Přehled doprovodných aktivit na veletrhu ComNet Prague 2001

Příští rok budeme mít opět, již podeváté, možnost získat řadu aktuálních informací o nejprogresivnějších technologiích z oblasti telekomunikací Internetu/intranetu, elektronického businessu, mobilního businessu a konvergence telekomunikací, médií a počítačových sítí.
Přehled doprovodných aktivit na veletrhu ComNet Prague 2001
Příští rok budeme mít opět, již podeváté, možnost získat řadu aktuálních informací o nejprogresivnějších technologiích z oblasti telekomunikací Internetu/intranetu, elektronického businessu, mobilního businessu a konvergence telekomunikací, médií a počítačových sítí. Nový ročník mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních technologií ComNet Prague, který proběhne ve dnech 22.-24. května 2001, je možná očekáván s větším napětím než kdy jindy. Je tomu tak díky nadcházejícím událostem na telekomunikačním trhu a je velmi pravděpodobné, že si tuto klíčovou příležitost nenechá ujít většina dodavatelů, poskytovatelů služeb a zákazníků komunikačního průmyslu. Vedle samotného veletrhu nabízí proto ComNet Prague 2001 široce pojatý doprovodný program.

Řešení

Jako součást doprovodného programu je plánována speciální expozice ComNet Solutions Park, která je jednou z nejúspěšnějších akcí ComNetu. Hlavním cílem této expozice, kde firmy z oblasti informačních a telekomunikačních technologií představují uživatelům nejnovější řešení v praxi, je interaktivní přístup vystavovatelů k návštěvníkům. Každý návštěvník, který využije možnosti nahlédnout do arény ComNet Solutions Parku, bude mít s pomocí profesionálních pracovníků možnost vyzkoušet si jednotlivá řešení a poznat jejich efektivnost, výhody a přínosy. K dispozici je možnost doplnění informací přednáškami vystavujících firem.

Díky explozi mobilní telefonie a pokroku v bezdrátových technologiích se obrovským způsobem zvýšily příležitosti pro dodavatele mobilních a bezdrátových řešení. Řada podniků začíná využívat v rámci svých informačních systémů bezdrátových aplikací, které jsou dosažitelné z běžného mobilního telefonu (např. s podporou WAP), z PDM a dalších zařízení. Již dnes mají tato zařízení přístup k aplikacím jako např. elektronická pošta, řízení vztahů se zákazníky, podpora obchodníků v terénu a mobilní kancelářské aplikace. V blízké budoucnosti mají být k dispozici mobilní aplikace pro zdravotnictví a dopravní průmysl. ComNet Prague 2001 proto hodlá věnovat bezdrátovým řešením na veletrhu odpovídající prostor.

E-business

Zóna elektronického podnikání E-business zóna - umožní představit nejnovější aplikace a služby spojené s elektronickým businessem. Účastníci této zóny budou moci potenciálním zákazníkům prezentovat své pojetí elektronického podnikání a podrobně vysvětlit všechny novátorské přínosy, které ovlivní současnou tvorbu nových business modelů.

V posledních letech se mimořádně rozvíjí elektronické obchodování zejména proto, že sebou přináší jednoduchost a pohodlí. Aby zároveň získalo důvěru co nejširší veřejnosti, musí být také bezpečné. Security zóna na veletrhu ComNet Prague 2001 poskytne platformu pro prezentaci a diskusi týkající se bezpečnostních aspektů e-commerce.

Internetové talenty

Pavilón Start-up firem na ComNetu nabízí mladým, talentovaným firmám, který by jinak neměly šanci se na podobné události etablovat, kontakt s návštěvníky veletrhu. Start-up společnosti představují v technologicky vyspělém světě zázemí, ze kterého vyrůstají budoucí úspěšné firmy schopné odrážet útoky globální konkurence. Především v oblasti Internetu je v tomto regionu mnoho schopných, ale zatím neznámých podnikatelů, kteří hledají vhodnou příležitost.

Spojit poptávku s nabídkou na pracovním trhu v oblasti komunikací má v plánu Centrum kariéry. Expandující oblast e-businessu bude v nejbližší době potřebovat mnoho kvalifikovaných odborníků . Prostřednictvím této doprovodné aktivity se nabízí možnost začít získávat potenciální kontakty přímo na ComNetu.

Dvě konference

Oficiální doprovodná konference veletrhu ComNet Prague, Elektronický Business, která je již čtvrtým rokem organizována redakcí odborného týdeníku Computerworld, proběhne opět za účasti významných osobností ze světa českých informačních a komunikačních technologií. Konference příští rok ponese název „Budoucnost v síťové ekonomice“ a bude se konat ve dnech 21. a 22. května 2001 v hotelu Diplomat. Přední domácí i zahraniční odborníci ze segmentů IT, komunikací, obchodu, marketingu, financí a legislativy budou diskutovat především o příležitostech, které představují současné bezdrátové technologie.

Konference bude rozdělena do 5 hlavních bloků, jejichž programovou náplní se stanou témata technologie pro e-business, e-business strategie, důvěryhodné obchodování a informační manažer nové ekonomiky. Programové bloky se budou snažit postihnout nejdůležitější trendy prvního roku nového tisíciletí; mezi ty nejžhavější budou patřit elektronická tržiště, telekomunikační technologie (UMTS, GPRS), vývoj v oblasti elektronického podpisu a nové business modely.

Telekomunikační konference „Vize 21 - svět bez hranic“, kterou bude na ComNetu organizovat profesionální měsíčník Convergence ve dnech 22. a 23. května 2001 v Planetáriu holešovického Výstaviště, představí další směry a strategie v oblasti telekomunikací. Zákazníci, operátoři a jejich partneři budou mít jedinečnou možnost získat důležité informace o posledním vývoji na trhu. Organizátoři se budou snažit prezentovat způsoby podnikání v liberalizovaném telekomunikačním prostředí a vysvětlit podstatu a přínosy těchto telekomunikačních služeb představovaných např. technologiemi GPRS, FWA, UMTS apod.

V programovém bloku prvního dne přinese konference informace o aktuálním stavu vytváření nového regulačního rámce EU v oblasti telekomunikací, o zkušenostech s liberalizací telekomunikací v jiných evropských zemích, především však o vývoji telekomunikačního trhu v České republice v prvních měsících liberalizace. První den rovněž nabídne pohled na související problematiku, jako je např. privatizace, licence apod. Druhý jednací den konference bude věnován prezentaci služeb nabízených operátory na rozvíjejícím se trhu v ČR a souvisejícím technologiím (především přístupovým sítím) a trendům.

Postihnout klíčové změny

Oblast telekomunikací prochází velmi intenzivními, rychlými proměnami. Dříve výsadní postavení hlasových služeb nyní ohrožují datové komunikace, přičemž budoucnost leží v integraci obou typů služeb. Privatizace, liberalizace a cenová politika jsou klíčovými otázkami dalšího rozvoje české ekonomiky.

E-commerce představuje další směr, kterým se technologie budou ubírat: v souvislosti s aplikací elektronického businessu u nás dojde ke změně podnikatelského prostředí a k zefektivnění business modelů. M-commerce (neboli mobile commerce) bude významnou součástí e-commerce, už jenom proto, že majitelů mobilních telefonů je v ČR mnohem více než lidí s přístupem k osobnímu počítači připojenému na Internet

Veletrh ComNet Prague 2001 se bude snažit návštěvníkům a vystavovatelům poskytnout dostatečný prostor pro prezentaci nových trendů, nápadů, strategií, řešení a produktů. Významnou roli bude v ročníku 2001 hrát právě doprovodný program, jeho společným jmenovatelem bude odhodlání postihnout klíčové změny tohoto průmyslu a jejich vliv na celou českou ekonomiku.

Váš názor Další článek: Světový rekord ve výkonu SAP systémů

Témata článku: Ekonomika, Bezdrátové řešení, E-Commerce, Diplomat, Komunikační aplikace, První start-up, Park, Příští den, Potenciální aplikace, Business, T-mobile mobilní telefony akce, Nová oblast, Prague, Zóna, První model, Start-up, Start Up, Nejnovější trend, Nejnovější model


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu