Progress Software oznámil hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí roku 2002

9. července 2002
Hackeři jsou o 28% aktivnější
Tržby a provozní zisk rok od roku rostou
Progress Software oznámil hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí roku 2002

Společnost Progress Software Corporation oznámila výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2002, které skončilo k 31. květnu 2002. Tržby za čtvrtletí vzrostly na 67,3 mil. USD, což ve srovnání s částkou 65,7 mil. USD za stejné období minulého roku znamená zvýšení o 2 procenta. Provozní zisk dosáhl 8,4 mil. USD a ve srovnání se ziskem 7,2 mil. USD v roce 2001 se zvýšil o 18 procent. Čistý zisk po započítání bezhotovostního závazku po zdanění ve výši 0,7 mil. USD (neboli 0,02 USD na akcii) spojeného s odpisem investic stoupl z 5,7 mil. USD ve druhém čtvrtletí roku 2001 na 5,8 mil. USD (o 2 procenta). Rozdělený zisk na jednu akcii ve výši 15 centů zůstal stejný, jako v roce 2001. Bez započtení bezhotovostního závazku by zisk na akcii tvořil 17 centů.

 

Výsledky druhého čtvrtletí zahrnují bezhotovostní závazek před zdaněním ve výši 1,0 mil. USD jako výsledek odpisu investic do jedné soukromé společnosti. Podle všeobecně uznávaných účetních principů společnost pravidelně sleduje a vyhodnocuje realizovatelnou hodnotu svých investic a pokud je pokles investiční hodnoty trvalejšího charakteru, společnost připisuje závazek na vrub jiným příjmům.

 

Tržby a zisky společnosti byly nepříznivě poznamenány posílením amerického dolaru. Při nezměněném kursu by tržby dosažené během druhého čtvrtletí roku 2002 byly ve srovnání s týmž obdobím roku 2001 o tři procenta vyšší.

 

Během druhého čtvrtletí společnost koupila zhruba 191 000 svých vlastních akcií v ceně 3,1 mil. USD. Společnost má k dispozici 9,5 mil. akcií, které může koupit zpět v rámci programu zaměřeného na zpětné odkoupení akcií. Objem volných peněz a krátkodobých investic společnosti činil ke konci druhého čtvrtletí 2002 191 mil. USD.

 

„Naším cílem je dodávat robustní, funkční a cenově přijatelné technologie. Spolu se silnými vztahy s našimi rozmanitě zaměřenými aplikačními partnery nám to v posledních čtyřech čtvrtletích po sobě umožnilo růst tržeb v době, která je pro jiné softwarové firmy nepříznivá,“ řekl Joseph Alsop, CEO Progress Software Corporation. „Zvlášť spokojeni jsme s pokračujícím růstem obchodu s produkty Sonic, který v porovnání s druhým čtvrtletím loňského roku vzrostl o 139 %.“

 

Významné události poslední doby

Mezi nové zákazníky, kteří využívají technologie Progress Software a řešení na nich založená, patří Abbott Laboratorios S.A., Armstrong World Industries, Associated Press, AVCARD, BP Oil Espana S.A., Carreker Corporation, CHW Property Management, City Service, Inc., De Meren, Fujitsu Computer Products America, GFI Group, Inc., International Steel Group, ITNET Plc., Malaysia International Shipping Corporation, Mweb Commercezone, NCS Pearson, Northrop Grumman IT, PBG, Inc., PointServe, Primustel, Rimage Corporation, Salivation Corporation, SatoTravel, Sprint PCS, Tennessee Mat Company, Inc., a Van Gansewinkel Groep.

 

Na své uživatelské konferenci Exchange 2002 oznámila společnost the Progress Company produktovou strategii umožňující vývojářům podnikových aplikací pracovat s novou architekturou SOA (service oriented architecture) využívající platformu OpenEdge™. Společnost

1) buduje rozsáhlou sadu integračních technologií pro existující podnikové aplikace založené na OpenEdge,

2) rozšiřuje své nové aplikační prostředí Progress Dynamics™ založené na repozitoři. Obě aktivity budou sloužit potřebám aplikací nové generace využívající architekturu SOA.

 

Sedm zákazníků the Progress Company je mezi laureáty Computerworld Honors Program a dva její zákazníci, ePropertyTax a The Greenery byli mezi finalisty Cen Computerworldu za úspěchy v 21. století (Computerworld Honors 21st Century Achievement Awards), které se uděluje nejkreativnějším a nejinovativnějším využitím informačních technologií ve společnosti.

 

Sonic Software ohlásil, že SonicXQ™ je první sběrnici ESB (Enterprise Service Bus) na trhu. Aplikace a služby mohou být „připojeny“ do SonicXQ ESB a sdílet informace s jinými aplikacemi a službami na sběrnici.

 

Sonic Software ohlásil, že ABNA, pobočka firmy Associated British Foods, plc., zavede SonicXQ pro standardizovanou integraci mezi svými interními systémy a partnery obchodujícími elektronicky.

 

O společnosti Progress Software Corporation

Progress Software Corporation (Nasdaq: PRGS) je mateřskou organizací firem the Progress Company, Sonic Software Corporation a NuSphere Corporation. PSC je globálním dodavatelem softwarových technologií a služeb pro vývoj, provoz, integraci a správu řešení v oblasti e-business. Progress Software Corporation má sídlo v massachusettském Bedfordu; její českou pobočku lze kontaktovat na čísle 02/  4148 2011 nebo na internetové adrese www.progress.com.

 

…..

 

OpenEdge a Progress Dynamics jsou obchodní značky Progress Software Corporation ve Spojených státech a dalších zemích. SonicXQ je obchodní značka Sonic Software Corporation ve Spojených státech a dalších zemích.  Všechny ostatní uvedené obchodní nebo servisní značky jsou majetkem příslušných vlastníků.

 

Váš názor Další článek: Hackeři jsou o 28% aktivnější

Témata článku: Software, Progress, Steel, Sonic, Armstrong, Achievementy, Druhé čtvrtletí, Century, Sprint, Tennessee, Company


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 20

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky