Prodej tabletů na českém trhu roste o stovky procent

Prodej tabletů na českém trhu roste o stovky procent

Zájem zákazníků o tablety prudce stoupá. Zatímco v minulém roce byly spíše výsadou nadšenců, za první dvě čtvrtletí roku 2011 dosáhly prodeje tabletů v e-shopu CZC.cz šestinásobku hodnot
z roku 2010.

Prodejním trhákem první poloviny roku 2011 se staly tablety Asus EEE Pad Transformer
s dokovací stanicí a světový bestseller Apple iPAD 2. Oba tablety byly dlouho nedostatkovým zbožím a poptávku po nich neutlumil ani nástup tradičně prodejně slabších letních měsíců.

Klepněte pro větší obrázek
Asus Eee Pad Transformer

Velký zájem zákazníků zaznamenal také model Acer Iconia Tab A500 a dvojice tabletů od Samsungu P1000 a P1010 Galaxy Tab.

„Vedle klesající ceny a zlepšujících se technických parametrů tabletů byl pro řadu zákazníků impulsem ke koupi příchod dovolených. Tablet mnozí z nich berou za ideální počítač na chatu nebo k moři – mohou jej využít jako čtečku knih, přehrávač hudby i filmů a nástroj pro surfování na internetu. Navíc je lehký, skladný a mívá slušnou výdrž na baterie,“ uvedl marketingový ředitel společnosti Marek Šalanda.
Stejně dynamický vývoj vykazuje také prodej příslušenství k tabletům. Ze statistik také vyplývá, že téměř 100 % zákazníků si ke svému tabletu koupilo alespoň jeden kus dalšího příslušenství. Největší zájem je o ochranná pouzdra a obaly, ve druhém čtvrtletí roku 2011 také o nabíječky do auta.
 

Klepněte pro větší obrázek

 

Další článek: LulzSec zase řádili, deník The Sun přesměrovali na svůj Twitter

Témata článku: Nedostatkové zboží, Nabíječka, Transformer, Asus Eee, Acer Iconia, Bestseller, První parametr, První film, Asus Transformer

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší