Profesionální obraz, armádní notebooky a revoluce v oblasti čárových kódů

Přízemí pavilonu E bude letos doslova nabito zajímavými produkty pro profesionály. K vidění budou dosud nepředstavené lahůdky zobrazovací techniky prezentované společnostmi Nowatron Elektronik, AV Media a řadou dalších firem. Díky nepřehlédnutelnému nástupu technologie RFID (identifikace pomocí radiového signálu) rozhodně stojí za pozornost revoluční novinky v oblasti čárových kódů. Kromě jejich představení avizovaly společnosti Profiprint nebo Combitrading mnoho dalších novinek.
Profesionální obraz, armádní notebooky a revoluce v oblasti čárových kódů

Pavilon E je tradičně zasvěcen nejvýraznějším reprezentantům na českém trhu v oboru zobrazovací a prezentační techniky. Nebudou chybět společnosti AV Media, Nowatron Elektronik, Fast ČR, Engel, Data-Video-Media, Array Data, Softir a další. Mezi nejzajímavější exponáty z oblasti zobrazovací techniky na letošním ročníku veletrhů INVEX – DIGITEX patří bezesporu přenosný systém zpětné projekce s úhlopříčkou obrazovky 68“ a s vysokým rozlišením obrazu na formátu 4:3 - vizualizační řešení Barco i70 u společnosti Nowatron Elektronik. Zajímavý bude i revoluční produkt SuperNova Screen, což je vůbec první optická matnice pro přední projekci umožňující projekci v prostředí s vysokou úrovní světla. Nová optická matnice poskytuje až 10x vyšší kontrast a 2x jasnější obraz.

Zájem vzbudí i „zodolněné“ počítače určené pro průmyslové či vojenské aplikace. Nebude zde chybět přehled CompactPCI počítačů od Kontronu, které se používají jako komunikační nástroj pro vojenské účely, v oborech průmyslové automatizace, ale i v dopravě. Své místo v této části expozice bude mít i výpočetní technika TEMPEST od předního dodavatele zařízení do armád NATO, firmy Secure Systems & Technologies (SST).

AV Media připravila pro návštěvníky veletrhu INVEX 2005 nejen přehlídku integrovaných řešení pro kavárny, kina či moderní školu, ale také inspiraci pro Kino doma. Ke shlédnutí budou i novinky mezi projektory, ukázky řešení pro POS / POI, práce s interaktivní dotykovou plochou SMART Board a mnoho dalších zajímavostí pro prezentace i domácí zábavu. Úhlopříčku obrazu v metrech a hodnotný zážitek poskytnou projektory světových značek – ASK Proxima, Casio, EPSON, InFocus ScreenPlay, Panasonic, Projectiondesign. EPSON MovieMate – Instantní kino doma v kostce.
Na své si ovšem mezi expozicemi pavilonu zobrazovací a prezentační  techniky přijdou opravdu nároční profesionálové. V letošním roce se zde totiž sejde mezi zastoupenými značkami kromě výše uvedených také výběr produktů 3M, Acer, Christie, Cue, Getac, Hewlett-Packard, Hitachi, JVC, Kontorn, Mitsubishi, Novo, Projecta, Sanyo, Samsung, Tandberg a řada dalších.

Revoluční novinky v oboru čárových kódů

U společnosti Profiprint v pavilonu E zaujmou nejen profesionální tiskové systémy, ale zejména zařízení podporující takzvané RFID (Radio Frequency IDentification) technologie - identifikace za pomoci vysílání a příjmu radiového signálu. „Tato technologie se používá k řízení logistických procesů, zejména v oblasti výroby a prodeje a stává se novým středem zájmu v mnoha oblastech průmyslu. I když jsou její principy a první praktické aplikace známy již od 60. let minulého století, její hlavní rozvoj byl nastartován teprve v současné době v souvislosti s vývojem logistiky. Zavádění RFID technologií slibují získání ekonomické výhody na základě lepšího přehledu o pohybu zboží, jeho sledováním od dodavatele až po konečného spotřebitele“, vysvětluje Igor Jobánek, ředitel společnosti Profiprint.
Oblast čárových kódů zjevně nabírá novou dynamiku díky řadě technologických novinek, které mohou spatřit návštěvníci hned ve čtyřech pavilonech. Nástup RFID technologie ve vazbě na mobilní podniková řešení představí v pavilonu V společnost Combitrading. Identifikační technologie v praxi bude využita při registraci návštěvníků projektu Dnů, krajů, měst a obcí v pavilonu G2, kde řešení představí Presscard, zatímco v pavilonu A1 v projektu Francoise Metiing Point bude obdobným způsobem působit CardHouse. Čárovým kódům je ovšem tradičně vyhrazen především prostor „éčka“, kde bude tuto oblast zastupovat  Barco, Kodys, ICS Identifikační systémy, DataScan, Bartech, Unicode, Cominfo, Softe a řada dalších. Reprezentovány zde budou také produkty a řešení z Číny, USA a Taiwanu, mezi kterými vystupuje již tradiční účastník - potřetí v řadě se na Invex vrací s nabídkou čteček a tiskáren čárových kódů taiwanský vystavovatel Argox.

Mezinárodní veletrhy informačních technologií a spotřební elektroniky proběhnou na brněnském Výstavišti 24. – 27.10. 2005. Jejich součástí jsou dva veletrhy: Mezinárodní veletrh informačních a komunikačních technologií INVEX a Mezinárodní veletrh spotřební elektroniky a digitální zábavy DIGITEX. Oba veletrhy jsou doplněny konferenčním programem pod souhrnným názvem Conferences & Events. Invex je veletrhem číslo jedna v nových členských zemích EU a čtvrté největší oborové setkání na světě. Veletrh v loňském roce navštívilo přes 126 tisíc lidí z 35 zemí světa. Počet vystavovatelů dosáhl 590 z 21 zemí.

Váš názor | Jak dlouho potrvá Googlu zaindexovat celý Internet?

Témata článku: Notebooky, Igor, Elektronika, Čtečky čárových kódů, Projektory epson, Praktická elektronika 2016, Mitsubishi, Proxim, Bart, Getac, RFID, Ask, Kino, Casio, Praktická elektronika

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší