Prodáno 100 miliónů hudebních přehrávačů iPod

Praha - 10. dubna 2007 - Společnost Apple dnes oznámila, že bylo prodáno již 100 miliónů přehrávačů iPod, což z tohoto zařízení činí nejprodávanější hudební přehrávač v historii. První iPod se začal prodávat před pěti a půl lety v listopadu 2001.
Prodáno 100 miliónů hudebních přehrávačů iPod

Od této doby společnost Apple uvedla více než 10 modelů, včetně pěti generací přístrojů iPod, dvou generací iPod mini, dvou generací iPod nano a dvou generací iPod shuffle. Společně s iTunes a hudebním internetovým obchodem iTunes Store* tak společnost Apple umožnila desítkám miliónů hudebních fanoušků přechod do digitální éry.

"U příležitosti tohoto historického okamžiku chceme poděkovat všem hudebním fanouškům, bez nichž by iPod takový úspěch nezaznamenal ," prohlásil Steve Jobs, výkonný ředitel společnosti Apple. "iPod dovolil miliónům lidí na celém světě rozdmýchat vášeň pro hudbu a my jsme moc rádi, že jsme u toho mohli být."

"Je těžké si vzpomenout, jak to bylo, když nebyl iPod," konstatovala Mary J. Blige, zpěvačka pyšnící se cenami GRAMMY. "iPod je totiž víc než jen hudební přehrávač, promítá se do něj vaše individualita a je nejlepším prostředkem, jak si vzít si svou oblíbenou hudbu s sebou kamkoliv jdete."

"Bez iPodu by byl digitální hudební věk definován namísto písniček a alb soubory a složkami," řekl John Mayer, zpěvák, skladatel a kytarista oceněný GRAMMY. "I když se tedy změnilo médium přenosu hudby, vlastnosti přehrávačů iPod dovolují udržet duši, a to zas dovoluje udržet lásku k hudbě naživu."

Úspěch přehrávačů iPod dovolil vznik nevídaného množství příslušenství, které v současné době čítá více než 4000 doplňků a příslušenství vytvořeného těmto přehrávačům na míru. Sortiment přitom sahá od pouzder či reproduktorů až po montážní sady do aut - v současné době může být vybaveno připojením pro iPod více než 70% nových modelů aut v USA.

"Kamkoliv jdu, beru s sebou běžecké boty a můj iPod," prohlásil Lance Armstrong, sedminásobný vítěz Tour de France. "Při běhání poslouchám hudbu. Je to ten nejlepší způsob motivace, co znám."

Každý iPod je integrován s programovým vybavením iTunes 7 v počítači. iTunes Store* pak představuje největší a nejúspěšnější hudební internetový obchod na světě se sortimentem více než 5 miliónů písniček a více než 400 filmy. iTunes Store* za dobu své existence prodal více než 2,5 miliardy písniček, 50 miliónů televizních pořadů a více než 1,3 miliónů filmů.

* V České republice nejsou služby iTunes Store prozatím k dispozici.

Váš názor Další článek: AVG Anti-Rootkit: Grisoft rozšiřuje svou nabídku

Témata článku: Apple, iPod, iPod Shuffle, Tour, Lance Armstrong, Apple Store, Digitální film, Apple iPod, Mayer, Největší fanoušek, Armstrong, iPod Nano, Nano, Apple iPod Shuffle, Tour de France, Písnička


Určitě si přečtěte

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

** Test MacBooku Air v provedení pro rok 2020 ** Cenově dostupný notebook překvapí výkonem ** Výborné je celkové zpracování a klávesnice

Martin Miksa | 42

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

** Nastavte si automatiku na každodenní rutinní záležitosti ** Propojte online služby a chytrou domácnost ** Vybrali jsme šest nejlepších služeb pro automatizaci

Karel Kilián | 14

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 30

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 36

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 102


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize