Průlom ve správě bezpečnosti díky spojení technologií Intel a McAfee

Průlom ve správě bezpečnosti díky spojení technologií Intel a McAfee

Společnost COMGUARD, VAD distributor bezpečnostních ICT řešení pro ČR a Slovensko, společně s výrobci Intel a McAfee představuje přelomové bezpečnostní řešení v podobě spojení nejmodernějších technologií Intel vPro a Intel AMT s centrální správou McAfee ePo a přinášející revoluční pokrok v oblasti ochrany osobních počítačů.

Jistou revoluci v oblasti centrální správy a vynucení bezpečnosti přináší řešení McAfee Deep Command. Jedná se o produkt, který celkově mění pohled na centrální správu a kontrolu stanic. Organizacím umožní spravovat jednotlivé stroje, plánovat aktualizace jak operačního systému, tak antivirových nástrojů, a umožní provést pokročilý antivirový a antimalware sken v době, kdy nehrozí omezení výkonnosti stanic a tím i jejich uživatelů. Díky hardwarové podpoře společnosti Intel a centrálnímu nástroji pro správu bezpečnosti McAfee ePolicy Orchestrator navíc ani takto spravované počítače při aplikaci bezpečnostních politik nemusí být připojeny v rámci podnikové sítě. Stačí, pokud jsou dostupné, a to i vzdáleně přes Internet, a vůbec nevadí, že se nacházejí i mimo podnikovou síť, například u uživatele doma nebo na cestách. Skenování, aktualizace OS apod. proběhnou bez narušení činnosti uživatele, například v nočních hodinách.

Další novinkou na poli spolupráce McAfee a Intelu je řešení McAfee Deep Defender, který byl vyvinut jako antivirový a antimalwarový nástroj pro real-time detekci a blokaci rootkitů, včetně těch zatím neznámých, a to za použití hardwarových technologií Intel vPro. Dokáže tak bez problému detekovat malware běžící na stejné úrovni jako operační systém. Zapojuje hardware do bezpečnostních operací a překvapivě snadno dokáže vynutit pokročilá bezpečnostní skenování nebo aktualizace systému bez omezení výkonu počítače a hlavně bez omezení práce vlastního uživatele.

Mirko Ledic, Regional Manager společnosti McAfee, uvádí: „Spojení společností Intel a McAfee považujeme za velmi prozíravé a technologicky naprosto jedinečné. Nové technologie spustili revoluci v oblasti centrální správy koncových stanic, obzvláště aktualizací operačních systémů a skenování počítačů. Největší výhodou celého řešení je okamžitá detekce bezpečnostních hrozeb a jejich blokace dříve než napáchají jakékoliv škody. Dokážeme ochránit citlivá firemní data okamžitě, důsledně a s konečnou platností, a to za použití hardwarových prostředků Intel a softwarových prostředků McAfee.“

Evžen Pavlovský, CEE Regional Enterprise Sales Manager Intel, doplňuje: „Díky integraci softwaru a hardwaru dokážeme nabídnout vyšší bezpečnost. Technologie postavené na procesorech Intel Core™ vPro™ třetí generace nabízejí víceúrovňový bezpečnostní přístup, při němž jsou hardwarová a softwarová řešení integrována tak, aby byla zajištěna vyšší ochrana uživatele a schopnost nasazení i v prostředí velkých organizací vyžadujících pokročilou centrální správu. Nové ochranné řešení používá takové funkce jako šifrování, ochranu uživatelské totožnosti s OTP a možnost uzamknout ztracená nebo odcizená zařízení.“

Společné technologie si mohou prodejci a zákazníci vyzkoušet v nově vybudovaném Kompetenčním centru společnosti COMGUARD, kde Vám bezpečnostní konzultanti pomocí vypracovaných use cases předvedou jednotlivá řešení nebo například přímo live ukázky na nové generaci počítačů UltrabookTM .

Klíčové charakteristiky McAfee Deep Defender

ØDetekce na úrovni HW - McAfee Deep Defender detekuje hrozby na a pod úrovní jádra systému.

ØOkamžitá reakce - hrozby jsou zjištěny a blokovány ještě předtím, než mají možnost napáchat jakékoli škody.

ØManagement McAfee ePO - díky centrální správěMcAfee ePolicy Orchestrator má administrátor okamžitou možnost reagovat.

ØOchrana celé infrastruktury -okamžitá detekce umožňuje také rozšíření informace o škodlivém kódu do celé sítě a na všechny stanice.

Nativní HW podpora šifrování

Velice příjemným plusem technologií Intel vPro a doslova oživením PC je také přímá hardwarová podpora instrukční sady AES-NI, která slouží k hardwarové akceleraci šifrovacího algoritmu AES. Ve spojení s produktem McAfee Endpoint Encryption for PCs, sloužícímu k šifrování pevných disků, který podporuje AES-NI, tak uživatel získá nejrychlejší možné řešení kompletního šifrování pevného disku s možností úprav designu, single sign-on dešifrací a přihlášením do operačního systému.

McAfee ePO Deep Command

Klíčové charakteristiky

Vzdálená správa na úrovni HW -McAfee ePO Deep Command umožňuje vzdálenou kontrolu na nové úrovni a nabízí tak nejširší možnosti vzdálené správy integrované přímo do zařízení.

Jednoduchá správa - administrátoři nyní mohou provést veškeré nutné úkony např. přes noc, i když je zařízení vypnuté.

Úspora nákladů - díky možnosti provést veškeré servisní úkony i v noci, ušetříte jak za energie, tak za čas svých zaměstnanců – jejich stroj bude plně aktuální a nebude ochuzen o výkon či čas potřebný pro servisní operace prováděné během jejich pracovní doby.

Všestranně přívětivá vzdálená pomoc - pomocí McAfee ePO Deep Command může Váš administrátor pomoci mobilním uživatelům s technickými problémy bez jejich invence, např. zapomenutá hesla budou záležitostí několika málo minut.

Témata článku: Antimalware, Command, Commando, Deep, Defender, Epo, Time Management, Centrální oblast, Pokročilá technologie, Pokročilý nástroj, Pokročilý uživatel, Okamžité vypnutí, Hardwarová podpora, Celý stroj, Hardwarová oblast, Nejmodernější hardware, Použitý hardware, Omezená možnost, Revoluce, Pokročilá možnost, Úroveň

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí