Programátoři Helios Green vítězí v maratonu Microsoftu

Programátoři Helios Green vítězí v maratonu Microsoftu

První soutěžní 24 hodinový maraton v programování s názvem Win The Web, který o víkendu 17. - 18. května 2008 uspořádala společnost Microsoft, má svého vítěze. Stal se jím tříčlenný tým společnosti LCS ve složení ing. Marek Fiala (systémový architekt Helios Green), Patrik Grygar (systémový programátor Helios Green) a Mgr. Martin Pospíšil (bývalý vedoucí aplikačního vývoje Hélios Green).

Soutěž, do které se mohli přihlásit jak jednotlivci, tak týmy o maximálně třech členech, se současně odehrávala v dalších třech zemích střední a východní Evropy (Maďarsko, Polsko, Ukrajina) a celkem se jí zúčastnilo 126 soutěžících. V České republice se konala v sídle společnosti Microsoft na Praze 4. Úkolem soutěžících bylo pomocí technologií Silverlight, ASP.NET 3.5 a Windows Live Services vytvořit v daném časovém limitu mini web aplikaci a nahrát ji na stránky soutěže. 

Vedoucí týmu LCS, ing. Marek Fiala, k průběhu soutěže řekl: „Při této příležitosti jsme si potvrdili, že s novými technologiemi Microsoft se dá vytvořit kvalitní aplikace za relativně velmi krátkou dobu, což jako vývojáři, pochopitelně velmi oceňujeme.  Zaujaly nás také obrovské možnosti webových technologií, jaké jsme si ještě před časem nedokázali ani představit. Naši aplikaci jsme postavili zejména na technologii Silverlight, která poskytuje uživatelsky komfortní rozhraní a aplikaci je v ní možno vytvořit skutečně v až neuvěřitelně krátkém čase,“ dodává Fiala.

Prezentaci Marka Fialy na téma praktické využití nových technologií Microsoftu měli možnost vyslechnout již účastníci odborné konference TechEd, která se konala v dubnu letošního roku.

Témata článku: Helios, Marko, Green, Microsoft Silverlight, Silverlight, Časový limit, Ukrajina

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje