Progress Software oznámil hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2002

10. dubna 2002
Ceny AMD od 14. dubna
Rostou celkové tržby, tržby za prodej licencí i zisk na akcii
Progress Software oznámil hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2002

Společnost Progress Software Corporation oznámila výsledky hospodaření za první čtvrtletí fiskálního roku 2002, které skončilo k 28. únoru 2002. Tržby za čtvrtletí dosáhly celkem 64,25 mil. USD, což ve srovnání s částkou 60,24 mil. USD za stejné období minulého roku znamená zvýšení o 7 procent. Provozní zisk se zvýšil z 1,46 mil. USD v roce 2001 na 3,27 mil. USD. Čistý zisk vzrostl z 1,98 mil. USD v prvním čtvrtletí roku 2001 o 24 procent na 2,46 mil. USD. Zisk rozdělený na jednu akcii vzrostl o 20 procent na 0,06 USD ve srovnání s 0,05 USD v roce 2001.

Tržby a zisky společnosti nepříznivě ovlivnilo zejména posilování amerického dolaru v průběhu 1. čtvrtletí 2002. Při nezměněném kursu by tržby v 1. čtvrtletí vzrostly o 9 % v porovnání s rokem 2001.

Během prvního čtvrtletí společnost koupila zhruba 218 000 svých vlastních akcií v ceně 3,5 mil. USD. Společnost může rámci svého programu zaměřeného na zpětný odkup akcií, získat ještě 9,7 milionu akcií. Hotovost a krátkodobé investice společnosti činily ke konci prvního čtvrtletí 2002 celkem 182 mil. USD.

„Věříme, že v době, která není pro ostatní softwarové firmy lehká, nám naše odhodlání dodávat výkonné, vysoce funkční a úsporné technologie a úzká spolupráce s partnerskými nezávislými softwarovými firmami pomohly dosáhnout po tři po sobě jdoucí čtvrtletí meziročního růstu tržeb,“ řekl Joseph Alsop, CEO společnosti Progress Software Corporation. „Obzvlášť jsme potěšeni nepřetržitým růstem výsledků spojených s produkty Sonic, kde došlo oproti prvnímu čtvrtletí minulého roku ke zvýšení o 150 procent.“

 

Významné události poslední doby

Mezi významné události patří nedávná volba progressovských technologií a řešení založených na progressovských technologiích novými zákazníky, mezi které patří tyto podniky a instituce: AMD, americké ministerstvo dopravy, americké válečné loďstvo, Battelle Memorial Institute, Cingular Wireless, Evropská vesmírná agentura, Konica Business Technology, Newyorské středisko Sloan-Ketteringové pro boj s rakovinou, Pfizer, Královský institut britských architektů, Saint-Gobain a britská firma Virgin Direct.

Jako připomínku 20. výročí založení Progressu byl 30. prosinec 2001 vyhlášen dvěma americkými státy za „Den Progress Software“ a Progress byl toho dne pozván, aby slavnostně otevřel obchodování na burze NASDAQ. (viz http://www.progress.com/worldwide/cz/press/nasdaq.htm).

Internetová messagingová platforma SonicMQ® 3.5 firmy Sonic Software získala koncem roku 2001 hlavní cenu v kategorii messagingového middlewaru soutěže Java Writer`s Choice Awards, kterou každoročně vyhlašuje americký dvojměsíčník ADT’s Programmers Report. Sonic v této soutěži porazil produkty ostatních zavedených dodavatelů nessagingového middlewaru včetně IBM MQSeries. (Více viz  http://www.sonicsoftware.com/media_alert/2002/010702.htm.)

 

The Progress Company ohlásila uvedení Progress® OpenEdge™ Business Solutions. Tato sada řešení je kombinací výkonné softwarové technologie s odbornými zkušenostmi, které jsou k dispozici v rámci Progress Professional Services. Nabídka efektivně rozšiřuje a zvyšuje výkonnost stávajících investic do výpočetní techniky a umožňuje koncovým uživatelům jejich rychlou návratnost (viz http://www.progress.com/worldwide/cz/press/PR203.htm).

 

Mezi OpenEdge Business Solutions je i nová sada služeb Disaster Recovery, první řešení, které integruje sílu a možnosti hostingových služeb poskytovaných datovými centry ASPen a podnikových řešení, které se provozují u zákazníka. Služby Disaster Recovery využívající ojedinělý koncept hybridního hostingu jsou prvním řešením v celém oboru, které je ušito na míru potřebám více než 50 000 společností provozujících po celém světě progressovské podnikové aplikace (viz http://www.progress.com/releases/2002/021102a.htm).

 

The Progress Company také ohlásila Progress Dynamics™, rámec pro rychlou realizaci konkurenceschopných podnikových aplikací. S využitím existujících aplikačních komponent mohou koncoví zákazníci a softwarové firmy pomocí Progress Dynamics zvýšit produktivitu vývoje a omezit finanční investice potřebné k přechodu aplikací do prostředí internetu. Urychlit přijetí Dynamics softwarovými firmami a koncovými zákazníky pomohl i nedávno ohlášený program Progress Empowerment CentersSM. (Více viz http://www.progress.com/releases/2001/121701.htm.)

Britská firma First4Farming (F4F) vytvořila pomocí technologie Progress OpenEdge první B2B zemědělský portál na světě, který společnost GartnerGroup označila za „úsvit nové éry elektronických tržišť pro B2B“. Portál vyvinutý konsorciem partnerů Progressu pod vedením the Progress Company je první fází e-businessového projektu s rozpočtem mnoha milionů dolarů (viz http://www.progress.com/releases/2002/021202.htm).

 

NuSphere Corporation ohlásila podporu webových služeb vyvinutých pomocí integrovaného balíku nástrojů NuSphere® PHPEd™ a oblíbených technologií typu open source. Zatímco pro programovací jazyky C# a Java jsou již dnes k dispozici proprietární nástroje k vývoji webových služeb, NuSphere je první, kdo nabízí integrovanou podporu pro oblíbený open source jazyk PHP. (Více viz http://www.nusphere.com/releases/2002/012802.htm.)

 

Firma NuSphere také ohlásila novou linuxovou verzi svého integrovaného vývojového prostředí NuSphere® PHPEd™, které v sobě spojuje skriptovací jazyk PHP a obsáhlou sadu editačních, ladicích a vývojových nástrojů (viz http://www.nusphere.com/releases/2002/012802b.htm).

 

O společnosti Progress Software Corporation

Společnost Progress Software Corporation (PSC) vznikla v roce 1981 a je zakládající organizací svých dceřiných firem the Progress Company, Sonic Software Corporation a NuSphere Corporation. PSC dodává špičkové technologie pro vývoj, provoz, integraci a správu řešení pro e-business. Progress Software Corporation sídlí v massachusettském Bedfordu a lze ji kontaktovat na čísle ++1 781 280 4000 nebo na internetové adrese www.progress.com.

 

 

Progress, Progress Dynamics, Enpowerment Center, ASPen a OpenEdge jsou obchodní značky, servisní značky nebo registrované obchodní značky společnosti Progress Software Corporation ve Spojených státech a dalších zemích. SonicMQ je registrovaná obchodní značka Sonic Software Corporation v USA a dalších zemích. NuSphere a PHPEd jsou obchodní značky NuSphere Corporation ve Spojených státech a dalších zemích. Java a všechny značky založené na tomto jméně jsou obchodní značky nebo registrované obchodní značky Sun Microsystems, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích. Všechny ostatní uvedené obchodní nebo servisní značky jsou majetkem svých příslušných vlastníků.

Váš názor Další článek: Ceny AMD od 14. dubna

Témata článku: Software, Open source, Company, US Open, První společnost, Sonic, Virgin, Progress, Pfizer, Aspen


Určitě si přečtěte

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 45

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky