Přední výrobci oznamují jednotná kritéria testování mobilních aplikací Java

Nová iniciativa umožní vývojářům obsahu a operátorům sítí urychlit dostupnost mobilních aplikací podporovaných Javou
Přední výrobci oznamují jednotná kritéria testování mobilních aplikací Java

SAN FRANCISCO, Kalifornie – JavaOne – 10. června 2003; PRAHA – 17. června 2003

Společnosti  Motorola, Nokia, Siemens, Sony Ericsson a Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: SUNW) oznámily plány sjednotit své testovací a certifikační programy do jediné iniciativy, aby pomohly urychlit přístup k mobilním aplikacím a službám  pro zařízení podporující technologii Java. Tato iniciativa stanoví společná kritéria testování obsahu, ze kterých chtějí uvedené společnosti vytvořit známku odpovídající kvality v oblasti mobilních technologií. Pro podporu iniciativy bude Sun aplikacím splňujícím podmínky certifikačního testu vydávat licencované logo Javy. 

 

Jakmile bude nový způsob testování k dispozici, budou z něj těžit všichni členové  řetězce průmyslu mobilních technologií. Vývojáři obsahu pak budou moci rychleji a výhodněji zpeněžit své mobilní aplikace Javy, protože nutnost splnit kritéria jediného testu sníží potřebu opakovaného testování celosvětovými distribučními kanály, které dnes užívají svá vlastní testovací kritéria.

 

„Prostřednictvím více než 94 miliónů již dodaných zařízení operujících pomocí technologie Java a spolu s více než 53 mobilními operátory po celém světě astronomicky roste poptávka po novém obsahu a mobilních službách,“ řekl Juan Dewar, ředitel Consumer, Mobility and Strategic Solutions Group, Sun Microsystems. „Sjednocením  testovacích kritérií přední výrobci dále stimulují poptávku a podporují vývojáře  redukcí podmínek a vytvořením mnohem širšího cílového trhu.“

 

Scott Orr, CEO, chief creation officer,  Sorrent, říká: „Jako přední  vývojáři  obsahu plně podporujeme iniciativu pro sjednocení testování aplikací Javy. Namísto toho abychom plnili různé požadavky se budeme moci brzy zaměřit na jedinou certifikaci. To nám umožní dostat naše hry na trh mnohem rychleji a natolik nás osvobozuje, že se můžeme zaměřit na svou silnou stránku – vývoj inovovaných a  nepřekonatelných her na platfomě Java.“

 

Všichni čtyři zmínění výrobci mobilních telefonů -- Motorola, Nokia, Siemens a Sony Ericsson – se shodli na výhodách těchto společných testovacích kritériía uvedli následující: „Při sladění průmyslové výroby se společnými testovacími kritérii budeme schopni podržet vysokou kvalitu a funkčnost produktu při významném snížení výdajů a podpoře urychlení užívání stahovatelného obsahu pro mobilní zařízení. Toto odvětví bude jako celek mnohem produktivnější a bude profitovat z ustálené kvality garantované značkou Java.“

 

Operátoři sítí a nezávislí distributoři budou mít na výběr z řady obsahů a množství zdrojů bez toho, aby museli produkty znovu testovat, což jim umožní efektivněji dodávat nové obsahy a služby a tím i pomůže zvýšit průměrný příjem z uživatele (ARPU). Spotřebitelé mohou profitovat z rychlejší a finančně výhodnější dodávky inovativních služeb.

 

Brian J. Keller, výkoný ředitel , Solutions Engineering and Application Development Environments, Cingular Wireless, říká: „Tato iniciativa nám při zavádění mobilních aplikací a obsahů pro zařízení s Javou ušetří čas i peníze. Opět se projevuje duch spolupráce doprovázející technologii Java a pomáhá nám efektivněji uspokojit poptávku po skvělých a ekonomicky přínosných službách.“

 

„Je pravý čas pro toto průmyslem vedené sjednocení,“ říká Bradley de Souza, viceprezident, O2. „Jsme potěšeni tím že Motorola, Nokia, Siemens, Sony Ericsson a Sun pracují společně na růstu tohoto odvětví. Tento krok nám pomůže při nadcházejícím zavedení technologií Java podporovaném obsahu v rámci služby Revolution společnosti O2, určeného k distribuci mobilních aplikací spotřebitelům.“

 

Toto prohlášení je založeno na nezávazně chápaném memorandu a bude předmětem dalších jednání v rámci uzavření definitivní dohody.

 

Pro více informací o konferenci navštivte http://www.java.sun.com/javaone.

 

O společnosti Motorola

Motorola, Inc. (NYSE: MOT) je v mezinárodním měřítku lídr v zajišťování integrované komunikace a zabudovaných elektronických řešení. Prodej v roce 2002 činil 26.7 miliard dolarů. Motorola je nadnárodní společnost oddaná etickým obchodním praktikám a průkopnictví důležitých technologií, které vylepšuje věci i lidský život. Tato tradice je dnes stejně důležitá jako byla před 75 lety, kdy byla společnost založena. Pro více informací navštivte www.motorola.com.

 

O společnosti Nokia

Nokia je světovým lídrem v oblasti mobilní komunikace. Za podpory svých zkušeností, inovací, uživatelsky přátelského přístupu a bezpečných řešení se společnost stala hlavním dodavatelem mobilních telefonů a mobilních, pevných rozhlasových a IP sítí. Přidáním mobility k ïnternetu tvoří Nokia nové možnosti pro firmy a dále obohacuje všední život lidí. Nokia je ve vlastnictví širokého okruhu vlastníků a je registrována na šesti hlavních světových burzách. Pro více informacínavštivte www.nokia.com.

 

 

O společnosti Siemens

The Siemens Information and Communication Mobile Group (Siemens mobile) nabízí úplnou škálu mobilních řešení včetně mobilních zařízení, infrastruktury a aplikací. Zařízení zahrnují mobilní telefony, bezdrátové moduly, mobilní diáře a bezdrátové telefony a produkty pro domácí bezdrátové sítě. Portfolio infrastruktury zahrnuje technologie mobilních sítí GSM, GPRS a 3G od základen a ústředen až po inteligentní sítě, jako např. předplacené služby. Mobilní aplikace zahrnují komplexní řešení pro Messaging, služby lokálních sítí nebo placení mobilem. Pro fiskální rok 2002 (30. září) zaznamenal Siemens prodej v objemu 11 miliard EUR a zaměstnal zhruba 28,600 lidí po celém světě. Pro více informací navštivte www.siemens-mobile.com.

 

O společnosti Sony Ericsson Mobile Communications AB

Sony Ericsson Mobile Communications AB nabízí produkty mobilní komunikace pro lidi, kteří ocení možnosti výkonné technologie. Založen v roce 2001 společnostmi Telefonaktiebolaget LM Ericsson a Sony Corporation, staví společný podnik na úspěchu svých dvou novátorských mateřských společností. Sony Ericsson tvoří hodnoty pro své mobilní zákazníky tím, že přináší nové způsoby užití multimédiální mobilní komunikace. Vedení společnosti sídlí v Londýně, společnost má 4000 zaměstnanců pracujících po celém světě na výzkumu, vývoji, designu, prodeji, marketingu, distribuci a podpoře. Pro více informací navštivte: www.SonyEricsson.com.

 

O společnosti O2

Společnost O2 byla založena v roce 2001 jako nástupce BT Wireless, společnosti, která se oddělila od British Telecom, coby jeho bývalá mobilní součást. O2 (UK) Limited je podpůrná společnosti mmO2 plc, která též dodává služby pod hlavičkou O2 v Irsku a  Německu.. O2 má zhruba 16 miliónů zákazníků a je britskou jedničkou na trhu s mobilními datovými technologiemi. Pro zájemce z řad vývojářů, kteří chtějí distribuovat své aplikace Javy s pomocí O2, navštivte www.sourceo2.com/revolution.

 

 

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi – ”The Network Is The Computer™” („Síť je počítačem“), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli konného hardware, software a služeb pro provoz Internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na adrese http://sun.com.

 

 

 

 

Sun, Sun Microsystems, logo Sun, Java, Java logo, JavaOne Developer Conference a “The Network Is The Computer” jsou ochrannými známkami či registrovanými ochrannými známkami firmy Sun Microsystems ve Spojených státech a dalších zemích.

 

UNIX je registrovaná obchodní známka ve Spojených státech, jejíž licence je exklusivně propůjčována prostřednictvím X/Open Company, Ltd.

 

PR kontakt:

Radomír Macek

Marketing Manager GSO

Sun Microsystems Czech, s.r.o.

Tel: +420 233 009 311

e-mail: radomir.macek@sun.com

http://www.sun.cz

 

 

Váš názor Další článek: Podnikoví uživatelé již mají své zastoupení

Témata článku: Přátelský duch, Auto, Ericsson, Revolution, Keller, O2 mobilní telefony, Memorandum, The Sun, Mobilní telefony sony ericsson, Sony Ericsson


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky