Premiéra třetího projektu webového seriálu SolidWorks „Let’s Go Design“

Premiéra třetího projektu webového seriálu SolidWorks „Let’s Go Design“

Společnost Dassault Systèmes SolidWorks Corp. nedávno spustila nejnovější projekt interaktivního webového seriálu Let’s Go Design. V průběhu několika měsíců tým „Let’s Go Design“ od základu navrhne prototyp dětského vozítka „Hot Rod Baby Buggy“. Projekt „Let’s Go Design“ byl založen s cílem podpořit inovativní navrhování při souběžném rozvíjení komunitní spolupráce mezi různými skupinami diváků, včetně návrhářů a zákazníků.

Klepněte pro větší obrázek

Projektový tým návrhářů vytvoří vylepšený dětský kočárek ve skutečném stylu „MacGyver“ – budou v něm vyváženy požadavky na bezpečnost dítěte i různé úrovně technických vylepšení, určených pro potěšení jak matek, tak otců. Celý proces, od počáteční myšlenky až po fyzické sestavení, bude zdokumentován pro diváky, jejichž připomínky a nápady jsou povzbuzením v každé fázi celého procesu. Předchozí projekty vyvíjené v rámci seriálu „Let’s Go Design“ se věnovaly dokonalému CAD křeslu a univerzální sportovní cvičné kleci.

„Žijeme v době velké poptávky po inovacích výrobků a softwarového navrhování,“ říká Jeremy Luchini, manažer pro certifikace společnosti SolidWorks a vedoucí týmu Let’s Go Design. „V našem seriálu se náš tým pokouší vytvořit prostor pro inovace, kreativitu a spolupráci během navrhování, který by do děje zapojil také diváky všech zaměření a jakéhokoli věku. Pokoušíme se inspirovat příští generaci i současné zkušené návrháře, aby posunuli dnešní hranice navrhování zase o kousek dál.“

Jak je vidět na sledovanosti webových stránek i kanálů v sociálních médiích, seriál si již našel značný počet příznivců v rámci komunity návrhářů.

„Projekt Let’s Go Design je z pohledu návrhářské komunity velmi rozmanitý a podmanivý,“ říká Rob Wolkers, nezávislý průmyslový návrhář. „Nicméně premisou Projektu 3 je stát se branou, kterou se do kompletního procesu navrhování výrobku nepostradatelného pro všechny rodiče zapojí široká veřejnost – a bude netrpělivě očekávat finální prototyp dětského kočárku, Hot Rod Baby Buggy’. Jsou to právě projekty, jako je tento, které lidem přibližují svět navrhování, upoutají pozornost spotřebitelů a pomáhají při vytváření nápadů se zpětnou vazbou přímo od zamýšleného uživatele.“

První tři epizody Projektu 3 již můžete shlédnout on-line na adrese http://letsgodesign.tv/. Diváci se do projektu mohou zapojit formou komentářů na webové stránce, s pomocí Twitteru nebo Facebooku. Kromě toho mohou po skončení každé epizody hlasovat o jedné z klíčových komponent kočárku. Vítězná konstrukční varianta bude poté vyhlášena a zahrnuta do celkového návrhu – a v následující epizodě jí bude věnována maximální pozornost.
 

Témata článku: Baby, Buggy, Go, Hot Rod, Webová varianta, Projekt

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?