Přeprodejců VoIP služeb VOLNÝ přibývá

18. dubna 2007. Společnost VOLNÝ, přední český telekomunikační operátor, dokazuje úspěch VoIP telefonie na českém trhu. Za rok a půl existence služby IP telefonie na bázi vlastní velkobchodní nabídky získal VOLNÝ stovku partnerů. Spolu s počtem partnerů narostl i celkový provoz VoIP volání. Z 1% před rokem a půl je nyní 17% celkového provozu hlasových služeb.
Přeprodejců VoIP služeb VOLNÝ přibývá

Wholesale VoIP je služba umožňující poskytovatelům internetových datových služeb nabízet svým zákazníkům kromě datových služeb i telefonní službu. Za rok a půl od spuštění získal VOLNÝ stovku partnerů pro prodej služby. Jedná se o široké spektrum společností s menší či větší sítí. Převážně jde o lokální poskytovatele bezdrátového internetu ze všech regionů České republiky, kabelové televize poskytující i internet nebo VoIP operátoři z ČR nebo
i zahraničí s 500 až 30.000 účastníky.

„Nárůst počtu partnerů v oblasti předprodeje VoIP, ale i nárůst prodejů služby VOLNÝ TelefoNet, kterou VOLNÝ prodává přímo, dokazuje, že VoIP telefonie je stále významnější alternativou klasické pevné linky a využívá jí stále více lidí. Hlavním benefitem VoIP je možnost volání zdarma. V rámci sítě VOLNÝ je nyní možné volat až na 100.000 telefonních čísel, z nichž zhruba 50.000 čísel je v současné době aktivních. Rovněž volání v rámci naší sítě je bezplatné,“ uvádí Clemens Wohlmuth, generální ředitel VOLNÝ.

VOLNÝ umožňuje svým partnerům nejdříve službu otestovat s vlastní technologií. Měsíčně probíhají akceptační testy až s pěti novými zákazníky. Svým zákazníkům VOLNÝ přiděluje geografická čísla i bloky z celé ČR, nebo nově i čísla IP telefonie 910, která budou brzo dostupná jak z pevných, tak z mobilních sítí.  VOLNÝ do budoucna plánuje další vylepšení a rozšíření funkcí svých VoIP služeb, včetně možnosti využití ENUM.

Váš názor Další článek: Vyzkoušejte desktop KDE 4 bez nutnosti instalace

Témata článku: Internet, Benefit, Bezplatná možnost, Klasický operátor

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší