Profesionální ultrabook ASUS B400

Profesionální ultrabook ASUS B400

Produktová řada ASUSPRO Series se rozrostla o jeden z prvních ultrabooků pro firemní využití. Model ASUS B400 (BU400) nabízí odolné tělo vyrobené z uhlíkových vláken, které je proto lehké a elegantní. Tento 14-palcový ultrabook poskytuje vysoký výkon díky procesoru Intel Core i5 třetí generace a také grafické kartě NVIDIA NVS 5200M. K dispozici je i rychlé SSD úložiště o kapacitě 256 GB. Uživatelský komfort zpříjemňuje citlivá klávesnice a inteligentní touchpad. Novinka zároveň disponuje bezpečnostními funkcemi a nástroji, jako je samošifrovací úložiště, TPM nebo technologie Intel Anti-Theft. Doporučená cena ultrabooku B400 začíná na 24 999 Kč s DPH. Postupně se na český trh dostanou i modely s operačním systémem Windows 8 a dotykovými displeji.

Ultrabooky pro firemní prostředí

Produktová řada ASUSPRO Series zahrnuje spolehlivé notebooky pro firemní účely. Model B400 kromě vlastností obvyklých pro tento segment nabízí i velmi tenký design a nízkou hmotnost jen 1,64 kg. I přes kompaktní rozměry je ultrabook vybaven plnohodnotnými konektory bez redukcí – nechybí HDMI, D-sub nebo tři sloty USB 3.0 pro připojení monitoru, projektoru nebo externích datových úložišť.

Všechny produkty řady ASUSPRO, včetně modelu B400, procházejí testy odolnosti vůči tlaku, pádům, nárazům a také testy stability pantů víka. Model B400 nabízí atraktivní design díky tělu vyrobenému z karbonu. Chicletová klávesnice je odolná proti polití a umožňuje přesné psaní. Za povšimnutí stojí i velký touchpad s podporou gest s velkou přesností. Notebook je vybaven matným displejem s HD rozlišením (1366 x 768), který neodráží světlo a nezatěžuje tolik zrak. ASUS plánuje během několika týdnů uvést na trh také variantu s vícedotykovým displejem pro uživatele, kteří dávají přednost dotykovému ovládání, na jaké jsou zvyklí u tabletů nebo chytrých telefonů.

Klepněte pro větší obrázek

Nástroje pro správu a zabezpečení

Grafická karta NVIDIA NVS 5200M, kterou model B400 obsahuje, umožňuje připojit k notebooku hned několik monitorů, a tím například sdílet prezentace s velkými skupinami posluchačů. Procesní výkon zajišťuje třetí generace procesorů Intel Core. B400 ale nabídne i další funkce od Intelu - Intel Small Business Advantage a Intel Smart Connect, které jsou určeny zákazníkům z řad firem. Důraz byl v případě modelu B400 kladen zvláště na dostatečné zabezpečení. Datové úložiště využívá inteligentní technologii, která umožňuje samošifrování dat a hardwarový modul Trusted Platform Module. Další úroveň zabepečení poskytuje čtečka otisků prstů. Technologie Intel Anti-Theft a Computrace LoJack for Laptops umožňují uživateli vyhledat ukradené nebo ztracené zařízení a obsahují nástroje pro vzdálené uzamčení ultrabooku nebo kompletní vymazání dat.

Témata článku: Advantage, Panty, Ultrabook, Matný displej, Tenký monitor, Dotykový monitor, Obvyklá funkce, Třetí rozměr, Nízký tlak, Velký monitor, Velký test, Tenké tělo, Dostatečná úroveň, Chytrý model, Obvyklé gesto, Velká odolnost, Uhlíkové vlákno

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí