Profesionální video a 4megapixelové fotky

Společnost Panasonic uvádí v těchto dnech na český trh high-endovou 3čipovou videokameru NV-GS400, která je schopna fotit statické snímky v 4megapixelové kvalitě.
Profesionální video a 4megapixelové fotky

Videokamera je vybavena objektivem Leica Dicomar, který zajišťuje natáčení a fotografování v přirozených barvách                         a s úchvatnými detaily. I přes profesionální schopnosti nabízí nová videokamera jednoduché ovládání a rozměry srovnatelné s amatérskými přístroji.

 

Stejně jako profesionální kamery Panasonic je nový model osazen třemi CCD snímači. Systém tří snímačů zpracovává barevné složky obrazu odděleně. Červená, zelená a modrá barva mají každá svůj vlastní CCD prvek. Výsledkem je obraz, který svým barevným podáním, jemností gradace a obrysovou ostrostí jasně převyšuje běžné 1CCD videokamery. Dalším významným vylepšením obrazu je dosaženo aplikací nové technologie zpracování obrazu Crystal Engine.

 

NV-GS400 je momentálně jediná videokamera na trhu, která může nahradit 4megapixelový digitální fotoaparát. Na paměťovou kartu SD s kapacitou 1 GB lze uložit až 1 132 fotografií v rozlišení 2 288 x 1 728 nebo až 28 160 snímků v rozlišení 640 x 480. Další speciální funkcí, kterou najdete u videokamer Panasonic, je současný záznam videa a fotografování. Uživatelé, kteří svoje filmařské pokusy chtějí vystavovat na internetu, určitě ocení možnost ukládat videozáznam ve formátu MPEG4, jehož kvalitu lze nastavit ve třech úrovních (Super Fine, Fine a Normal).

 

Ve výbavě nechybí ani širokoúhlý režim, ve kterém se videozáznam nahrává s poměrem stran 16:9, což je ideální pro majitele širokoúhlých televizorů, plazem         a projektorů. Pokud chcete, aby se vaše video podobalo filmům, které se promítají v kině, můžete natáčet v režimu Pro-Cinema. „Filmového efektu“ je dosaženo tím, že kamera pracuje s neprokládaným obrazem s frekvencí 25 snímků za sekundu (fps). V tomto režimu se rovněž automaticky spustí funkce pro zdůraznění basů a potlačení šumu větru. Výsledkem je realistické zvukové pole s výbornou dynamikou a pevným basovým základem.

 

Nad rámec běžné výbavy má NV-GS400 také profesionální funkce, jenž umožňují nastavit videokameru přesně tak, jak potřebujete. Prstencem na objektivu lze manuálně ostřit, ale také ovládat zoom, rychlost závěrky a nastavovat clonu včetně světelného zisku. Jako většina profesionálních přístrojů má i tento model funkci Zebra, která upozorňuje na extrémně jasné plochy a světelné zdroje v záběru, takže se snižuje riziko přeexponování. Nastavení barev lze upravovat v průběhu natáčení a k dispozici je rovněž gama korekce a korekce expozice. Kamera si navíc u každého záběru automaticky ukládá parametry nastavení, takže pokud se záběrem nejste spokojeni, můžete si snadno zjistit, kde se stala chyba. Nadstandardní možnosti nabízí i zvuková část - citlivost mikrofonu je možné nastavit ve třech krocích a úroveň basů lze zvýšit o 3 respektive 6 decibelů.

 

3čipová videokamera Panasonic NV-GS400 se prodává na našem trhu od srpna            a její cena se pohybuje kolem 60 000 Kč.

 

 

 Konec  

 

 

 

 

Poznámka pro editory:

 

Japonská  Matsushita Electric Industrial, Co., Ltd. (NYSE : MC), známá v České republice svými produkty značek Panasonic a Technics, je jednou z nejvýznamnějších firem v oblasti vývoje a výroby  elektronických zařízení pro spotřebitele i pro průmyslové použití.  Matsushita je v České republice reprezentována svým obchodním zastoupením Panasonic Czech Republic, spol. s r. o.

 

Japonská společnost patří k největším zahraničním investorům v České republice a to jednak díky plzeňské továrně na výrobu televizorů (Matsushita Television Central Europe, s.r.o.) a závodu v Pardubicích (Matsushita Communication Industrial Czech, s.r.o.), který vyrábí mobilní telefony a autorádia značky Panasonic.

 

Na adrese www.panasonic.cz můžete navštívit webové stránky společnosti Panasonic Czech Republic, s.r.o.

Na adrese www.panasonic-europe.com můžete navštívit webové stránky společnosti Matsushita Electric Europe.

 

 

V případě zájmu o bližší informace prosím kontaktujte:

 

agentura Mmd Public Relations

Ivo Mareš

 tel. 224 251 555, fax: 224 254 364,

e-mail: mares@mmd.cz

 

Váš názor Další článek: Toshiba zahájila prodej dosud největšího mikro-disku s kapacitou 60 GB

Témata článku: Video, Plazma, Plaza, Fine, Technics, Zebra, Autorádia, Leica, Televizory Panasonic


Určitě si přečtěte

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 49

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 26

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 138

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 30Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF