Proč je důležité mít IT „v obraze“

Proč je důležité mít IT „v obraze“

V posledních letech výrazně stoupá význam IT oddělení ve firmách. I dříve byla tato oddělení důležitá, ale v nynější stále „digitálnější“ ekonomice i firmy orientované na výrobu nebo dodávku služeb na svých IT systémech existenčně závisejí – pomáhají jim totiž jejich výrobky dostat na trh a prodat, komunikovat se zákazníky i v rámci firmy. Proto je nezbytné, aby jejich „ajťáci“ uměli co nejlépe využít stávající vybavení, dokázali jej efektivně rozvíjet, a v neposlední řadě zvládli ochránit firemní data a systémy před nežádoucími zásahy.

Jednou z nejlepších možností, jak zjistit, co nového se šustlo ve světě Microsoft produktů, je největší odborná konference pro IT specialisty konaná u nás - TechEd-DevCon 2015. Počítačová škola Gopas ve spolupráci se společnostmi Daquas a Microsoft připravila na konec května letošního roku její již 13. ročník. Ve dnech 18. – 21. května 2015 se v prostorách Parku Hostivař opět sejdou přední certifikovaní odborníci a IT profesionálové s účastníky konference a seznámí je s nejnovějšími trendy z oblasti produktů, systémů a nástrojů z vývojářské dílny společnosti Microsoft. Pozornost je pro toto jaro samozřejmě zaměřena na Windows 10 a vývoj aplikací pro tento nový systém, ale paleta témat bude mnohem pestřejší – jednotlivé tematické bloky budou zaměřeny na vývoj aplikací, správu IT a zajištění bezpečnosti systémů a na SQL nástroje. Informace o konkrétním zaměření jednotlivých přednášek a přednášejících, na které se mohou zájemci z řad vývojářů i odborné veřejnosti těšit, jsou zveřejněny na stránkách www.teched.cz.

Je již pravidlem, že tato konference se stává fórem, kde mají vývojáři na platformách Microsoft možnost potkat se se špičkami tuzemské i mezinárodní vývojářské scény. V letošním roce přislíbil účast na konferenci kromě jiných Pagani Matteo, jeden ze špičkových evropských vývojářů, který se zaměřuje především na platformu Windows Phone.

Po celou dobu trvání budou mít návštěvníci konference unikátní možnost se zúčastněnými odborníky řešit své konkrétní problémy na „Ask the Expert“ stánku.

TechEd-DevCon 2015 nabízí účastníkům nejen kvalitní odborné přednášky, ale i zábavu, zázemí a pohodlí – konkrétně celodenní občerstvení, volný vstup do fitness centra včetně sauny, partnerské stánky, nebo možnost vyzkoušet si moderní zařízení včetně 3D tiskárny. V době konference proběhnou také soutěže o tituly The Best Developer a The Best IT Pro. Po dobu akce bude k dispozici Twitter a Facebook wall, kde bude možné sledovat názory na přednášky a probíraná témata. Aplikaci vytvořil pan Tomáš Jecha, který bude na konferenci také přednášet.

Aktuální informace o konferenci a jejím programu naleznete na stránkách TechEdu www.teched.cz.

Novinka od Googlu: Texty na tabletech či telefonech lze psát stylusem

Témata článku: Ask, Odborný titul, Výrobky z 3D tiskárny

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší