PŘEKONÁNÍ MEZERY MEZI SYSTÉMY PRO DOMÁCÍ KINO A DOMÁCÍMI BEZDRÁTOVÝMI SÍTĚMI

Bezdrátový „streaming“ přehrávač médií od společnosti D-Link s přehrávačem DVD a s víceformátovou čtečkou flash karet podporuje technologii Windows Connect Now, která usnadňuje instalaci síťových zařízení a spotřebitelských doplňků v digitálních domácnostech.
PŘEKONÁNÍ MEZERY MEZI SYSTÉMY PRO DOMÁCÍ KINO A DOMÁCÍMI BEZDRÁTOVÝMI SÍTĚMI

LONDÝN – 16.září 2005 – Společnost D-Link dnes představila přehrávač médií nové generace, který zákazníkům umožňuje připojit jejich systémy domácího kina k domácí bezdrátové síti.

 

Přehrávač D-Link MediaLounge Wireless Media Player s přehrávačem DVD a s víceformátovou čtečkou karet Flash (DSM-320RD) je kromě přehrávání DVD, DVD±R/RW, Video CD, Kodak Picture CD, Music CD, zvukových souborů MP3 a WMA uložených na CD-R/RW možné využít také pro prohlížení obrázků, poslech hudby a přehrávání filmů uložených ve vašem PC. Čtečka karet Flash umožňuje uživatelům vyjmout karty Compact Flash, SD a další paměťové karty z jejich fotoaparátů a podělit se o fotografie nebo video s rodinou a přáteli přímo na televizoru bez nutnosti jejich kopírování do PC. D-Link MediaLounge Wireless Media Player s přehrávačem DVD a s víceformátovou čtečkou Flash karet (DSM-320RD) je součástí centra domácí zábavy a připojuje se k televizoru a/nebo k audiosystému za použití standardních kabelů A/V, SCART nebo S-video. Pro uživatele s domácími zábavními systémy vyšších kategorií D-Link DSM-320RD nabízí podporu složeného videa, optické a koaxiální konektory pro digitální audio. Za pomoci dodávaného dálkového ovládání a intuitivního obrazovkového rozhraní je snadné připojit se k domácí síti prostřednictvím bezdrátového rozhraní 802.11g nebo standardními kabely Ethernet.

 

„Vývoj našich řešení pro spotřebitele je zaměřen na změnu každodenního života našich zákazníků prostřednictvím technologie,“ říká Kevin Wen, prezident společnosti D-Link Europe. „Nový bezdrátový přehrávač médií tuto vizi naplňuje, neboť našim zákazníkům nabízí praktické řešení pro propojení jejich bezdrátové domácí sítě s jejich domácím zábavním centrem a tudíž jim poskytuje zcela nový zážitek při poslechu jejich digitální hudby, sledování videa a při práci s jejich datovými soubory.” dodal Wen.

 

Bezdrátový přehrávač médií D-Link s přehrávačem DVD a s víceformátovou čtečkou karet Flash obsahuje software D-Link MediaLounge Media Server pro Windows 98 SE, Windows Millennium Edition (Windows Me), Windows 2000, Windows XP a nové Windows XP Media Center Edition 2005. MediaLounge software intuitivně zpracovává digitální obsah z počítačů a zařízení v síti, organizuje jej podle typu souborů (audio/video/fotografie) a zařazuje jednotlivé zvukové soubory do kategorií podle žánru, umělce, nebo názvu, takže je možné tyto soubory pomocí přehrávače médií ihned vyhledat.

Uživatelé mohou bezdrátově vyhledat a přehrát (ve formě datového toku) různé druhy digitálního obsahu z Internetu nebo z pevného disku. K tomu slouží dodávané dálkové ovládání a intuitivní rozhraní. D-Link Player podporuje prakticky všechny standardy digitálního obsahu včetně populárních zvukových formátů WMA, MP3, WAV, a AIF, obrazových formátů JPG, BMP, PNG, TIFF, JPG2000 a GIF, video formátů MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, Quicktime, AVI a XviD Video a formátů seznamů skladeb M3U a PLS.

 

Inženýři společností D-Link a Microsoft úzce spolupracovali na vytvoření nového protokolu Windows Connect Now společnosti Microsoft, který představuje průlomovou kombinaci software a hardware, jež umožňuje spotřebitelům rychle a snadno nastavit domácí nebo firemní bezdrátovou síť mezi PC, televizory a dalšími mediálními zařízeními. Díky přítomnosti USB konektoru může D-Link MediaLounge Wireless Media Player využívat průvodce pro připojení k bezdrátové síti v operačním systému Windows XP, jež umožňuje snadný přenos nastavení zabezpečeného přístupu k síti z PC do dalších domácích zařízení.

Váš názor Další článek: Pozvánka: zajímavá online přednáška na téma bezpečnost a škodlivý software

Témata článku: Windows, D-Link, Windows Media Center, Nové televizory 2016, Optický audio kabel, Audio kabely, Optický digitální audio kabel, Domácí síť, Flash Player, DVD Player, Windows Media Player, CS Link, Xvid, Media Player, SCART

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší