PROCESOR AMD Opteron™ POSKYTUJE VÝKON PŘEDNÍMU PRODUCENTU DVD TITULŮ VE STŘEDNÍ EVROPĚ

Praha, Česká republika – 28. dubna 2006 – AMD (NYSE:AMD) dnes oznámilo, že Digital Media Production (DMP) úspěšně dokončilo první fázi migrace jejich vysoce výkonné báze pracovních stanic určených k authoringu DVD na systémy založené na procesorech AMD Opteron™. S těmito novými špičkovými pracovními stanicemi HP xw9300 s procesory AMD Opteron bude DMP schopno poskytovat lepší služby pro klienty vyžadující vysoce kvalitní, kreativní a časově úspornou produkci DVD.
PROCESOR AMD Opteron™ POSKYTUJE VÝKON PŘEDNÍMU PRODUCENTU DVD TITULŮ VE STŘEDNÍ EVROPĚ

Kreativní tým DMP může nyní využívat pracovní stanice HP xw9300, kterým poskytují výkon procesory AMD Opteron model 246. Tyto systémy dovoloují snadnou cestu k budoucímu rozšiřování díky možnosti využít druhou patici dalším procesorem AMD Opteron. Je též možné upgradovat pracovní stanici ještě výkonnějšími dvoujádrovými procesory AMD Opteron. Tato možnost významně prodlužuje životnost této investice a dovoluje dále škálovat výkon tak, aby odpovídal budoucím potřebám produkce DMP.

„Po úspěšných letech na evropském trhu DVD chceme zůstat na špičce při poskytování toho nejlépe zpracovaného obsahu připraveného na WMV HD, UMD HD DVD, Blu-ray a další formáty pro naše klienty z mnoha zemí, který si žádá řádově více výpočetního výkonu než cokoliv v minulosti“, řekl Lubomír Celar, výkonný ředitel Digital Media Production a dodal: „Kompletně přebudováváme IT infrastrukturu v našich studiích s důrazem na nejlepší technologie, které jsou dnes na trhu dostupné. Ty nám poskytnou tu nejširší škálovatelnost, potenciál k rozšiřování ve smyslu výkonu, nákladů, spolehlivosti, integrace, efektivity, připravenosti pro budoucí technologie a špičkové podpory. Po mnoha měsících testování jsme zvolili špičku z nabídky pracovních stanic HP založených na nejnovějších procesorech AMD Opteron, které nám poskytují to nejlepší ve všech našich požadovaných kritériích.“

„AMD je rozhodnuté podporovat kreativitu technologiemi, které posunují bariéry audiovizuálních zážitků,“ řekl Alberto Macchi, corporate vicepresident pro obchod a marketing v Evropě, AMD. „Vysoce výkonné procesory AMD Opteron pomohou Digital Media Production pokračovat v jejich úspěších v oboru DVD produkce po celé Evropě a uvést na trh další atraktivní tituly.“

„DMP je technicky náročný partner s jasnou vizí jak efektivně produkovat vysoce kvalitní multimediální díla,“ řekl Miloslav Doubrava, manažer Personal System Group, Hewlett-Packard Česká republika. „Svým nákupem DMP potvrdilo, že pracovní stanice HP xw9300 a její schopnost poskytovat nejvyšší výkon, odpovídá vysokým nárokům zákazníků z oboru tvorby digitálního obsahu. HP xw9300 je přirozenou a výkonnou symbiózou dnešních technologií pro požadavky kreativního prostředí.“

64bitové pracovní stanice založené na procesorech AMD Opteron v DMP nebudou poskytovat pouze špičkový výpočetní výkon pro běžnou DVD Video produkci, ale zaručí též kompletní technologický řetězec multimediálního authoringu, kódování, renderingu a grafiky pro formáty DVD s vysokým rozlišením, jako je WMV HD, HD DVD či Blu-ray. DMP také vyvinulo řadu původních aplikací vyžadujících vysoký výkon, jako jsou speciální 3D enginy pro vykreslování v reálném čase určené pro reklamní účely, 3D průmyslové, vizualizační a herní prostředí, které budou profitovat z vynikajícího výkonu renderingu procesorů AMD Opteron.

 

O společnosti AMD

Advanced Micro Devices (NYSE: AMD) je předním globálním poskytovatelem inovativních mikroprocesorových řešení pro trh počítačů, komunikací a spotřební elektroniky. Úlohou AMD, založeného v roce 1969, je dodávat vynikající počítačová řešení sledující potřeby zákazníků, která poskytují výkon uživatelům po celém světě. Pro další informace navštivte stránky www.amd.com.

 

 

O společnosti Digital Media Production

Digital Media Production a.s. (DMP) – www.DMP.cz – je předním produkčním studiem DVD ve střední Evropě s více než 1400 DVD filmy premasterovanými pro zákazníky v Evropě, dálném Východě a Austrálii, jako je Bertelsmann/Sonopress, New Line Cinema, WMME/Cinram, BMG/Universum Film, Concorde Home Entertainment/Tele München Gruppe, Sony BMG Music Entertainment a další. DMP bylo oceněno mnoha cenami jako je FAST 50 CE a FAST 500 EMEA od Deloitte nebo DVD Champion – pro nejlepší DVD v Německu. Tým DMP pracoval na všech evropských verzích Speciální edice DVD Pán Prstenů (2002, 2003 a 2004). Spolu s Digital Media Division společnosti Microsoft uvedlo DMP na evropský trh první filmový DVD disk s vysokým rozlišením.

Váš názor | Anička z říše Linuxu: formát ODF i pod Microsoft Office

Témata článku: Procesory, Concord, Concorde, Champion, Speciální edice

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší