Přímý přenos koncertu Madonny na MSN.ATLAS.CZ

Přímý přenos koncertu Madonny na MSN.ATLAS.CZ sledovalo 41 000 diváků.
Přímý přenos koncertu Madonny na MSN.ATLAS.CZ
Včera ve 21 hodin středoevropského času odstartovalo tříhodinové on-line vysílání koncertu Madonny z Londýnské Brixton Academy. Koncert zprostředkovaly výhradně servery MSN společnosti Microsoft - v České republice to byl exkluzivně MSN.ATLAS.CZ. Celý tříhodinový koncertní blok, během kterého vystoupila nejen hvězdná Madonna, ale také skupina Texas, zpěvák Richard Ashcroft a Liam Howlett z Prodigy, sledovalo právě přes server LIVE.ATLAS.CZ 41 000 diváků. Tím se on-line koncert Madonny stal jedním z nejvíce sledovaných živých internetových přenosů v historii českého internetu. Podle informací Microsoftu sledovalo celosvětově Madonnin on-line koncert okolo 9 milionů fanoušků.

Pro obdivovatele Madonny, kteří neviděli koncert v přímém přenosu, nabízí MSN.ATLAS.CZ na serveru LIVE.ATLAS.CZ jeho záznam.

MSN.ATLAS.CZ nabízí na svém serveru http://live.atlas.cz úplnou škálu ”streamingových” služeb – audio- a videozáznamy vysílané přes Internet. Na projektu serveru http://live.atlas.cz se podílí internetový portál MSN.ATLAS.CZ a společnost Pozitiv s.r.o.

ATLAS.CZ, a.s. (http://msn.atlas.cz) je česká akciová společnost provozující přední portál v České republice. Cílem je poskytovat všem uživatelům Internetu rychlé, profesionální a spolehlivé portálové služby v plné šíři a tím jim umožnit snadnou orientaci v Internetu. Portál = vstupní brána (archit.), v internetové terminologii vstupní bod do Internetu, poskytující širokou škálu služeb, zahrnující kromě jiného vyhledávání, personalizaci, freemail, freewebhosting a obchodování.

Pozitiv, s.r.o. je česká společnost zabývající se výrobou, digitalizací, kompresí a hostováním audiovizuálních a filmových děl, provozující s portálem MSN.ATLAS.CZ vysílání rádií, přímé přenosy a videozáznamy významných kulturních a společenských akcí na Internetu na serveru http://live.atlas.cz .

Microsoft, s.r.o. (http://www.microsoft.com/cze). Posláním společnosti Microsoft v ČR je přinášet pozitivní změny do každodenního života našich lidí. Kdekoliv lidé pracují, učí se nebo si hrají, usilujeme o usnadnění jejich života prostřednictvím informačních technologií nejvyšší světové úrovně, které jsou lokalizovány nebo přizpůsobeny našemu trhu. Microsoft je připraven přispět ke zkvalitnění vzdělání, zvýšení produktivity práce, pozvednutí konkurenceschopnosti našich firem a umožnění integrace našeho státu do NATO a EU podporou rozvoje dovedností v oblasti informačních technologií a počítačové gramotnosti v naší zemi.

Váš názor Další článek: Jaké se očekávají obvody South Bridge v roce 2001?

Témata článku: Microsoft, Internet, Madonna, Prodigy, Přímý přenos, Živý přenos


Určitě si přečtěte

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 26

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 35

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor