zde i tipy na profesní uplatnění pro různé druhy zdravotních postižení.

Při výběru povolání je možné si zadat i různé omezující podmínky (např. nechci pracovat v hlučném prostředí, ve výškách apod.). Ke každému vybranému povolání lze dále vyhledávat povolání příbuzná s uvedením vzájemných rozdílů.

Průvodce světem povolání neposkytuje jen podporu při volbě a poznávání povolání, ale nabízí i pomoc v různých situacích souvisejících s uplatněním na trhu práce. Jsou tu návody a doporučení k vyplňování profesního životopisu, k psaní žádosti o zaměstnání, k přípravě na přijímací pohovor, k zahájení soukromého podnikání. Významnou součástí programu je modul pro nezaměstnané.

Pro uživatele hledající informace o konkrétní nabídce zaměstnání, o vzdělávací nabídce, případně další důležité informace ze sféry práce a vzdělávání, je k dispozici portál Career navigator. Tento portál, stejně jako samotný Průvodce světem povolání je zde přístupný nejen v české verzi, ale i ve verzích dalších osmi zemí a dále v angličtině.

Českými partnery v projektu byly firmy 5D software spol. s r.o. a DHV CR spol. s r.o.

Váš názor Další článek: Microsoft mění jméno Windows bez Media Playeru

Témata článku: Různé druhy, Vzájemná dráha, Přehledný průvodce, Přehledné prostředí


Určitě si přečtěte

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

** Zkusil jsem se zbavit závislosti na vyhledávači od Googlu ** Jako alternativy posloužily Bing, Seznam a DuckDuckGo ** Mají své silné stránky, ale i nepřekonatelná negativa

Lukáš Václavík | 58

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 20

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 110


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11