Profesionální 32“ monitor ASUS PA328Q s 4K rozlišením

Profesionální 32“ monitor ASUS PA328Q s 4K rozlišením

ASUS představil monitor PA328Q z řady ProArt, který vyniká rozlišením 4K/UHD (Ultra-High Definition). Tento 32" IPS monitor s poměrem stran 16 : 9 je určen profesionálním fotografům, grafikům, střihačům a uživatelům pracujícím s videem. Monitor s tenkým rámečkem disponuje nativní podporou rozlišení 4K/UHD (3840 × 2160 px) a vysokou hustotou obrazových bodů, která činí 138 pixelů na palec (ppi). PA328Q je již z výroby kalibrován tak, aby nabídl co nejpřesnější reprodukci barev (∆E ≤ 2). Displej pokrývá 100 % barevného prostoru sRGB a podporuje také barevný prostor Rec. 709 (HDTV) využívaný při tvorbě videa. Novinka s ergonomickým provedením a nastavitelným stojanem nabídne i technologii ASUS Eye Care, která snižuje namáhání očí. K dispozici jsou bohaté možnosti připojení, zahrnující mj. rozhraní HDMI 2.0 a MHL 3.0. Monitor se u nás začne prodávat během května/mája za 34 900 Kč, resp. 1490 euro s DPH.

Klepněte pro větší obrázek

Detailní zobrazení v rozlišení 4K/UHD

32“ monitor PA328Q nabízí detailní zobrazení v rozlišení 3840 × 2160 pixelů s hustotou obrazových bodů 138 ppi, což je čtyřikrát víc než u Full HD monitorů, které mají rozlišení 1920 × 1080 px. Zásluhou panelu s technologií IPS a pozorovacími úhly 178° proto nedochází ke zkreslení barev ani při sledování ze skutečně extrémních úhlů.

Tovární kalibrace pro profesionální použití

Model PA328Q je určen profesionálním fotografům, grafikům, střihačům a uživatelům pracujícím s videem. Již z výroby je kalibrován tak, aby přesně reprodukoval barvy (∆E ≤ 2) a dokázal pokrýt 100 % barevného prostoru sRGB. Navíc monitor podporuje i barevný prostor Rec. 709, který je standardem formátu HDTV pro zpracování a úpravu videa.

PA328Q využívá interní 12bitovou vyhledávací tabulku (LUT) a podporuje hodnoty gamma 2.4, 2.2 a 1.8 zvyšující přesnost barev a jejich plynulejší gradaci a přirozenější přechod mezi odstíny. Vzhledem k tomu, že monitor PA328Q nabízí jednotnost barev v rozmezí 91–103 %, řeší obvyklé problémy v podobě odchylek v jasu a sytosti v různých částech obrazovky a poskytuje přesnou a konzistentní reprodukci barev.

Možnosti připojení s podporou rozlišení 4K/UHD při 60 Hz

Novinka disponuje nejrůznějšími možnostmi připojení, včetně rozhraní DisplayPort 1.2, mini-DisplayPort 1.2, dvou portů HDMI 1.4 a portu HDMI 2.0 / MHL 3.0. To je zárukou podpory obsahu v rozlišení 4K/UHD při obnovovací frekvenci až 60 Hz1. Uživatelé mohou k monitoru připojit svá mobilní zařízení kompatibilní se standardem MHL a okamžitě konzumovat obsah ve skutečném rozlišení 4K/UHD. Kromě toho je PA328Q vybaven také čtyřmi porty USB 3.0.

Technologie ASUS pro zvýšení pohodlí a produktivity

Monitor PA328Q využívá technologii ASUS Eye Care, která zabraňuje blikání obrazu. Je certifikovaná asociací TÜV Rheinland a zajišťuje pohodlnější sledování. Další užitečnou funkcí modelu PA328Q je Low Blue Light, která tvoří základ režimů Reading (Čtení) a Darkroom (Tmavá místnost) technologie ASUS SplendidPlus Video Intelligence. Tyto režimy účinně snižují úroveň modré složky světla, čímž šetří oči a zmírňují únavu uživatelů při dlouhé práci.

Praktická funkce ASUS QuickFit Virtual Scale umožňuje před tiskem prohlížet fotografie a dokumenty na obrazovce v jejich skutečné velikosti. Čtvercová mřížka překrývající obsah na obrazovce usnadňuje uživatelům zarovnání obsahu.

Podpora funkcí Picture-in-Picture (PiP) a Picture-by-Picture (PbP) umožňuje snadno a rychle přepínat mezi jednotlivými zdroji obrazu. Lze také nakonfigurovat způsob zobrazení různých zdrojových oken – režim PiP dokáže zobrazit obsah z druhého zdroje v menším okně umístěném v rohu obrazovky, zatímco režim PbP zobrazí dva stejně velké obrazy vedle sebe.

Ergonomické provedení

Ergonomické provedení modelu PA328Q usnadňuje nalezení ideální polohy monitoru pro uživatele. Monitor umožňuje nastavení výšky, naklopení, natočení do stran i přetočení obrazovky o 90°. Další užitečnou funkcí PA328Q je rychle nastavitelný stojan. Nechybí ani podpora standardu VESA pro montáž obrazovky na stěnu. Zásluhou svých ergonomických vlastností a designu získal monitor PA328Q ocenění Red Dot 2014.

Další článek: Google I/O: Android M, The Earth in real time a další chystané špeky

Témata článku: Zobrazená data, Low Blue Light, Tmavý odstín, Pipa, Profesionální grafik, Reading, Přetočení, Barevné provedení, Profesionální fotograf, Blikání, Hdmi 2.0, Care, Asus monitory na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 95

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky