Přednáška o Phalanger: Kompilátor PHP pro .NET

Přednáška bude z největší části věnována projektu Phalanger, který umožňuje běh PHP aplikací pod .NET Frameworkem.
Přednáška o Phalanger: Kompilátor PHP pro .NET

Úmyslně neříkám pod ASP.NET, protože díky nové verzi Phalangeru lze v jazyce PHP (respektive v jeho rozšíření) psát aplikace plně využívající libovolné .NET knihovny. Dozvíte se tedy jak provozovat (díky .NETu efektivněji a bezpečněji) již napsané PHP aplikace, ale také jak vyvíjet nové aplikace v jazyce PHP, které plně využívají objektový model platformy .NET. Mimochodem, projekt Phalanger je vyvíjen pod Shared Source licencí a více informací o něm naleznete na serveru CodePlex - Phalanger – The PHP Language Compiler for the .NET Framework.

Ve zbývajícím čase se podíváme obecněji na další dynamické jazyky, které lze pod .NETem používat a na některé zajímavé problémy, které dynamické jazyky do světa .NETu přinášejí. Mezi jazyky o kterých bude zmínka patří kromě PHP ještě Python (respektive IronPython pro .NET), ale také Microsoft PowerShell.

Další informace

Projekt Phalanger vznikl jako softwarový projekt na MFF UK a po odchodu dvou jeho autorů, kteří ve vývoji dále pokračovali (Tomáše Matouška a Ladislava Proška) do CLR týmu v Microsoftu se o jeho vývoj a podporu stará Tomáš Petříček (http://tomasp.net), C# MVP a student na MFF UK, který bude o Phalangeru přednášet.

Podrobnosti na akce.altairis.cz.

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • pjotr 11. 12. 2006 16:41:22
    To vypada dost zajimave...
Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?