Progress Software oznámil hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí roku 2002

Společnost Progress Software Corporation oznámila výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2002, které skončilo k 31. srpnu 2002.
Progress Software oznámil hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí roku 2002

Tržby za čtvrtletí vzrostly na rovných 69 mil. USD, což ve srovnání s částkou 67,1 mil. USD za stejné období minulého roku znamená zvýšení o 3 procenta. Provozní zisk dosáhl 7,3 mil. USD a oproti třetímu čtvrtletí roku 2001 (6,1 mil. USD) se zvýšil o 20 procent. Čistý zisk vzrostl ze 4,9 mil. USD ve třetím čtvrtletí roku 2001 o 12 procent na 5,5 mil. USD. Rozdělený zisk na jednu akcii stoupl oproti stejnému období minulého roku o 8 procent na 0,14 USD.

Tržby společnosti byly ve třetím čtvrtletí 2002 příznivě ovlivněny meziročním vývojem měnových kursů. Při nezměněném kurzu by tržby za třetí čtvrtletí zůstaly zhruba na úrovni minulého roku.

Během třetího čtvrtletí společnost koupila zhruba 800 000 svých vlastních akcií v ceně 11,1 mil. USD. V polovině září 2002 odsouhlasila rada ředitelů zpětný nákup více než 10 mil akcií v termínu, v němž  bude podle mínění společnosti takový nákup znamenat efektivní využití volných peněz. V současnosti platný souhlas se zpětným odkupem akcií, v jehož rámci zbývá ke koupi 8,7 mil. kusů, vyprší 30. září 2002. Objem volných peněz a krátkodobých investic společnosti činil ke konci třetího čtvrtletí 2002 196,7 mil. USD.

„Naše nabídka robustních, funkčních a úsporných technologií a výborné vztahy s rozmanitými aplikačními partnery nám napomáhají k meziročnímu růstu tržeb už v pěti po sobě jdoucích čtvrtletích v době, která je pro jiné softwarové firmy velmi náročná,“ uvedl Joseph Alsop, CEO společnosti Progress Software Corporation. „Máme zejména radost ze stále rostoucího obchodu s produkty Sonic, jehož objem se ve srovnání se třetím čtvrtletím minulého roku zvedl o 50 procent.“

Nejdůležitější události poslední doby

Mezi nové zákazníky, kteří využívají technologie Progress Software a řešení na nich založená, patří Apogee Networks, Applica Durable Manufacturing, Business Logic Corporation, Cacau’s Distribuidora Ltda., Castle Bromwich Pressings Ltd., Cem Clinica de Especialidades, Citroën Japon K.K., Comergrup S.L., Compania de Procesos y Servicios SA, Convergys (dříve iBasis), Dao Heng Securities Ltd., EdgeMatrix Pte Ltd., Encorus GmbH, ENV-ESD/Senoko IP, Financial Federal Credit, Inc., Fly Technology LLC, GoPin Inc., Gridnode Pte Ltd. (Singapur), Hammond Support Systems Ltd., Hello Direct Inc., Imprints Wholesale, Inc., IMTF SA, International Health Distributions (Jižní Afrika), M-Web Connect (Pty) Ltd.,  Mirror Software, Phils., Inc., Nu Metro, Omron Asia Pacific Pre Ltd., Otto Versand, Pragmatik, Six Continents Hotels, Inc., Telemac Corp., Transguard, Trish McEvoy, a Universidad Bicentenaria.

Společnost Sonic Software získala tři první místa v prvním ročníku hlasování čtenářů časopisu Web Services Journal. Sonic přitom porazil produkty od IBM a BEA a získal první místa v kategoriích Nejlepší middleware pro webové služby a Základní prostředí pro webové služby. Při hlasování o nejlepší knihu pojednávající o webových službách dali navíc čtenáři na první místo dílo Davida Chapella ze Sonic Software.

O firmě Progress Software

Progress Software je globálním dodavatelem softwarových technologií a služeb pro vývoj, provoz, integraci a správu řešení v oblasti e-business. Firma nabízí obsáhlou sadu produktů zahrnující nástroje pro vývoj aplikací, aplikační servery, špičkový e-business messaging server SonicMQ či nejpoužívanější relační databáze s nejnižšími náklady na pořízení a správu.

Více než 2000 partnerů Progress Software, nezávislých softwarových firem (ISV) a poskytovatelů aplikačních služeb (ASP), každoročně dodává klientům progressovské aplikace a s nimi související služby za víc než 5 miliard dolarů. Na produkty se značkou Progress se spoléhá přes 40 000 organizací ve více než 100 zemích světa; je mezi nimi 60 % firem, které se dostaly mezi stovku nejlepších společností v žebříčku časopisu Fortune. The Progress Company a Sonic Software jsou dceřinými společnostmi firmy Progress Software Corporation. Produkty Sonic navrhuje a vyvíjí americká společnost Sonic Software. V Evropě tyto produkty distribuuje Progress Software. Progress Software Corporation má sídlo v massachusettském Bedfordu; její českou pobočku lze kontaktovat na čísle 241 482 011 nebo na internetové adrese www.progress.com.

#   #   #

 

Progress je registrovaná obchodní značka Progress Software Corporation ve Spojených státech a dalších zemích. Všechny ostatní uvedené obchodní nebo servisní značky jsou majetkem příslušných vlastníků.

 

 

Váš názor Další článek: V účtování Internetu přes vytáčenou linku možná svítá na lepší časy

Témata článku: Software, Web, Citroen, Třetí čtvrtletí, Progress, Castle, Pacific, Financial Times, Třetí firma, Hotels, Otta, Otto, Sonic, Omron


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF