Prodej úložného softwaru IBM překonal růst celého trhu

Společnost IBM oznámila, že překonala celkový růst celosvětového segmentu úložného softwaru a už druhé čtvrtletí v řadě dosáhla dvouciferného růstu tržeb. Vyplývá to z poslední čtvrtletní zprávy IDC o prodeji softwaru pro správu úložných systémů.
Prodej úložného softwaru IBM překonal růst celého trhu

IBM podle zprávy IDC dosáhlo ve třetím čtvrtletí roku 2005 nejrychlejšího meziročního růstu celosvětových tržeb z prodeje softwaru pro správu úložných systémů mezi třemi největšími dodavateli úložného softwaru. Dosáhlo dvojnásobku růstu EMC. Růst IBM zároveň přesáhl růst segmentu jako celku, který podle IDC už osmé čtvrtletí v řadě zaznamenal dvouciferný meziroční růst.

 

Tempo růstu tržeb IBM v segmentu správy úložných prostředků (SRM) přesáhlo růst trhu jako celku. IBM si také udrželo pozici globální jedničky v segmentu správy archivů a hierarchických úložných systémů (HSM).

 

„Z posledních výsledků IDC jasně vyplývá, že IBM TotalStorage Open Software neustále zvyšuje svůj podíl na trhu a prosazuje se u širokého spektra zákazníků po celém světě,“ řekla Laura Sanders, viceprezidentka IBM pro úložný software. „Růst našich tržeb jednoznačně odráží šíři a sílu našeho heterogenního portfolia v oblasti správy úložišť, správy obnovení a správy infrastruktury. Také jednoznačně ilustruje naši vedoucí pozici v oblasti virtualizace. IBM svými pozitivními výsledky v oblasti diskových úložišť a také jako uznávaný lídr v oblasti páskových úložných řešení opět prokázalo, že dokáže dodávat integrovaná, komplexní řešení, která splňují potřeby zákazníků, snižují provozní náklady a zároveň zvyšují produktivitu.“

Témata článku: Software, IBM, Laura, Růst

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí