Procesory Intel Xeon nové generace urychlují využití informací

Nové procesory Intel® Xeon® Processor E7 v3 nabízejí vyšší výkon a spolehlivost pro analýzy v reálném čase a kritické výpočetní úlohy
Procesory Intel Xeon nové generace urychlují využití informací

Společnost Intel dnes představila nové produktové rodiny procesorů Intel® Xeon® E7 v3, které umožní rychlejší analýzu dat a také nabídnou vyšší výkon a spolehlivost pro kritické aplikace.

Využití poznatků v reálném čase je dnes naprostou prioritou pro společnosti napříč širokým spektrem odvětví, od zdravotnictví přes maloobchod až po telekomunikace. Potřeba rychle získávat použitelné informace z velkých datových objemů zvyšuje poptávku po nových technologiích pro výpočetní operace přímo v paměti (in-memory computing) a analýzu velkých dat. S ohledem na současnou a budoucí poptávku po in-memory computingu společnost Gartner odhaduje, že příjmy na tomto trhu překonají do konce roku 2018 9,5 miliard dolarů a přinejmenším padesát proces velkých firem implementuje in-memory computing k posílení svých strategií digitálního podnikání.

Klepněte pro větší obrázek

Rodiny procesorů Intel Xeon E7-8800/4800 v3 pomáhají klientům v systémové paměti bezpečně zpracovávat a analyzovat mohutné datové sady, což umožňuje rychlejší rozhodování a efektivnější provoz. Společnosti využívající tyto technologie tak získávají konkurenční výhodu.

„V ekonomice digitálních služeb může úspěch či neúspěch záviset na tom, jak rychle dokáže firma zareagovat na informace získané z velkých datových objemů,“ říká Diane Bryantová, viceprezidentka a generální manažerka divize datových center společnosti Intel. „Rodina procesorů Intel Xeon E7 v3 je motorem, který umožní urychlit využití informací v podnikání prostřednictvím analýz prováděných v reálném čase. Firmy tak mohou svým klientům nabízet vyšší uživatelský komfort a zvyšovat jejich spokojenost prostřednictvím personalizovaných produktů a služeb. Zároveň to firmám umožní generovat nové zdroje příjmů a efektivnější provoz.“

Novinky a důležité informace

  • Nová rodina procesorů se může pochlubit dvaceti světovými rekordy v kritických aplikacích a čtyřicetiprocentním nárůstem průměrného výkonu oproti předchozí generaci 2.
  • Nové procesory nabídnou až šestinásobné zlepšení výkonu ve firemních aplikací pro in-memory transakční zátěž3 díky optimalizaci prováděné nástrojem Intel® Transactional Synchronization Extensions (Intel® TSX).
  • Procesory mají až 18 jader, což představuje nárůst 20 procent oproti předchozí generaci. Velikost cache nejvyšší úrovně (LLC) bude až 45 MB, což znamená až 70% nárůst v možnostech analytické podpory za hodinu4.
  • Produktová rodina nabízí desetkrát větší výkon za dolar a o 85 procent nižší celkové náklady na vlastnictví než alternativní architektury RISC5. Toho je dosaženo zejména snížením ceny hardwaru, nižší spotřebou energie a nižšími náklady na chlazení.
  • Procesory podporují konfigurace až o 32 paticích6 s podporou pro největší paměťovou kapacitu na patici v celém odvětví7 (8paticové systémy podporují až 12 terabytů paměti DDR3 nebo DDR4).
  • Nové schopnosti zabezpečení a spolehlivosti, včetně lepšího kryptografického výkonu dosaženého díky nejnovější technologii Intel® Advanced Encryption Standard New Instructions (Intel® AES-NI), stejně jako vylepšení na úrovni mikro-architektury. Intel® Run Sure Technology, jedinečná sada funkcí RAS (reliability, availability and serviceability) pro rodinu procesorů Intel Xeon E7 family8  byla posílena novými funkcemi, které byly navrženy tak, aby maximálně podpořily dostupnost pro kritické aplikace.
  • Produktová rodina sestává z 12 modelů procesorů, včetně procesorů optimalizovaných pro několik segmentů, například dvoufrekvenční modely navržené pro databázové aplikace vyžadující nejrychlejší dostupná jádra.
  • Od dnešního dne začne s představováním přístrojů postavených na procesorech Intel Xeon E7 v3 sedmnáct výrobců po celém světě. Jsou to mimo jiné firmy Bull*, Cisco*, Dell*, Fujitsu*, Hitachi*, HP*, Huawei*, Inspur*, Lenovo*, NEC*, Oracle*, PowerLeader*, Quanta*, SGI*, Sugon*, Supermicro* and ZTE*.
  • (Poznámka editora: Společnosti Intel a Cloudera dnes zveřejnily konkrétní čísla o tom, jak jejich partnerství úspěšně podporuje rozšíření analytických služeb ve firemním sektoru, včetně podpory nových produktů. Mezi ně patří také implementace Intel AES-NI, které nabízí 2,5násobné zlepšení9 při šifrování mimo špičku, takže celá datová sada Hadoop může být zašifrována se systémovými náklady od 1 do 4 procent v závislosti na zátěži 10.)

Proměna podnikání prostřednictvím analýz v reálném čase

Nippon Paint, jeden z největších dodavatelů barev v Asii, aktuálně používá procesor Intel Xeon E7 v2 pro provoz in-memory analytického softwaru SAP HANA. Software sbírá údaje o chování zákazníků s podstatně vyšší přesností a urychluje možnost analýzy a následných kroků pro optimalizaci dodavatelského řetězce a marketingových kampaní.

„Analýza v reálném čase nám umožňuje zachytit a analyzovat preference zákazníků, jako jsou barva, design a designéři a následně produkty a služby nastavit tak, aby byly zákazníkům šité doslova na míru,“ říká Justin Chen, CIO, Nippon Paint. „Data, jejichž analýza kdysi trvala dny a týdny, máme nyní k dispozici prakticky v reálném čase. Testujeme systémy postavené na nových procesorech Intel Xeon E7 v3 a snažíme se využít jejich vyššího výkonu a spolehlivosti k dalšímu posílení využití dat, která získáváme od klientů.“

Cena

Rodina procesorů Intel Xeon E7 v3 se bude nabízet ve 12 různých modelech procesorů, jejichž cenové rozpětí bude od 1 224 do 7 175 dolarů při počtu zakoupených tisíce kusů. Kompletní údaje o cenách jsou k dispozici na http://intc.com/priceList.cfm

Další článek: Vyzkoušeli jsme MindWave, ovládání počítače myšlenkou

Témata článku: Diana, Analytická firma, Velká zátěž, Bull, Reálný čas, Justin, Memory, Nippon, Reálné využití, Chlazení motoru, Mikro, Reálná aplikace, Huawei nova 3 na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 53

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 24Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor