PRIMERGY: Nejrychlejší pošťák na světě

Blade server PRIMERGY BX630 od Fujitsu Siemens Computers získal světový rekord ve výkonnostním testu MMB3.
PRIMERGY: Nejrychlejší pošťák na světě

Praha, 13. dubna 2006 – Společnost Fujitsu Siemens Computers 28. března oznámila, že její server PRIMERGY BX630, postavený na dvojici procesorů AMD Opteron™ s taktovací frekvencí 2,6 GHz, vytvořil nový světový rekord ve výkonnostním testu Microsoft Exchange MAPI Messaging Benchmark (MMB3). Testovaný server PRIMERGY BX630 pracoval pod operačním systémem Microsoft Windows® Server 2003 a aplikací Microsoft Exchange Server 2003. Společnost Fujitsu Siemens Computers dosáhla světového prvenství škálovatelnosti aplikace Microsoft Exchange Server 2003 výsledkem 12 008 uživatelů simulovaných prostřednictvím MMB3*. Překonala tak loňský výsledek dosažený čtyřprocesorovým serverem společnosti Hewlett-Packard.

Test MAPI Messaging Benchmark 3 (MMB3) je standardním testovacím nástrojem pro měření výkonu a škálovatelnosti počítačů, na nichž je nainstalován Exchange Server 2003. Testovací zátěž a metodika představuje standard používaný k porovnávání serverů využívajících rozhraní MAPI v aplikaci Exchange Server 2003. Zatížení, kterým MMB3 servery testuje, odpovídá e-mailovému provozu ve středně velkém podniku.

Společnost Fujitsu Siemens Computers dosáhla světového prvenství s jedním blade serverem PRIMERGY BX630 osazeným následujícími komponentami:

  • 2× procesor AMD Opteron 885 Dual-Core 2,6 GHz 1 MB L2
  • 2× 250GB disk pro operační systém a systémové protokolové soubory
  • 570× 36GB disk pro Exchange a protokolové soubory

Server PRIMERGY BX630 dosáhl těchto výsledků:

  • průběžné využití CPU 87,1 % během testu s výsledkem 12 008 MMB3
  • zaznamenaná doba odezvy 245 ms

Model PRIMERGY BX630 je součástí řady PRIMERGY Blade Ecosystem BX600 navržené pro širokou škálu využití – od webového serveru nebo terminálové serverové farmy s nižšími nároky na výkon až po vysoce výkonné databázové nebo aplikační serverové konfigurace.

* www.microsoft.com/exchange/evaluation/performance/default.mspx

 
O společnosti Fujitsu Siemens Computers:
Fujitsu Siemens Computers je vedoucím evropským dodavatelem IT produktů, se strategickým zaměřením na oblast mobilních a dynamických datových (Dynamic Data Center) produktů, služeb a řešení. Široké produktové portfolio společnosti sahá od kapesních počítačů přes notebooky, kancelářské počítače a pracovní stanice až po dodávky podnikové infrastruktury, serverů a systémů úschovy dat. Fujitsu Siemens Computers působí na všech důležitých trzích v oblasti Evropy, Středního východu a Afriky. Svůj úspěch zakládáme na síle, inovativnosti a globální působnosti mateřských společností Fujitsu Limited a Siemens AG. Naším posláním je naplnit požadavky a překonávat očekávání našich zákazníků – velkých společností, malých a středních podniků i domácích uživatelů. Společnost je členem iniciativy OSN Global Compact.

Další informace lze získat na internetové adrese www.fujitsu-siemens.cz.

Témata článku: Notebooky, Microsoft, Blade, Exchange, Farm, Fujitsu Siemens, Siemens, Velká zátěž

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje