Připojí, nabije, uloží – na trh přichází TP-LINK M5360

Připojí, nabije, uloží – na trh přichází TP-LINK M5360

Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel síťových produktů pro domácnosti a malé firmy, uvádí na český trh multifunkční zařízení TP-LINK M5360. To zastane funkci modemu pro mobilní sítě 3G, přístupového bodu Wi-Fi, přenosného napájecího zdroje a také přenosného úložiště dat.

Klepněte pro větší obrázek

Pohodlné řešení 4 v 1 na dovolenou, na chalupu i na akci s přáteli

Zařízení TP-LINK M5360 nabízí čtyři funkce v malém kompaktním provedení, jež zabírá minimum místa v kufru nebo batohu. Do modemu stačí pouze vložit SIM kartu s předplaceným datovým tarifem a aktivovat Wi-Fi, díky čemuž získáte bezdrátový přístupový bod až pro deset uživatelů najednou, kteří mezi sebou mohou sdílet 3G  připojení k internetu.

Elektrickou zásuvku hledat nemusíte

Vestavěná baterie o kapacitě 5200 mAh vystačí při běžné zátěži (jeden uživatel nepřetržitě připojený k internetu s používáním e-mailu, poslechem online hudby apod.) až na 26 hodin provozu, při vysoké zátěži (nepřetržité stahování souborů, streamování videa) se bude tento ukazatel pohybovat kolem 17 hodin.

Baterii lze dobíjet kabelem s micro USB konektorem z počítače nebo síťového adaptéru. Zařízení zároveň slouží i jako cestovní napájecí zdroj – kapacita baterie dostačuje pro dobíjení mobilních telefonů a tabletů za provozu, takže se už nikdy nestane, že by vám v nevhodnou chvíli došla energie.

Všechny potřebné informace na očích

Modem TP-LINK M5360 je vybaven OLED displejem, který poskytuje informace o provozu zařízení. Jednoduše tak zjistíte stav Wi-Fi sítě, údaje o přenesených datech, aktuální počet uživatelů, typ mobilního připojení, sílu signálu či stav baterie.

Záložní úložiště dat

Zabudovaný slot na paměťové karty typu micro SD (s kapacitou až 32 GB) umožňuje zařízení využít také jako přenosné úložiště dat. Stačí jej připojit USB kabelem k PC, kde se objeví jako externí paměťové zařízení, na něž můžete zálohovat například fotografie či jiné důležité soubory.

Zařízení M5360 je již k dispozici v prodejní síti partnerů společnosti TP-LINK, a to za doporučenou koncovou cenu 2499 Kč včetně DPH.

Klíčové vlastnosti:

  • Modem pro mobilní sítě 3G s podporou HSPA+ o rychlosti až 21,6 Mbit/s pro download a 5,76 Mbit/s pro upload.
  • Výkonný akumulátor s kapacitou 5200 mAh, jež dostačuje pro nabití mobilního telefonu i tabletu prostřednictvím micro USB konektoru.
  • Možnost připojení a sdílení internetového připojení až pro 10 uživatelů současně.
  • Vestavěná baterie zajistí až 17 hodin provozu sdíleného mobilního připojení.
  • Slot na micro SD kartu o kapacitě až 32 GB poslouží také jako záložní úložiště.
  • Přehledný OLED displej zobrazující stav zařízení
  • Kompaktní provedení
Další článek: Nová reklama na MacBook Air ukazuje personifikaci pomocí samolepek

Témata článku: Micro SIM, Micro SD, Přenosné zařízení, Micro USB, Napájecí zdroje a adaptéry, Nejlepší mobilní telefony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 59Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu