ProGamers uzavírají část heren PG Cyber Café

ProGamers uzavírají část heren PG Cyber Café

Společnost ProGamers s.r.o. je od svého založení v roce 1998 českou jedničkou na poli soutěžního hraní počítačových her. Uspořádala několik velkých herních LAN party PG Challenge, a také české kvalifikace na světové turnaje World Cyber Games (WCG) a Electronic Sports World Cup (ESWC). V roce 2003 inicializovala vznik Českomoravského svazu progamingu (ČMSP) s cílem sjednotit hráče počítačových her do obdoby sportovního svazu, který v současné době sdružuje více než 10 000 hráčů z České republiky a Slovenska. Dalším významným počinem ProGamers je seriál Mistrovství ČR v počítačových hrách, v průběhu pěti let bylo v rámci seriálu hráčům vyplaceno více než 8 miliónů Kč. Jedním z projektů ProGamers je pak internetová herní televize PG24.tv vysílající pro hráče 24 hodin denně.

Již od roku 2003 společnost ProGamers nabízí návštěvníkům své sítě počítačových heren PG Cyber Café (PGCC) možnost zahrát si jejich oblíbenou hru anebo vyřídit pracovní záležitosti na internetu. Většina konceptů zavedených v síti PGCC (výkonný hardware, příjemné prostředí, originální hry, kvalitní připojení k internetu, školená obsluha) se v průběhu uplynulých pěti let stala obecným standardem v této oblasti, na své si přišli i soutěžní hráči. Právě pro ně byl totiž připravován seriál Mezihernových turnajů, v němž se utkávali hráči z různých kaváren PGCC o finanční odměny a body do hodnocení Mistrovství ČR.

Situace se ale mění, zájem o využívání počítačových heren je v současné době výrazně nižší než před několika lety a ani provedená opatření (větší zaměření na konzole a občasné hráče, věrnostní akce, spolupráce se školami) se nesetkala s úspěchem. „Nechceme se vrátit do doby před pěti lety a nehodláme porušovat naše základní principy (kvalitní hardware, 100% originální hry), na kterých jsme celou síť vybudovali. Jediným řešením je pro nás uzavřít část heren a využít takto získané finanční a personální zdroje v jiných projektech,“ říká jednatel společnosti ProGamers Daniel Mikšovský.

S platností od 16.7.2008 zůstávají v provozu herny VOLNÝ PGCC Nový Smíchov Praha, VOLNÝ PGCC Velký Špalíček Brno a VOLNÝ PGCC Babylon Liberec. Všechny ostatní herny ve vlastnictví ProGamers jsou uzavřeny. Zároveň je pozastaven i seriál Mezihernových turnajů, neboť při takto sníženém počtu heren nelze očekávat dostatek hráčů pro ekonomicky výhodný provoz turnajů. Seriál Mistrovství ČR v počítačových hrách i další projekty ProGamers (např. kvalifikace World Cyber Games) pokračují beze změn nadále, důraz bude ale nyní kladen na online soutěžení provozované prostřednictvím portálu United-Games.cz.

Váš názor Další článek: Vylepšený ATI Radeon HD 4870 od Powercolor

Témata článku: Hardware, Uplynulý rok, Daniel, Online televize, Významný hráč, Televize online, Challenge, Babylon, Televize akce, Občasné hraní, Games, Počítačová síť

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší