Propojená budoucnost her proniká do reálného světa

Propojená budoucnost her proniká do reálného světa

Ve světě, kde stále více lidí používá mobilní zařízení, dochází k transformaci průmyslových odvětví a nejinak tomu je i v oblasti herního průmyslu. Ten se dle výzkumné studie Ericsson ConsumerLab s názvem „Nové cesty ke hraní her“ mění jako nikdy předtím. Hraní her se stává sociálně přijatelnou formou zábavy a uživatelé vyhledávají hry i z důvodu sociální interakce. Tento fakt vede k touze po neustále se inovujících produktech nabízejících pokročilé herní zážitky.

„Rozšíření osobních, víceúčelových zařízení s aplikacemi jako jsou smartphony umožnilo, aby hry oslovily mnohem širší publikum,“ říká Niklas Heyman Rönnblom, seniorský poradce v Ericsson ConsumerLab. Celá řada dnešních her využívá internet pro multiplayer. Hráči proto deklarují jako nejdůležitější to, aby měli dobré internetové pokrytí, spolehlivou a výkonnou síť, protože v případě přerušení, přicházejí o samotný zážitek ze hry.

Výzkum proběhl ve třech zemích světa, kde jsou momentálně hry na největším vzestupu, v USA, Jižní Koreji a Brazílii. Výzkumníci nejprve provedli hloubkové rozhovory 60-ti hráči z těchto zemí (20 z každé země) a poté analyzovali odpovědi od 8000 online respondentů. Provedli také 13 rozhovorů se zástupci průmyslu a akademie.

Detailní závěry výzkumu jsou následující:

  • Profil hráče se mění. Ericsson výzkum ukázal, že počítačové hry či hry do mobilu hraje 85 % dotazovaných v Jižní Koreji, 75 % v USA a 53 % v Brazílii (Ericsson ConsumerLab, Analytická platforma, věk 16-59). Genderové rozdělení hráčů je vyrovnané, v Brazílii je mezi uživateli her zastoupeno nepatrně více mužů. 50 % hráčů v USA je starších 34 let, zatímco 50 % uživatelů v Jižní Koreji je ve věku 40 let a více. Naproti tomu téměř 60 % hráčů v Brazílii je naopak mladších 30 let.
     
  • Není to rychlost internetu, která je tím nejdůležitějším aspektem pro hraní her, nýbrž spíše stabilita a spolehlivost sítě. Přerušení souvislého herního procesu je pro hráče frustrující zkušenost.   
     
  • Hry se stávají běžnou součástí života a uživatelé si zvykají na sofistikovanější zařízení. Tato skutečnost bude mít vliv na rozšíření gamifikace do dalších oblastí jako je učení a osobní rozvoj. 
Další článek: USB.org poprvé ukázalo návrh oboustranného konektoru Type C

Témata článku: Herní zážitek, Korea, Multiplayer, Jižní Korea, Ericsson


Určitě si přečtěte

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

** K vyčištění disku ve Windows nepotřebujete nástroje třetích stran. ** Postačíte si i s obyčejným nastavením. ** Zvolit si můžete i automatické promazávání dat.

Vladislav Kluska | 21

Windows 10 černé, nebo bílé? Rozhodněte, zda je hezčí černý motiv, nebo nový světlý

Windows 10 černé, nebo bílé? Rozhodněte, zda je hezčí černý motiv, nebo nový světlý

** Do Windows míří bílé téma a přebarví se spodní lišta i Start ** Od minulého roku má ale i téma tmavé. ** Jaké z těchto dvou je ale to hezčí?

Vladislav Kluska | 71

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch