Projekt Planet First přinesl první výsledky

Projekt Planet First přinesl první výsledky

Samsung plní své závazky k ochraně životního prostředí. Díky miliardovým investicím se Samsung přiblížil svému cíli stát se do tří let výrobcem nejšetrnějším k životnímu prostředí. Přináší více špičkových úsporných přístrojů a méně emisí.

Společnost Samsung oznámila výsledky prvního roku fungování projektu PlanetFirstTM. Celkový efekt opatření společnosti Samsung přinese během 5 let úsporu emisí 84 milionů tun oxidu uhličitého a vyžádá si investici ve výši 4,28 miliard dolarů (85 miliard korun). Ambiciózní plán stát se do roku 2013 výrobcem nejohleduplnějším ke svému okolí již přinesl konkrétní výsledky. K trvale udržitelnému rozvoji přispěl Samsung v loňském roce částkou 865 milionů dolarů (17 miliard korun). Prostředky byly investovány do vývoje úspornějších výrobků avýstavby továren šetrných k životnímu prostředí. Tyto změny přinesly snížení energetické náročnosti nových přístrojů v průměru o 16 %. Emise skleníkových plynů z výroby se podařilo snížit o plných 31 % (vzhledem k obratu).

Na českém trhu se zákazníci mohou setkat například se supertenkými televizory Samsung LED TV, které ušetří až 50 % energie a neobsahují rtuť. Mezi další eko-novinky patří telefony a fotoaparáty s úspornými AMOLED displeji či energeticky nenáročné netbooky až s 11 hodinovou výdrží.

Omezování emisí skleníkových plynů

  • Do roku 2013 se Samsung zavázal snížit poměr množství vypuštěného CO2 k obratu o 50 %. Tento plán se pravděpodobně podaří dokonce překonat, jelikož již v první polovině letošního roku bylo dosaženo poklesu o 31 % oproti roku 2008.
  • Snížení energetické náročnosti nových výrobků Samsung o 16 % (oproti roku 2008) dosud ušetřilo téměř 10 milionů tun emisí oxidu uhličitého. Takové množství odpovídá emisím vzniklým při výrobě elektřiny pro 1 milion amerických domácností za 1 rok.

Rozšiření nabídky výrobků šetrných k životnímu prostředí

  • Již čtvrtý rok Samsung drží pozici jedničky v počtu nabízených výrobků nesoucích známku eco-label. Ta je zárukou dodržování nejpřísnějších ekologických standardů. V současné době kritéria splňuje 2,134 modelů elektroniky této značky.
  • V roce 2009 Samsung recykloval 240 000 tun vysloužilých elektrozařízení ze 60 zemí.

Investice do vědy, výzkumu a modernizace výroby

  • Přibližně polovina ze 865 milionů dolarů (17 miliard korun) zamířila do vývoje úsporných technologií a materiálů šetrných k životnímu prostředí. Do omezení negativních vlivů výroby bylo investováno 377 milionů dolarů (7,5 miliardy korun).
  • Do projektu snižování emisí se zatím připojilo 107 dodavatelů společnosti Samsung a do roku 2013 jejich počet naroste na 4 000.
Acer má prototyp notebooku s druhým displejem místo klávesnice

Témata článku: Omezené množství, Nenáročná domácnost, LED TV, Led televizory, Label, Oxid uhličitý, Tuna, Oxid, Televizory Samsung, Výrobek, Miliarda korun

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší