Přední IT firmy představily strategii pro novou generaci klíčových podnikových systémů

Společná investice v objemu 10 miliard USD má za cíl vytvořit z platformy Itanium® hlavní řešení na trhu klíčových podnikových systémů; objem tohoto segmentu je více než 28 miliard ročně.
Přední IT firmy představily strategii pro novou generaci klíčových podnikových systémů

San Francisco, 26. ledna 2006 – Vrcholoví manažeři IT firem využívajících platformu Itanium® se sešli v americkém San Francisku, aby položili základ společné strategie nabídky řešení s procesory Itanium®. Cílem této aktivity je dosáhnout do konce desetiletí vedoucí pozice na trhu klíčových podnikových systémů. Přední průmyslové firmy, včetně společností Bull, Fujitsu, Fujitsu-Siemens Computers, Hitachi, HP, Intel, NEC, SGI a Unisys, chtějí využít rostoucí poptávku podnikových a technických výpočetních centrech po Itanium® řešeních, a připravily proto společnou investici v objemu 10 miliard dolarů, jejímž cílem je podpořit zavedení standardizované platformy Itanium® na úkor historických proprietárních alternativ. V současné době představují výnosy tržního segmentu platformy Itanium® 58 procent výnosů segmentu systémů Sun* SPARC* a 33 procent segmentu IBM* Power*2, přičemž pro architekturu Itanium je nyní k dispozici více než 6 000 aplikací a zájem o ni neustále roste.

„Řešení Itanium zavádí do segmentu klíčových podnikových systémů nový obchodní model. Přináší podnikům i uživatelům provádějícím technické výpočty možnost výběru hardwarové platformy, operačního systému a aplikací – takové možnosti donedávna silně omezovala proprietární vertikální řešení,” uvedl Vernon Turner, vicepresident a generální ředitel společnosti IDC. „Společné úsilí a investice firem situaci v tomto sektoru výrazně mění.“

Investice se skládá z plánované podpory výzkumu a vývoje, kapitálových investic, prodejních a marketingových aktivit a podpory nezávislých vývojářů software.

Témata článku: Software, Segment, Společné řešení, San Francisco, Bull

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje