Profesionální displeje Acer B243H a B233HU

15. prosince 2009
ArsClip: Schránka 2.0 pro Windows
Profesionální displeje Acer B243H a B233HU

Nové LCD displeje Acer B243H a B233HU jsou určeny pro každodenní používání. Nabízejí spojení vysoké spolehlivosti a ergonomie, a tedy představují optimální řešení pro kanceláře, které kladou vysoké nároky na výkon a požadují výjimečnou grafiku i pohodlné sledování displeje. Nové monitory přinášejí do kancelářského prostředí ideální spojení grafiky s vysokým rozlišením a pohodlí s mnoha funkcemi.

Nové displeje řady B, které působí solidním a spolehlivým dojmem, zaujmou stylovým tmavošedým rámečkem doplněným elegantním černým stojanem. Ovládací tlačítka na předním panelu jsou určena pro snadné intuitivní ovládání a současně dodávají displejům kultivovaný vzhled.

Ergonomické provedení monitorů B243H a B233HU dokazuje, že se jedná o ideální spolupracovníky. Monitory s možností přizpůsobení výšky, sklonu a natočení lze nastavit do optimální pracovní polohy: displeje je možné sklopit o 15° nahoře a o 5° dole, natočit vpravo i vlevo o 35° a posunout vzhůru až o 110 mm. LCD displeje řady B můžete tedy nastavit do optimální polohy, která zajišťuje nejvyšší pohodlí a produktivitu při práci. Model B243H lze navíc podle potřeby otočit o 90° na výšku.

Nové displeje řady B jsou dodávány ve dvou velikostech 61 cm (24”) a 58 cm (23”) v širokoúhlém formátu s poměrem stran 16:9, který zajišťuje nejvyšší produktivitu. Nabízejí optimální poměr pixelů na palec pro práci s daty a při sledování filmů zprostředkují jedinečné zážitky bez černých pruhů. Navíc reprodukují obraz bez zkreslení způsobeného nekompatibilními formáty obrazu.

LCD monitory s vynikajícím dynamickým kontrastním poměrem 80 000:1, který je optimalizovaný technologií Acer Adaptive Contrast Management, nabízejí ostrý obraz s bohatými barvami díky zlepšenému podání detailů a gradaci velmi jasných nebo nedostatečně osvětlených scén. Uživatelé tedy mohou pracovat s rozsáhlými datovými soubory nebo CAD aplikacemi, které jsou zobrazeny s výjimečnou přesností a ostrými čarami. Neobyčejně krátká doba odezvy šedá-šedá zabraňuje vzniku neostrého obrazu v rychlých scénách při sledování videí nebo hraní her.

Displeje B243H a B233HU jsou opatřeny mnoha porty pro připojení nejrůznějších zařízení: analogový port VGA, port DVI s HDCP pro sledování obsahu chráněného DRM, port HDMI zajišťuje progresivní digitální připojení s vynikajícím obrazem ve vysokém rozlišení a nejlepší dosažitelné nekomprimované video a dále porty USB, které umožňují připojit periferní zařízení, používat několik displejů a vytvořit z nich zobrazovací stěnu anebo připojit další displej k notebooku či stolnímu počítači, který má pouze jeden port VGA.

LCD monitory Acer řady B se vyznačují špičkovými technologiemi zpracování obrazu, které zajišťují optimální zobrazení:

  • Acer eColor Management je technologie, která přizpůsobuje výkon panelu různým prostředím, světelným podmínkám a preferovaným způsobům zobrazení, a tedy umožňuje uživatelům přesně naladit nastavení displeje prostřednictvím optimálního podání barev v závislosti na provozním režimu: data, média, kino nebo fotografie.
  • Adaptive Contrast Management (ACM) dynamicky přizpůsobí kontrastní poměr vstupního obrazu pro dosažení dokonale ostrého podání. Každá scéna je analyzována a obraz je přizpůsobován okénko po okénku, přičemž je zvýšena kvalita barev a dosažena výrazně lepší gradace a podání detailů, především v tmavších a světlejších scénách. Výsledkem je ohromující kvalita obrazu. Acer ACM rovněž snižuje spotřebu LCD monitoru, a tedy přispívá k úspoře energie.
  • Acer eDisplay Management je výkonný nástroj pro kalibraci barev a správu displeje. Každé přizpůsobené nastavení lze uložit a rychle vyvolat pro jednotlivé aplikace nebo světelné podmínky.

Monitory B243H a B233HU jsou vybaveny technologiemi určenými pro zvýšení spolehlivosti a dosažení špičkového výkonu. Jsou dodávány výhradně s panely třídy A, které se vyznačují nulovým počtem slepých pixelů a tím dosahují dokonalého obrazu. Oba monitory prošly náročnými zkouškami a splňují mezinárodní standardy, jako např. TCO03, ISO 13406-2 a nejnovější kritéria Energy Star, která zaručují, že displeje Acer Business nabízejí nejvyšší kvalitu a výkon.

Další článek: ArsClip: Schránka 2.0 pro Windows

Témata článku: Obraz, HDCP, Náročné používání, Výjimečný zážitek, Vysoká kvalita, Nejvyšší detail, Nejvyšší výkon, Displej, Černá barva, Černý pruh, Černá práce, Ideální poměr, Pohodlná práce, Vysoký výkon, Nový notebook levně na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 16

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu