Prodej baterií do notebooků loni vzrostl o třetinu

Prodej baterií do notebooků loni vzrostl o třetinu

V loňském roce došlo k 30% nárůstu prodeje baterií do notebooků oproti roku 2013. Vyplývá to z aktuálních statistik za rok 2014 předního on-line prodejce baterií, obchodu BatteryShop.cz. Průměrná cena baterií do notebooků loni činila 1 548 Kč, což je o 42 Kč méně než v předchozím roce. K poklesu ceny došlo i přes oslabování kurzu koruny a přes prognózy zdražování.

Internetový obchod BatteryShop.cz v loňském roce zaznamenal vzrůstající zájem spotřebitelů o nabízené produkty. E-shop v roce 2014 registroval 33% meziroční nárůst poptávky zákazníků. Uživatelé nejvíce nakupovali baterie do notebooků, které tvořily více než čtvrtinu celkově prodaných produktů. Nejprodávanějším produktem internetového obchodu BatteryShop.cz v roce 2014 byla baterie do notebooku Acer, která byla spotřebitelsky nejoblíbenější už v roce 2013.

Následkem devalvace koruny docházelo v loňském roce k navyšování výrobních nákladů v rámci baterií a nabíječek pro elektronické přístroje. Tento fakt se ale neodrazil na konečné ceně výrobků. „Rok 2014 byl navzdory prognózám příznivý zejména pro koncové spotřebitele. Nedošlo totiž k avizovanému zdražování, ale naopak jsme přistoupili ke snížení cen v rámci veškerého sortimentu,” uvedl Radim Tlapák, ředitel předního internetového obchodu BatteryShop.cz, který nabízí široký sortiment baterií a nabíječek do mobilních přístrojů. „Největší zlevnění pozorujeme u baterií do aku nářadí, ostatní produkty zaznamenaly snížení ceny v řádech desítek korun,“ doplnil Tlapák. V roce 2014 tak zlevnily baterie do fotoaparátů, kamer nebo nabíječky.

V roce 2014 registroval internetový obchod BatteryShop.cz zvýšený zájem také o nabíječky baterií pro fotoaparáty a kamery, u kterých došlo k 47% nárůstu poptávky oproti roku 2013. „Důvodem tohoto zvýšeného zájmu je uvedení novinky na trh, a to výkonné nabíječky li-ion baterií do fotoaparátů a videokamer, která uživatelům poskytuje vysoký komfort díky univerzálnímu adaptéru, který je možné použít do klasické zásuvky nebo i do auta,“ sdělil Radim Tlapák, ředitel internetového obchodu BatteryShop.cz. Další výhodou nabíječky T6 Power je vyšší výkon nabíjení. Například klasickou baterii do digitálního fotoaparátu s kapacitou 650 mAh nabije už za 1 hodinu.

Další článek: Fotky: Číňané vytiskli pětipatrový dům a výstavní sídlo

Témata článku: Nabíječka, Mobilní nabíječka, Loňský rok, Notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

** Karanténní opatření nás drží doma a mnozí mají více času navíc ** Připomeneme proto často odkládané činnosti uživatelů počítačů ** Právě teď je ten správný okamžik, kdy se do nich pustit

Karel Kilián | 75

49" monitor Philips 499P9H: Ať je vám doma lépe než v kanceláři

49" monitor Philips 499P9H: Ať je vám doma lépe než v kanceláři

** Nezvykle protáhlý rozměr odpovídá dvěma monitorům vedle sebe ** Barevné podání a podpora G-Sync míří nad kancelářské nasazení ** Vestavěná kamera umí přihlašování ve Windows

Tomáš Holčík | 29

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 13

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Výsledky této studie vás zřejmě vůbec nepřekvapí. Aspoň tak ale můžeme obecně známý názor podložit čísly.

Daniel Fuglevič | 28

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 9


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X