Primergy TX120: Ekonomičtější než žárovka

Primergy TX120: Ekonomičtější než žárovka

Praha, 12. července 2007 – Rušivý hluk způsobovaný servery je minulostí: společnost Fujitsu Siemens Computers představuje první server na světě určený pro kancelářské prostory bez samostatné serverovny – tower server PRIMERGY TX120. Stejně jako větší modely řady PRIMERGY nabízí i TX120 plnou funkčnost, a zároveň vyhovuje speciálním požadavkům menších podniků a malých a domácích kanceláří (SOHO), k nimž patří nízká spotřeba elektrické energie, kompaktní provedení, tichý provoz a nízká úroveň vyzařovaného tepla.

Společnosti všech velikostí a téměř všech průmyslových odvětví, jako jsou lékařské ordinace, advokátní, architektonické a pojišťovací kanceláře, profesionálové na volné noze a drobné provozovny, nebo také samostatné pobočky velkých společností, potřebují v dnešním, digitálními technologiemi ovládaném světě spolehlivou a dostupnou IT infrastrukturu. Server PRIMERGY TX120 je navržen tak, aby vyhověl specifickým potřebám malých podniků: zajišťuje provoz aplikací, poskytuje vyrovnávací paměť pro data, slouží k ukládání záloh a poskytuje přístup k internetu/intranetu.

Díky následujícím třem faktorům je model TX120 od Fujitsu Siemens Computers ve své třídě jedinečný:

  • Nízká spotřeba energie. V nejvyšší konfiguraci má model TX120 v porovnání s běžnými tower servery o 40 % nižší spotřebu elektrické energie. Při plném zatížení je maximální příkon konfigurace s procesorem Dual-Core Intel Xeon UP pouhých 163 W. Při průměrné ceně elektrické energie může server TX120 dosáhnout úspory nákladů na elektrickou energii přibližně 150 eur za rok.
  • Menší rozměry. PRIMERGY TX120 má v porovnání s běžnými servery v provedení tower pouze třetinovou velikost. Kompaktní skříň měří pouhých 99 × 340 × 399 mm (š × v × h).
  • Nízká hlučnost. Model TX120 je nejtišším serverem ve své třídě. Produkovaný hluk je o 50 % nižší než u běžných tower serverů – faktor, který je pro kanceláře bez samostatné serverové místnosti zvláště důležitý. Hlučnost PRIMERGY TX120 je 28 decibelů (dB) v úsporném režimu a 31 dB za plného provozu. Zaměstnanci tak mohou pracovat nerušeně.

Stejně jako ostatní servery řady PRIMERGY je i model PRIMERGY TX120 dodáván s funkcemi pro vzdálenou správu PRIMERGY Server View Remote Management, které umožňují flexibilní, zabezpečené a ekonomické řízení provozu serveru odkudkoliv a kdykoliv. Přítomnost správce v místě provozu již není nutná, což je dalším přínosem pro pobočky a pracovní skupiny v rámci společnosti.

Váš názor | Asus A8Sr: první notebook s ATI Mobility Radeon HD 2400

Témata článku: Tichý provoz, Kancelářské potřeby, Tower, Nízká třída, Nízká spotřeba, Soho, Kancelářské potřeby praha, Plná funkčnost, Elektrická energie, Kompaktní rozměr, Plná kancelář, Vzdálené místo, Nízká úroveň

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší