PŘEKONÁNÍ MEZERY MEZI SYSTÉMY PRO DOMÁCÍ KINO A DOMÁCÍMI BEZDRÁTOVÝMI SÍTĚMI

Bezdrátový „streaming“ přehrávač médií od společnosti D-Link s přehrávačem DVD a s víceformátovou čtečkou flash karet podporuje technologii Windows Connect Now, která usnadňuje instalaci síťových zařízení a spotřebitelských doplňků v digitálních domácnostech.
PŘEKONÁNÍ MEZERY MEZI SYSTÉMY PRO DOMÁCÍ KINO A DOMÁCÍMI BEZDRÁTOVÝMI SÍTĚMI

LONDÝN – 16.září 2005 – Společnost D-Link dnes představila přehrávač médií nové generace, který zákazníkům umožňuje připojit jejich systémy domácího kina k domácí bezdrátové síti.

 

Přehrávač D-Link MediaLounge Wireless Media Player s přehrávačem DVD a s víceformátovou čtečkou karet Flash (DSM-320RD) je kromě přehrávání DVD, DVD±R/RW, Video CD, Kodak Picture CD, Music CD, zvukových souborů MP3 a WMA uložených na CD-R/RW možné využít také pro prohlížení obrázků, poslech hudby a přehrávání filmů uložených ve vašem PC. Čtečka karet Flash umožňuje uživatelům vyjmout karty Compact Flash, SD a další paměťové karty z jejich fotoaparátů a podělit se o fotografie nebo video s rodinou a přáteli přímo na televizoru bez nutnosti jejich kopírování do PC. D-Link MediaLounge Wireless Media Player s přehrávačem DVD a s víceformátovou čtečkou Flash karet (DSM-320RD) je součástí centra domácí zábavy a připojuje se k televizoru a/nebo k audiosystému za použití standardních kabelů A/V, SCART nebo S-video. Pro uživatele s domácími zábavními systémy vyšších kategorií D-Link DSM-320RD nabízí podporu složeného videa, optické a koaxiální konektory pro digitální audio. Za pomoci dodávaného dálkového ovládání a intuitivního obrazovkového rozhraní je snadné připojit se k domácí síti prostřednictvím bezdrátového rozhraní 802.11g nebo standardními kabely Ethernet.

 

„Vývoj našich řešení pro spotřebitele je zaměřen na změnu každodenního života našich zákazníků prostřednictvím technologie,“ říká Kevin Wen, prezident společnosti D-Link Europe. „Nový bezdrátový přehrávač médií tuto vizi naplňuje, neboť našim zákazníkům nabízí praktické řešení pro propojení jejich bezdrátové domácí sítě s jejich domácím zábavním centrem a tudíž jim poskytuje zcela nový zážitek při poslechu jejich digitální hudby, sledování videa a při práci s jejich datovými soubory.” dodal Wen.

 

Bezdrátový přehrávač médií D-Link s přehrávačem DVD a s víceformátovou čtečkou karet Flash obsahuje software D-Link MediaLounge Media Server pro Windows 98 SE, Windows Millennium Edition (Windows Me), Windows 2000, Windows XP a nové Windows XP Media Center Edition 2005. MediaLounge software intuitivně zpracovává digitální obsah z počítačů a zařízení v síti, organizuje jej podle typu souborů (audio/video/fotografie) a zařazuje jednotlivé zvukové soubory do kategorií podle žánru, umělce, nebo názvu, takže je možné tyto soubory pomocí přehrávače médií ihned vyhledat.

Uživatelé mohou bezdrátově vyhledat a přehrát (ve formě datového toku) různé druhy digitálního obsahu z Internetu nebo z pevného disku. K tomu slouží dodávané dálkové ovládání a intuitivní rozhraní. D-Link Player podporuje prakticky všechny standardy digitálního obsahu včetně populárních zvukových formátů WMA, MP3, WAV, a AIF, obrazových formátů JPG, BMP, PNG, TIFF, JPG2000 a GIF, video formátů MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, Quicktime, AVI a XviD Video a formátů seznamů skladeb M3U a PLS.

 

Inženýři společností D-Link a Microsoft úzce spolupracovali na vytvoření nového protokolu Windows Connect Now společnosti Microsoft, který představuje průlomovou kombinaci software a hardware, jež umožňuje spotřebitelům rychle a snadno nastavit domácí nebo firemní bezdrátovou síť mezi PC, televizory a dalšími mediálními zařízeními. Díky přítomnosti USB konektoru může D-Link MediaLounge Wireless Media Player využívat průvodce pro připojení k bezdrátové síti v operačním systému Windows XP, jež umožňuje snadný přenos nastavení zabezpečeného přístupu k síti z PC do dalších domácích zařízení.

Témata článku: Windows, Media Player, Windows Media Center, Flash Player, Optický audio kabel, CS Link, SCART, DVD Player, Windows Media Player, Audio kabely, Optický digitální audio kabel, D-Link, Domácí síť, Nové televizory 2016

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje