Proběhlo první jednání Klubu certifikovaných společností

Partneři firmy DNV získali nejnovější informace z oblasti řízení životního prostředí a systémů jakosti, včetně požadavků normy ISO 9001:2000
Proběhlo první jednání Klubu certifikovaných společností
Praha, 21. prosince 2000 – Společnost Det Norske Veritas (DNV), vedoucí mezinárodní společnost v oblasti řízení rizik a ztrát, uspořádala v polovině prosince první setkání Klubu certifikovaných společností. Zahájení činnosti Klubu bylo ohlášeno dříve na tiskové konferenci 30. listopadu tohoto roku.

Členové Klubu certifikovaných společností, mezi které dnes například patří Chemopetrol Cheminvest, Škoda Ostrov, Deloitte & Touche Czech Republic, PVT, A.S.A., Plzeňský Prazdroj nebo Telekomunikační Montáže Praha, se v rámci jednání dozvěděli poslední vývoj v oblasti integrovaných systémů řízení a ztrát, problematiky životního prostředí nebo národní politiky jakosti. Součástí prezentací byly rovněž informace o ostře sledované normě ISO 9001:2000, která se od roku 2001 stane závaznou normou pro systémy jakosti podle ISO 9001.

Na základě několikaletých zkušeností s řadou norem ISO 9001:1994 byla letos provedena jejich velká revize. V platnost vstoupí revize ISO 9001:2000 celosvětově ještě v prosinci tohoto roku. Mezi zásadně nové požadavky normy ISO 9001:2000 na systémy jakosti patří především přítomnost principu stálého zlepšování a výrazně vyšší zohlednění potřeb zákazníka. K 30. listopadu 2000 bylo registrováno globálně přes 350 000 certifikátů vyjadřujících shodu s normami řady ISO 9000, které jsou nejvýznamnějšími celosvětovými normami pro systémy jakosti.

O společnosti DNV

DNV je významnou a renomovanou mezinárodní společností působící od roku 1864 v oblasti zavádění a certifikace systémů pro řízení jakosti, životní prostředí a bezpečnost, řízení rizik a ztrát a v oblasti klasifikace námořních plavidel a konstrukcí. Její certifikáty jsou ceněny a uznávány na celém světě. Na severoamerickém kontinentu a v mnohých dalších zemích je DNV se svým podílem na trhu na prvním nebo druhém místě. Společnost DNV vydala již více než 20 100 systémových certifikátů. Dnes má DNV kolem 5 500 zaměstnanců a působí prostřednictvím 300 kanceláří ve více než 130 zemích světa. Mezi klienty DNV se řadí NASA, FERRARI, NORSK HYDRO, EXXON, BRITISH PETROLEUM, FORD, OPEL, GENERAL MOTORS a jiné.

V České republice působí DNV od roku 1991 a na českém trhu uplatňuje v celém rozsahu celý rejstřík služeb DNV. Mezi klienty na českém trhu patří např. ŠKODA Plzeň, ČEZ, Deloitte & Touche, Radegast, Prazdroj, FORD/Autopal, SIEMENS, A.S.A., VÍTKOVICE, NOVÁ HUŤ, PVT a mnohé další společnosti.

Váš názor Další článek: Světový rekord ve výkonu SAP systémů

Témata článku: Bezpečnost, Celý klient, Motors, Česká tisková kancelář, Veritas, Hydra, Deloitte, Hydro, Národní trh, Opel, Ford, General Motors, Celý rok, Ferrari


Určitě si přečtěte

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

** Nastavte si automatiku na každodenní rutinní záležitosti ** Propojte online služby a chytrou domácnost ** Vybrali jsme šest nejlepších služeb pro automatizaci

Karel Kilián | 15

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 86


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize