Produkty 2N v distribuci ISC Communication Czech

Praha, 12. dubna 2007 – V únoru letošního roku uzavřel výrobce 2N Telekomunikace smlouvu o distribuci s ISC Communication Czech, velkoobchodem specializovaným na komunikační techniku. Pro 2N je to jeden z klíčových bodů restrukturalizace prodejní sítě v Česku, od kterého si slibuje další oživení prodeje telefonních ústředen, GSM bran a dveřních komunikátorů.
Produkty 2N v distribuci ISC Communication Czech

Nový partnerský program 2N, spuštěný na podzim 2005 staví na silné síti několika regionálních partnerů a na příležitosti pro distribuci. Tento model se 2N dlouhodobě osvědčil v zahraničí, protože export 2N stojí zejména na silných regionálních distributorech. ISC prodává produkty 2N již déle než 3 roky, s růstem spolupráce si obě firmy uvědomily potenciál, který jim přináší spolupráce výrobce-distributor. „2N se zahájením spolupráce s ISC dále posunula do role výrobce, která je jí bližší,“ říká generální ředitel 2N Oldřich Stejskal. „Využití prodejního kanálu přinese řadu příležitostí aplikačním firmám z oblasti komunikací i informačních technologií, pro které byly podmínky u 2N neakceptovatelné či příliš tvrdé. Nakupování u distributora jim přinese podmínky, na které jsou běžně zvyklí“.

ISC i 2N se rozhodly vytěžit své silné stránky. Pro ISC je výhodná přímá vazba na tuzemského výrobce s možností rychlé a nadstandardní zpětné reakce vývoje, logistiky i technické podpory. Tyto služby u zahraničních výrobců nebývají běžné. ISC přináší know-how a fungující obsluhu prodejního kanálu včetně všech služeb, které s tím souvisí. Toto splynutí je výhodné zejména pro prodejce. ISC jim garantuje stejné cenové podmínky jako měli u 2N a partner získává řadu služeb, které u 2N byly dostupné pouze omezeně. To se týká skladové zásoby, nákupu přes e-shop nebo nesrovnatelně větší šíře sortimentu. Pro prodejce to přináší i další příležitosti. U ISC získají přístup k tematickým školením, help-desku i stálý přísun informací od marketingu.

Uzavření smlouvy o distribuci je dlouhodobě připravovaným krokem. Již v minulých letech ISC úspěšně prodávala GSM brány nebo dveřní komunikátory ATEUS. V letošním  roce se obě firmy zaměřují na rozšíření potenciálu pobočkových ústředen a IP telefonie, zejména na prodej nové ústředny NETSTAR. Společně proto připravují marketingovou podporu a seriál školících programů.

Váš názor Další článek: Anatomie Radeona X2900 XTX na spoustě fotografií

Témata článku: Tuzemský e-shop, Skladová zásoba, Zahraniční e-shop

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší