Profesionální tisk ve formátu A3+ až A0

Varšava, duben 2005. Společnost Epson zásadním způsobem mění trh fotografického tisku ve formátech A3+ až A0. Epson Stylus Photo R2400 je zcela nové specializované zařízení pro poloprofesionální aplikace, které se vyznačuje nejnovějším revolučním prvkem společnosti Epson – technologií inkoustového tisku UltraChrome K3. UltraChrome K3 se skládá z 9 samostatných inkoustových náplní, které mimo jiné obsahují i čtyři různé druhy černého inkoustu: černý pro matový papír, černý pro lesklý papír, světle černý a revoluční velmi světle černý. Dalšími barvami jsou azurová, světle azurová, purpurová, světle purpurová a žlutá. Třetí černý inkoust – „velmi světle černý“ – zajišťuje vynikající tisk v šedé škále a hladší odstupňování odstínů pro maximální možnou kvalitu monochromatického tisku.
Profesionální tisk ve formátu A3+ až A0

Dalšími členy řady UltraChrome jsou tiskárny:

o Epson Stylus Pro 4800
o Epson Stylus Pro 7800
o Epson Stylus Pro 9800

Podstatnou inovací zařízení Epson Stylus Photo R2400 je možnost úplné regulace odstínů. Toho se částečně dosahuje značně vylepšeným ovladačem tiskárny. Významnou roli však také hraje funkce nanášení jednobarevných pigmentů do barevného tisku a naopak. Tak je možno přirozeně reprodukovat odstíny pleti a stínování v šedé škále. Nový systém inkoustových barev se vyznačuje dosud nejkonzistentnějším vyvážením šedi a nejsytějšími barevnými tisky. Epson využil při vývoji nové tiskárny Epson Stylus Photo R2400 veškerých svých znalostí z oblasti velkoformátového tisku (LFP). Kvalita a vlastnosti tisků ze zařízení Epson Stylus Photo R2400 tudíž přesně odpovídají profesionálním velkoformátovým tiskům (LFP).

Epson Stylus Photo R2400 je ideálním partnerem pro přechod k profesionálnímu tisku fotografií. Podporuje papír formátu 10x15 až DIN A3+ a poskytuje vysoce kvalitní monochromatický i barevný tisk. K tisku lze použít prvotřídní fotografický papír, papírové role, matový papír či média pro umělecké tisky. Oproti předchozímu modelu Epson Stylus Photo 2100 je tedy sortiment tiskových médií značně rozšířen.

Komplexní softwarový balíček výrazně usnadňuje celý pracovní proces od výběru obrazu až po konečný tisk. „Epson Creativity Suite“ se skládá z těchto aplikací:

o Epson RAW Print
o Epson Easy Photo Print
o Epson File Manager
o Epson Darkroom Print.

Tiskárna Epson Stylus Photo R2400 je postavena na technologii s tiskovou hlavou MicroPiezo™: inkoust je protlačován mikroskopickými tryskami o průměru rovnajícímu se jen zlomku tloušťky lidského vlasu. Tím je zajištěna neobyčejně detailní a přesná reprodukce při vlastním tisku. Přesné podání odstínů a jemných detailů dále zajišťuje technologie tvorby kapek s proměnnou velikostí (Variable Sized Droplet Technology) vyvinutá společností Epson.

Hlavní charakteristika – EPSON Stylus Photo R2400
· Fotografie až do formátu DIN A3+
· Tisk na nejrůznější média, např. prvotřídní fotografický papír, média pro umělecké tisky, matový papír, papírové role
· Technologie s tiskovou hlavou Epson MicroPiezo pro tisk jemných detailů
· Programový balíček Epson Creativity Suite obsahující mimo jiné Epson RAW Print Software pro rychlé, nekomplikované zpracování a tisk souborů ve formátu RAW Epson File Manager, Epson Darkroom Print pro zlepšení a zjednodušení pracovního procesu od výběru obrazu až po finální tisk.

Podrobné údaje o technologii UltraChrome K3
· 3 černé inkousty pro vyváženou, precizní monochromatickou reprodukci
· Široká barevná paleta pro precizní reprodukci sytých barev, jako jsou červená, zelená a modrá
· Nátisk podle průmyslových norem
· Podstatné snížení metamerie
· Barevná stálost po 30 minutách
· Rozšířený monochromatický režim umožňuje regulaci sytosti a tónu v monochromatických obrazech
· Trvanlivost až 70 let u barevných tisků a více než 150 let u monochromatických tisků na lesklém fotografickém papíru, až 200 let na matových médiích*

* Informace o podmínkách testů najdete na stránce www.epson.com.

Doporučená koncová cena tiskárny Epson Stylus Photo R2400 je 28 290 korun včetně DPH.

Váš názor Další článek: Microsoft plánuje vyšší bezpečnost IE 7

Témata článku: Software, Print, Photo, Epson Stylus, A3, Barevné tiskárny, Epson, Velkoformátové tiskárny


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu