Prezident společnosti ESRI pan Jack Dangermond navštíví Prahu

Počátkem listopadu navštíví Prahu další významný představitel softwarového průmyslu, zakladatel a prezident americké společnosti ESRI, pan Jack Dangermond.
Prezident společnosti ESRI pan Jack Dangermond navštíví Prahu

V Kongresovém centru Praha v rámci 13. konference uživatelů geografických informačních systémů (GIS) ESRI v České republice přednese hlavní přednášku o dalším vývoji oboru. Společnost ESRI (Enviromental Systems Research Institute), která je podle průzkumů trhu největším světovým výrobcem software pro GIS, založil Jack Dangermond v roce 1969 v Redlands ve státě Kalifornie (USA).

 

Pan Dangermond zásadním způsobem ovlivnil vznik a rozvoj oblasti geografických informačních systémů. Je uznávaným odborníkem nejen na komerční, ale i na akademické půdě. Je autorem stovek prací, přednášek a článků zaměřených na technologii GIS, které byly publikovány v časopisech a konferenčních sbornících z různorodých oblastí – fotogrammetrie, plánování s využitím informačních technologií, ekologie, kartografie a dalších.  Za svůj přínos v oboru GIS získal celou řadu nejrůznějších ocenění vydávaných mnoha organizacemi, z nichž jmenujme např. Mezinárodní společnost pro fotogrammetrii a dálkový průzkum Země, Asociaci geografů USA a další. Mimoto je členem odborných komisí a výborů organizací, mezi které patří např. NASA, Národní akademie věd a Národní centrum pro geografické informace a analýzy (NCGIA). Jack Dangermond je držitelem čestného doktorátu Maďarské univerzity, Městské univerzity v Londýně, Redlandské univerzity a Ferriské státní univerzity.

 

Jack Dangermond, který po dlouhých devíti letech navštíví Prahu, se kromě vystoupení na konferenci setká  s některými významnými osobnostmi z veřejné správy i soukromého sektoru ČR.

 

******

Geografický informační systém (GIS) je organizované spojení počítačového hardware, software, geografických dat a osob, vytvořené za účelem efektivního získávání, ukládání, aktualizace, manipulace, analýzy a zobrazení všech forem geograficky lokalizovaných informací.

 

 

******

Společnost ESRI je po 30 let předním výrobcem GIS software, který používá přes 300 000 uživatelů po celém světě. Společnost sídlí v Kalifornii, mimo regionálních poboček na území USA má mezinárodní distributory ve více než devadesáti zemích světa. Spolupracuje s více než 1 600 obchodními partnery. Cílem společnosti je vyvíjet komplexní nástroje, které umožní uživatelům efektivně spravovat, používat a prezentovat geografické informace a s jejich pomocí měnit okolní svět k lepšímu. ESRI nabízí i konzultační a implementační služby, technickou podporu, školení a další služby. Více informací na www.esri.com.

 

 

******

ARCDATA PRAHA, s.r.o. je firma plně specializovaná na technologie a služby v oblasti geografických informačních systémů. Je autorizovaným distributorem firem ESRI, Inc., největšího světového výrobce GIS, dále systémů firmy Leica Geosystems a kompresních programů firmy Lizardtech, Inc. v České republice. Poskytuje kompletní nabídku software, hardware a služeb včetně geografických databází a dat dálkového průzkumu Země. Bližší informace: tel.: 224 190  511,
e‑mail:
office@arcdata.cz nebo internet: www.arcdata.cz.

 

Společnost ARCDATA PRAHA každoročně pořádá pro své uživatele dvoudenní konferenci. Letošní 13. uživatelská konference uživatelů GIS ESRI a Leica Geosystems se bude konat 4. – 5. 11. 2004 v Kongresovém centru Praha. Součástí konference jsou mimo přednášek a workshopů připravených odborníky firem ESRI, Leica Geosystems a ARCDATA PRAHA i zajímavé uživatelské přednášky, výstava posterů (poster session) a výstava prodejců hardware a software. Konference se každoročně zúčastní cca 400 uživatelů a příznivců GIS. Více informací včetně přihlášek na konferenci, abstraktů přednášek a předběžného programu konference najdete na adrese:

http://www.arcdata.cz/akce/13-konference.

Váš názor Další článek: Norton Antivirus propustí díky chybě nebezpečný kód

Témata článku: Software, Jack, Leica, Poster


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 138Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF