Průlomová webová kamera Logitech poskytuje věrný obraz s dvojnásobnou čistotou

24. července 2006
Spekulace potvrzeny: AMD se spojí s ATI!
Vynikající webová kamera QuickCam Ultra Vision má precizní skleněný objektiv a umí se přizpůsobit i v nepříznivém osvětlení díky technologii RightLight 2; Logitech modernizuje oceňovanou řadu QuickCam
Průlomová webová kamera Logitech poskytuje věrný obraz s dvojnásobnou čistotou

FREMONT, Kalifornie 17. července 2006 — Společnost Logitech (SWX: LOGN) (NASDAQ: LOGI), celosvětově přední výrobce webových kamer, dnes představila svou vlajkovou loď – webovou kameru QuickCam® Ultra Vision™, která nabízí věrný zážitek z video hovorů s dvojnásobnou čistotou obrazu, než jakou poskytují typické webové kamery. Vynikající PC periférie určená pro komunikaci přes Internet hravě předčí ostatní webové kamery díky extra velkému, precizně provedenému skleněnému objektivu s nízkým clonovým číslem (f-stop), jež zvyšuje množství světla vstupujícího do webové kamery a umožňuje přesné zaostření tohoto světla pro vytvoření ostrého a živého obrazu.

Díky webové kameře QuickCam Ultra Vision se mohou lidé během svých video hovorů s přáteli a rodinami kdekoli na světě s nedostižnou čistotou dělit o důležité okamžiky ve svých životech – od lesku nového zásnubního prstenu až po první zoubek batolete. Dokonce i v nepříznivých podmínkách osvětlení – jako například při nedostatku světla nebo naopak intenzivním nasvícení z boku nebo zezadu – poskytuje webová kamera QuickCam Ultra Vision vynikající výkon díky nové technologii Logitech® RightLight™ 2, která inteligentně přizpůsobuje nastavení obrazu kamery v závislosti na prostředí, v němž se používá. Nová webová kamera Logitech se navíc vyznačuje vynikajícím snímacím senzorem s rozlišením 1,3 megapixelu a podporuje formát obrazu s vysokým rozlišením (High-Definition – HD), jenž umožňuje vytvářet videoklipy a sledovat je na širokoúhlém formátu obrazovky.

Modernizovaná řada webových kamer QuickCam

Společnost Logitech současně vylepšila i ostatní členy své oceňované řady webových kamer a obohatila je o nové technologie a funkce, díky nimž je zážitek z video komunikace ještě snadnější a přirozenější než kdykoli dříve. Výkonné kamery Logitech – modely QuickCam® Fusion™, QuickCam® Sphere™ a QuickCam® Pro 5000 – jsou nyní rovněž vybaveny technologií Logitech RightLight 2 a schopností zaznamenávat HD video. Nově provedená webová kamera střední řady QuickCam Communicate STX se vyznačuje inovačním krytem pro zachování soukromí, jenž při otevření umí spustit některou z aplikací pro zasílání okamžitých zpráv podle volby (Windows Live™ Messenger, Skype® Video, Yahoo!® Messenger nebo AOL® Instant Messenger™) a naopak přerušit tok obrazových dat, jakmile se zavře. A všechny nové webové kamery jsou vybaveny přepracovaným softwarem QuickCam®, který je doplněn o nové uživatelské rozhraní, jež využívá ovládání pomocí ikon a usnadňuje tak přístup ke všem nastavením kamer a jejich funkcím, včetně oblíbeného softwaru Logitech® Video Effects™.

„Naše řada webových kamer roku 2006 je doslova napěchována inovacemi, které ještě lépe naplňují potřeby uživatelů a s nimiž mohla přijít pouze společnost Logitech díky více než desetiletí zkušeností s vývojem a výrobou webových kamer,“ řekla Gina Clarková, viceprezidenta marketingu produktů Internet Communications společnosti Logitech. „Naprosto jsme přepracovali možnosti výkonu kamer díky kombinaci nejkvalitnějších objektivů u všech kamer s novou technologií RightLight 2. Abyste mohli kvalitě obrazu uvěřit, musíte ji vidět – je opravdu věrná skutečnosti.“

Technologie Logitech RightLight 2

Technologie Logitech RightLight 2 je systém hardwarových a softwarových technologií, jež inteligentně optimalizují nastavení obrazu webové kamery v prostředích s nedostatečným nebo nevyrovnaným osvětlením, například pokud světlo od okna vytváří tvrdé nasvícení z boku nebo zezadu. Průlomová technologie automaticky tyto podmínky vyrovnává a pomáhá zlepšovat celkový zážitek z práce s obrazem. Tato technologie je rozšířením první generace technologie společnosti Logitech RightLight, která upravovala obraz při nedostatku světla.

QuickCam Ultra Vision

Webová kamera QuickCam Ultra Vision bude k dostání ve Spojených státech a v Evropě počátkem srpna a její evropská doporučená maloobchodní cena bude 4.290,- Kč s DPH (pro ČR). Systém objektivu kamery se skládá z pěti extra velkých čoček, z nichž některé jsou skleněné, a poskytují tak výjimečně ostrý a jasný obraz. Většina webových kamer na trhu má pouze čočky vyrobené z plastů a jejich výsledný obraz se zdá být vzdálený a často je zkreslený. Navíc díky nízkému clonovému číslu (f‑stop) 1,6 – většina prodávaných webových kamer má f-stop s hodnotou 2 nebo více – dokáže kamera QuickCam Ultra Vision zachytit více světla a vytvářet tak prokreslenější detaily v obraze i v příšeří nebo při nasvícení zezadu nebo z boku.

Design této vynikající webové kamery je vytvořen s využitím nejkvalitnějších materiálů, které kdy společnost Logitech na konstrukci webové kamery použila. Kromě skleněných čoček zde jsou chromové detaily, jež přitahují pozornost k vestavěnému mikrofonu, orámování objektivu a hranám webové kamery válcového tvaru. Na každé straně kamery je umístěno tlačítko – jedno spouští zrcadlový pohled, aby si lidé mohli zkontrolovat jak vypadají dříve, než začnou video hovor, a dalším je možné okamžitě snímat fotografie. Webová kamera se dále vyznačuje prstencem okolo loga Logitech s jemně modrým podsvícením, který se rozsvítí v okamžiku, kdy je kamera aktivní.

Stejně jako u jiných webových kamer Logitech vyšší řady je model Logitech QuickCam Ultra Vision vybaven technologií Logitech® RightSound™ a softwarem Logitech Video Effects. Technologie Logitech RightSound zpracovává zvuk z vestavěného mikrofonu webové kamery pomocí softwaru pro potlačení akustické zpětné vazby a dává lidem možnost komunikovat volněji bez nutnosti používat náhlavní sadu. Vyspělé softwarové algoritmy společnosti Logitech jsou integrovány v softwarových ovladačích webové kamery a prakticky eliminují ozvěny, které vznikají, když je mikrofon webové kamery umístěn v těsné blízkosti reproduktorů.

Software Logitech Video Effects, který spolupracuje s oblíbenými aplikacemi pro webové kamery, lidem umožňuje úplně přetransformovat svůj obraz do třírozměrných animovaných postaviček (zvaných avatáři), jež přesně napodobují mimické výrazy uživatelů, nebo jej mohou využít pro přidání animovaných doplňků, například brýlí nebo královské koruny, ke svému obrazu na monitoru.

QuickCam Sphere MP

Modernizovaná verze webové kamery QuickCam Sphere MP s technologií RightLight 2 a podporou HD videa bude k dostání ve Spojených státech a v Evropě počátkem srpna za doporučenou maloobchodní cenu 3.690,- Kč s DPH (pro ČR). Součástí designu, který získal různá ocenění, je motorem ovládaná hlavice kamery, jež ve spojení s inteligentním softwarem pro sledování obličeje umožňuje objektivu kamery sledovat svůj subjekt – nahoru a dolů nebo doprava a doleva – podle toho, jak se člověk v záběru naklání na židli nebo se volně pohybuje po místnosti. Webová kamera je schopna pokrýt 190 stupňů horizontálního a 100 stupňů vertikálního záběru místnosti. Webová kamera QuickCam Sphere MP se dodává se zatíženou základnou a 22,9 centimetru vysokým stojánkem a lze ji tak z úrovně pracovního stolu zvednout do výše očí.

 

 

 

QuickCam Fusion

Oblíbená webová kamera QuickCam Fusion obsahuje stejné vyspělé technologie, jakými je vybavena QuickCam Sphere MP – snímací senzor se skutečným rozlišením 1,3 megapixelu, technologii RightLight 2, podporu HD videa a software Logitech Video Effects – navíc však je vybavena klipsnou, která ji umožňuje přichytit na ploché monitory nebo postavit na horní část tradičních monitorů. Má také tlačítko pro snímání fotografií. Vylepšená verze webové kamery QuickCam Fusion bude ve Spojených státech i v Evropě k dostání od počátku srpna za doporučenou maloobchodní cenu 2.690,- Kč DPH (pro ČR).

QuickCam Pro 5000

Populární webová kamera QuickCam Pro 5000 se vyznačuje ikonickým designem ve tvaru oka a poskytuje obraz v kvalitě VGA rozšířený v jakýchkoli světelných podmínkách pomocí technologie RightLight 2. Kromě toho obsahuje i technologii RightSound a software Logitech Video Effects a nabízí tak za svou cenu vynikající hodnotu. Modernizovaná verze webové kamery QuickCam Pro 5000 bude k dostání ve Spojených státech a v Evropě počátkem srpna za doporučenou maloobchodní cenu 2.290,- Kč s DPH (pro ČR).

QuickCam Communicate STX

Kromě nového jedinečného integrovaného krytu pro zachování soukromí nabízí webová kamera střední třídy QuickCam® Communicate STX™ rovněž VGA rozlišení (640 na 480 pixelů), vyrovnává se s nízkou úrovní osvětlení pomocí původní technologie Logitech RightLight a je vybavena i technologií Logitech RightSound. Tyto vyspělé funkce jsou společně k dispozici za velmi dostupnou doporučenou maloobchodní cenu 1.390,- Kč pro ČR. Webová kamera bude k dostání v Evropě i ve Spojených státech od začátku srpna.

O společnosti Logitech

Společnost Logitech, založená v roce 1981, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh produkty osobních rozhraní, které lidem umožňují efektivně pracovat, bavit se a komunikovat v digitálním světě. Společnost Logitech International je společnost registrovaná ve Švýcarsku, její akcie se obchodují na švýcarské burze (LOGN) a na americké burze Nasdaq Global Select Market (LOGI).

Témata článku: Video, Nízké rozlišení, Gina, Švýcarský výrobce, Fusion, Ultra HD, Webová kamera, Těsná blízkost, Vision, Sphere, Nové doporučení, Švýcarský trh, Vestavěný mikrofon, Mp

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje