Procter & Gamble si pro správu IT vybral HP

18. dubna 2003
K dispozici WinAmp 2.91
10letá smlouva má hodnotu 3 mld. USD

Praha, 17. dubna 2003 – Společnosti HP a Procter & Gamble uzavřely předběžnou smlouvu o poskytování provozu a správy informačních technologií. Desetiletý kontrakt má hodnotu 3 miliardy USD a definitivně by měl být podepsán v polovině května tohoto roku.

 

Divize Global Business Services společnosti P&G si zvolila HP po náročném výběrovém řízení, kterého se zúčastnili všichni hlavní poskytovatelé služeb IT.

 

HP převezme správu infrastruktury IT, provoz datových středisek, podporu koncových uživatelů, správu sítě a podporu vývoje některých aplikací a jejich údržby v rámci 160 zemí, ve kterých P&G působí. Do divize HP Services je plánován převod 1850 zaměstnanců společnosti P&G z 50 zemí, z nichž většina pracuje v divizi Global Business Services.

 

„Ceníme si příležitosti pracovat s jednou z nejvíce inovativních společností na trhu. HP jsme si zvolili pro jeho celosvětové zkušenosti v oblasti IT, kvalitu služeb, cenu a vstřícný přístup,“ uvedl Filippo Passerini, ředitel divize Global Business Services společnosti P&G. „HP je lídrem v tomto odvětví a jako takový nám pomůže výrazně snížit náklady a zrychlit zavádění inovací v rámci celé naší společnosti.“

 

„Věříme, že naši vysoce kvalifikovaní odborníci, celosvětová síť poboček HP a pružný přístup k technologiím zajistí společnosti P&G kvalitní služby a rychlou návratnost investic do IT,“ uvedla Ann Livermore, výkonná viceprezidentka divize HP Services.

 

# # #

 

Se značkami společnosti P&G se lidé setkávají každý den. Zákazníci z více než 160 zemí z celého světa znají a s důvěrou používají téměř 300 jejích značek, včetně Pampers, Tide, Ariel, Always, Whisper, Pantene, Bounty, Pringles, Folgers, Charmin, Downy, Lenor, Iams, Crest, Actonel, Olay a Clairol Nice ‘n Easy. Společnost zaměstnává přes 102 000 zaměstnanců v téměř 80 zemích. Další informace a podrobnosti o P&G a jeho výrobcích naleznete na adrese: http://www.pg.com/.

 

Společnost HP je předním světovým dodavatelem výrobků, řešení a služeb pro jednotlivce a podniky. Široká nabídka společnosti zahrnuje infrastrukturu IT, osobní počítače a přístupová zařízení, globální služby, výrobky pro tisk a zobrazování. Dne 3. května 2002 se HP spojilo se společností Compaq Computer. Další informace o společnosti HP a jejích výrobcích naleznete na adrese http://www.hp.com, nebo http://www.hp.cz.

Váš názor Další článek: K dispozici WinAmp 2.91

Témata článku: , , , , , ,