Při letošním vyhlášení Oskarů opět triumfovali zákazníci Avid Technology

V Praze 5. března 2007 – všechny filmy nominované na 79. výroční cen Americké filmové akademie (Oskar) v šesti kategoriích byly vyrobeny s využitím produktů Avid Technology. Jednalo se o kategorie režie, střih, zvuk (sound editing), střih zvukových efektů (sound mixing), dokumentární film a animovaný film. Využity byly systémy Avid, Digidesign a Softimage.
Při letošním vyhlášení Oskarů opět triumfovali zákazníci Avid Technology

Tvůrci téměř dvou třetin nominovaných filmů pracovali s několika produkty Avid Technology. V kategorii zvuk se stalo již posedmé po sobě, že všechny nominované filmy vznikly za využití Digidesign Pro Tools.

“Při vyprávění příběhu United 93 jsme se pokusili najít a spojit nejvíce věrohodné a přesvědčivé momenty z našich deníků. Firma Avid nás vybavila nástroji, které nám přesně tohle umožnily,“ prohlásil Christopher Rouse, který se podílel na střihu filmu United 93 oceněného BAFTA (British Academy of Film and Television Art) za nejlepší střih a nominovaného ve stejné kategorii i na Oskara. „Začínali jsme pracovat se dvěma systémy Media Composer Meridian a než jsem skončili, postprodukce se rozrostla do osmi řešení Adrenaline propojených na platformě Avid Unity. Byla to právě technologie Avid, co umožnila našemu týmu spolupracovat způsobem, který se stal jádrem kreativního procesu.“

Paul Rabjohn, který dohlížel na hudební režii filmu Dreamgirls nominovaného na Zlatý Glóbus za nejlepší hudbu, oceněného BAFTA za zvláštní výkon ve filmové hudbě a Oskarem v kategorii nejlepší zvuk prohlásil, „Hudba běží během celého filmu od začátku do konce. Zatížili jsme systém Pro Tools stovkami filmových stop, využívali jsme jej až na hranici technických možností a nikdy jsme nezaznamenali zkreslení. Mohl jsem tam dát cokoliv a vždy to fungovalo dobře. Neumím si představit, že bych použil jiný systém. Pro Tools je právem odvětvovým standardem využívaným všemi velkými filmovými a nahrávacími studii.”

“Ať už velké produkční týmy pracují v různých lokalitách v různých částech světa nebo se jedná o nezávisle pracující tvůrce dokumentárních snímků, Avid všem dává

kreativní nástroje, aby mohli co nejlépe vyprávět svůj příběh. Je fascinující vidět, že naši zákazníci v oboru filmu, hudby a animace každý rok získávají ta nejprestižnější ocenění,” prohlásil prezident společnosti Avid Technology David Krall.

Udělení Oskarů uzavřelo jednu z nejúspěšnějších sezón pro zákazníky Avidu. Ti tvořili naprostou většinu nominovaných a oceněných také v rámci Zlatých Glóbů, BAFTA a ACE (Američan Cinema Editors) Eddie Awards. Využívali zejména produkty Media Composer Adrenaline, Avid Unity, Digidesign Pro Tools a SOFTIMAGE|XSI. Úplný seznam nominovaných filmů, televizních pořadů a animovaných filmů je k dispozici na www.avid.com/2007awardseason.

Stejně jako v předcházejícím roce hráli zákazníci Avidu klíčovou roli při zajištění přenosu ze slavnostního ceremoniálu. Kalifornské firmy Fontastico a DMS Production Services pracovaly s řešením Avid Deko 3000/Hybrid, Media Composer Adrenaline a Avid Unity.

Váš názor Další článek: Zrušení instalace WGA odešle hlášení Microsoftu

Témata článku: Cinema, Moment, United, Adrenalin, Oskar, Film, Tools, Klíčový snímek, Střih, Různé kategorie, Dek, Deka, Příběh, Meridian, Unity, Filmy, Unit

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší