Provozovatel platební brány PayU se odděluje od Aukra

Provozovatel platební brány PayU se odděluje od Aukra

Společnost PayU ČR, provozovatel stejnojmenné platební brány, se odděluje od provozovatele největšího českého obchodního portálu Aukro, společnosti Allegro Group. Nově spadá pod mezinárodní skupinu PayU Group a stává se vedoucím hráčem na trhu poskytovatelů platebních řešení v ČR, jehož očekávaný obrat v 1. pololetí roku 2012 přesáhne hranici 1 mld. korun.

Osamostatněníod Allegro Group představuje důležitý strategický krok v transformaci poskytovatele platebních řešení společnosti PayU. „Oddělením od Allegro Group se můžeme lépe soustředit na klíčovou oblast našeho podnikání – zajišťování platebních transakcí, které jsou spojené s mnohem vyššími bezpečnostními riziky –a přinášet zákazníkům to nejkomplexnější platební řešení v oblasti e-commerce. PayU jakožto poskytovatel platebních řešení pracuje s citlivými údaji klientů a oddělením od provozovatele obchodního portálu přicházíme ještě s vyšší transparentností, která je v našem podnikání tak důležitá,“ vysvětluje důvody oddělení ředitel PayU ČR Gabriel Kalapoš.

Společnost PayU ČR spadá nyní přímo do skupiny PayU Group se sídlem v Nizozemsku, která zastřešuje národní poskytovatele platebních řešení PayU ve střední a východní Evropě. „Zařazením do skupiny PayU Group získáváme zázemí silného partnera s mezinárodním know-how a robustní infrastrukturou pro zpracovávání plateb. Otevírá se nám tím zároveň cesta k novým moderním technologiím a produktům vyvinutým skupinou,“ říká ředitel PayU ČR Gabriel Kalapoš.

V současnosti nabízí PayU ČR provozovatelům e-shopů a dalších internetových služeb komplexní řešení s deseti platebními metodami včetně plateb kartou a rychlých online převodů, a představuje tak jedničku mezi poskytovateli platebních metod v ČR. Na český trh byla platební brána PayU uvedena 15. června 2010 a od této doby nakupujícím na internetu zprostředkovala již více než jeden a čtvrt milionu transakcí.

Společnost PayU ČR každoročně roste. Za období duben 2011 až březen 2012 zaplatili přes její platební bránu zákazníci za zboží a služby více než 660 milionů Kč. Platby přes PayU umožňuje například nakladatelství Economia, Škoda Auto, hudební vydavatelství Supraphon, obchodní portál Aukro, srovnávač zboží Heuréka, sázková kancelář Chance, mimibazar a další stovky e-shopů v celé ČR.

Další článek: SkyDrive má drobná vylepšení, brzy však přijde něco velkého (oživeno)

Témata článku: Aukro, Chance, Rychlý krok, Group, Allegro, Národní trh, Hudební vydavatelství, Platební údaj, Bran, Brána, České Aukro, Gabriel, Nizozemsko


Určitě si přečtěte

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

** Toto jsou tipy Živě.cz na příslušenství k počítači, se kterým neuděláte chybu ** Klávesnice, myši, tiskárny, sluchátka... ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 23

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

** Poradíme, jaký se teď vyplatí koupit hardware ** Procesory, desky, paměti, grafické karty... je z čeho vybírat ** Počítač ale nemusíte skládat, ukážeme i výhodné hotové počítače

Stanislav Janů | 8Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB